- Преподавателю
- Физика
- Атмосфералық қысым. Торричелли тәжірибесі. Барометр Презентация
Атмосфералық қысым. Торричелли тәжірибесі. Барометр Презентация
Раздел | Физика |
Класс | 10 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Халбекова А.К. |
Дата | 09.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың өтілу мерзімі | 18.02.2015ж | ||
Сыныбы | 7 «ә» сыныбы | ||
Пәні | Физика | ||
Сабақтың тақырыбы | Атмосфералық қысым. Торричелли тәжірибесі. Барометр. | ||
Сабақтың мақсаты | Атмосфералық қысымды түсіндіре отырып, Торричелли тәжірибесін жасау. Барометрмен танысады. | ||
Күтілетін нәтижесі | Топтық жұмыс жасап үйренеді, өз ойын ашық айтуға дағдыланады, достық атмосферасы орнайды. | ||
Әдіс-тәсілдер | Жеке, жұптық, топтық жұмыс, Диалогтық оқыту, Блум таксономиясы , СТО-ны пайдалану. Неге олай? Қалай болды? | ||
Кері байланыс | Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; | ||
Ресурстар мен құрал-жабдықтар | Интербелсенді тақта, бейне көрініс, маркер, стикер, постер. | ||
Бағалау әдістері | Сөзбен бағалау, ауызша, топтық, өзін-өзі бағалау. | ||
|
| ||
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу | Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу. Оқушыларды стикер арқылы 4-топқа бөлемін. І-Торричелли ІІ-Атмосфера ІІІ- Барометр ІV-Барометр-анероид | Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. Топқа бөлініп ынтымақтастық атмосферасы орнайды. | |
Үй тапсырмасын тексеру. | Үй тапсырмасын физикалық диктант бойынша сұраймын, әрбір оқушы бағаланады. | Оқушылар жауап беру арқылы баға алады. | |
Білу, түсіну кезеңі | Атмосфера дегеніміз не? Ол не үшін қажет? Атмосфера дегенді қалай түсінесіңдер? Онсыз өмір сүру мүмкін бе? | Оқушылар өз түсініктерін постерге түсіреді.Оқушылар постер арқылы сабақтың тақырыбын ашады. | |
Жаңа тақырыпты меңгеру | Мұғалімнің көмегі бойынша анықтама, өлшем бірліктері, өлшеу құралдарын және Торричелли қондырғысы, барометр мен таныстыру. | Мәліметтерді қабылдайды, атмосфералық қысым жайлы түсінеді. Құралдармен танысады.
| |
Жаңа тақырыпты қолдану. Топтық жұмыс | Топпен жұмыс істей отырып, топтарға әртүрлі деңгейдегі есеп беру. Тақта арқылы есептер шығару. | Оқушылар берілген есептерді шығарады, есептің шығарылу жолын түсіндіреді. | |
Талдау. | Суреттегі қысымдарды салыстыру.Оған түсінік беру. | Тапсырманы орындағаннан кейін әр топ өз жұмысын постер әдісі арқылы қорғайды, және басқа топ мүшелері «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.
| |
Сергіту сәті | Кім жылдам? | Оқушылар сергіту сәтін орындайды | |
Жинақтау. | Әр топқа тақырып бойынша тесттер беру. | Оқушылар тестті орындайды . Дайын жауап кілті арқылы оқушылар әр топтың жауабын тексереді. | |
Бағалау | Мұғалім жинақтап қорытынды баға қояды. | Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды | |
Рефлексия | Мұғалім оқушыларға стикерлерді ұсынып өз ойларын жазғызады. | Оқушылар стикерлерге сабақта үйренгенін, өздерінің көңіл күйлерін белгілеп тақтадағы көңіл-күй баспалдағына жапыстырады.
| |
Үйге тапсырма | Оқып келу.15-тапсырма | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.
|