Жарықтың шағылуы. Шағылу заңдары

"Описание материала: " Физика және астрономия " 8 «Ә» сынып " "Сабақтың тақырыбы: Жарықтың шағылуы.Шағылу заңдары. "Сабақтың мақсаты: " "Білімділік: Жарық бойынша негізгі ұғымды енгізу.Оқушының әр қарастырылатын құблыс пен физикалық заңдар,формулалар байланысын ашып,таба білу дағдысын жетілдіру. "Дамытушылық: Оқушының алған білімдерін практикада қолдана білулеріне үйретіп, танымдық қызығушылығын дамыту.Оқушылардың өзін-өзі басқаруын қалыптастыру. "Тәрбиелілік: Үйрене отырып, көргенді есте сақтауды, өзбетімен ерінбей еңбектене алатындай ерік-жігер, өзіне сенімділік қалыптастыру. "Сабақтың түрі: жаңа білім беру. "Көрнекілігі: міндеттері,бағалау өлшемдері, практикалық жұмыс(ақ қағаз,қара қағаз,компакт диск,автокөлік майы,балшық су,ыдыс) "Әдіс-тәсілдер: СТО, АКТ, диалогтік оқыту. " " № "Сабақтың " кезеңдері " Мұғалім іс-әрекеті "Оқушы іс-әрекеті "Нәтиже І ІІ ІІІ IV V VI Ұйымдастыру Білу Ой қозғау Түсіну Қолдану Талдау Жинақтау Бағалау Сабақтың мақсатымен,міндеттерімен таныстыру. Геометриялық фигуралардың (тік үшбұрыш, төртбұр... Тапсырма бойынша бағыт-бағдар беру. Тапсырмаға бағыт –бағдар береді. Электрондық оқулықпен жұмыс Бағалау критерийлерін беру Топқа бөлінеді,топ атын қояды және топ ережесін құрады. топ басшылары ұяшық таңдау арқылы сұрақтарды таңдайды,топ мүшелерімен ақылдасып жауап береді. «Жұлдыз» тобы (ақ қағаз,қара қағаз) «Электр» тобы (компакт диск) «Зарядтар» тобы(автокөлік майы,балшық су) Тәжірибелік жұмыстың жауаптары мен танысады. Жасаған жұмысын теориямен байланыстыру. Кері байланыс жазу Ынты- мақтастық атмосфераны құрады. Диалогтік сөйлеуге дағдыланады. Сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады. Өзіне әсер етуші факторлар мен танысады. Ойланады,пікір алмасады. Теориялық білім мен тәжірибені ұштастыра алуды ұғынады. Өзін-өзі реттейді
Раздел Физика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бекітілді»

Мектеп директорының оқу ісі

жөніндегі орынбасары

_____________Р.Сақтағанова

« 11 » мамыр 2012 ж

Физика және астрономия

8 «Ә» сынып

Сабақтың тақырыбы: Жарықтың шағылуы.Шағылу заңдары.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жарық бойынша негізгі ұғымды енгізу.Оқушының әр қарастырылатын құблыс пен физикалық заңдар,формулалар байланысын ашып,таба білу дағдысын жетілдіру.

Дамытушылық: Оқушының алған білімдерін практикада қолдана білулеріне үйретіп, танымдық қызығушылығын дамыту.Оқушылардың өзін-өзі басқаруын қалыптастыру.

Тәрбиелілік: Үйрене отырып, көргенді есте сақтауды, өзбетімен ерінбей еңбектене алатындай ерік-жігер, өзіне сенімділік қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа білім беру.

Көрнекілігі: міндеттері,бағалау өлшемдері, практикалық жұмыс(ақ қағаз,қара қағаз,компакт диск,автокөлік майы,балшық су,ыдыс)

Әдіс-тәсілдер: СТО, АКТ, диалогтік оқыту.

Сабақтың

кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Нәтиже

І





ІІ





ІІІ





IV



V





VI



Ұйымдастыру





Білу

Ой қозғау





Түсіну





Қолдану



Талдау





Жинақтау

Бағалау




Сабақтың мақсатымен,міндеттерімен

таныстыру.

Геометриялық фигуралардың

(тік үшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек) суреттерін салу арқылы топқа бөлу.

«Миллион кімге бұйырады» атты ойын





Тәжірибелік жұмыс.

Тапсырма бойынша бағыт-бағдар беру.



Тапсырмаға бағыт -бағдар береді.



Электрондық оқулықпен жұмыс





Бағалау критерийлерін беру

Топқа бөлінеді,топ атын қояды және топ ережесін құрады.



топ басшылары ұяшық таңдау арқылы сұрақтарды таңдайды,топ мүшелерімен ақылдасып жауап береді.

«Жұлдыз» тобы

(ақ қағаз,қара қағаз)

«Электр» тобы

(компакт диск)

«Зарядтар» тобы(автокөлік майы,балшық су)

Тәжірибелік жұмыстың жауаптары мен танысады.

Жасаған жұмысын теориямен байланыстыру.



Кері байланыс жазу

Ынты-

мақтастық

атмосфераны

құрады.



Диалогтік сөйлеуге дағдыланады.





Сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады.

Өзіне әсер етуші факторлар мен танысады.

Ойланады,пікір алмасады.



Теориялық білім мен тәжірибені ұштастыра алуды ұғынады.



Өзін-өзі реттейді





© 2010-2022