- Преподавателю
- Физика
- Масса және күш тарауы бойынша қайталау әзірлемесі
Масса және күш тарауы бойынша қайталау әзірлемесі
Раздел | Физика |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жолекеева Р.У. |
Дата | 21.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
« №2 Қашар орта мектебі» КММ.
Ашық сабақ.
«Масса және күш тарауы
бойынша қайталау»
Сабақтың тақырыбы : Масса және күш тарауын қайталау Практикалық жұмыс : « Эксперименттік және сапалық есептер шығару» Сабақтың мақсаты: Білімділік:Өткен материалдар бойынша алған білімдері мен білік-дағдыларын практикада,есеп шығарғанда қолдануын қадағалау. Тәрбиелік: оқушыларды ойлау,еңбек ету қабілеттерін жетілдіру,оларды жауапкершілікке,ұжымдық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Дамытушылық: Ойлау.есте сақтау қабілетін дамытып,оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру,дамыту. Сабақтың түрі: Практикалық жұмыс (есептер шығару), қорытындылау, білімді жинақтау сабағы. Сабақтың әдісі: сын тұрғысынан ойлау әдісі. жеке, жұп және топпен жұмыс. Сабақтың көрнекілігі:, интерактивті тақта, таразы, білеуще, тығын , мензурка, динамометр Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі а) оқушыларды түгелдеу ә) оқушыларды топқа бөлу Топ ережелерін қайталау. Рөлдерін анықтау (көшбасшы, хатшы, уақыт бақылаушы)
Күтілетін нақты нәтижесі : өткен тақырыпты пысықтайды , жеке,жұппен, топпен ынтымақтаса жұмыс жасауды үйренеді. Есептер шығаруда теориялық білімін жан-жақты қолдана алады . Есеп шығаруда қажетті формуланы анықтай алады, шарттарды түсіндіреді.
Қорытындылау
Кері байланыс Рефлексия
Бағалау Сабақтың мазмұны:
1. Білімді мыңды жығар (Сұрақ -жауап)
2. Ойға шабуыл. (Сәйкестендіру тесті )
3. Ой толғаныс стратегиясы (Проблемалық тапсырмалар) Жұппен жұмыс
4. Бәріміз біріміз үшін! (Эксперименттік тапсырманы қорғау)
5 Сергіту сәті
Сабақ барысы.
Оқушыларды бөлінген формулаларды біріктіру бойынша 3 топқа бөлінеді.
Топ ережелерін қайталап шығады. Топ мүшелерінің ролдік қызметтерін сайлап, міндеттерімен танысады.
І Үй тапсырмасын тексеру. «Білімді мыңды жығар » стратегиясы .
І топқа
-
Жылдамдық дегеніміз не?
-
Қандай әріппен белгілейміз және өлшем бірліктері?
-
Формуласы
-
Өлшейтін құралы
5 Инерция құбылысы дегеніміз не?
ІІ топқа.
-
Тығыздық дегеніміз не?
-
Қандай әріппен белгілейміз және өлшем бірлігі
-
Есептеу формуласы
-
Тығыздықты өлшейтін құралдар
-
Деформация дегеніміз не? ІІІ топ
1. Серпінділік күш дегеніміз не?
2 Серпінділік күшті қандай әріппен белгілейміз және бірлігі.
3 Серпінділік кұшті есептеу формуласы
4 Ньютон қай жақтың ғалымы
5 Күшті өлшейтін құрал
ІІ. Ойға шабуыл (жеке жұмыс)
Салыстыру.
Сайысқа қатысушылар
жылдамдық
Жылдамдық
ХБЖ : ( м/с)
орын
Акула
8,3 м/с
Қарға
47 км/сағ
Жираф
14,6 м/с
Қоян
60 км/сағ
Өзіңді тексер.
Сайысқа қатысушылар
жылдамдық
Жылдамдық
ХБЖ : ( м/с)
орын
Акула
8,3 м/с
8,3 м/с
ынталандыру
Қарға
47 км/сағ
13 м/с
3
Жираф
14,6 м/с
14,6 м/с
2
Қоян
60 км/сағ
16,7 м/с
1
ІІІ . Ой толғаныс стратегиясы (Логикалық сапалық тапсырмалар)
Жұппен жұмыс : І- жұптарға
Қасқырдың жылдамдығы 15 м/с болса, онда ол жылдамдығы 72 км/сағ киікті қуып жете ала ма? Дәлелдеп шығару.
Жауабы:
ІІ - жұптарға
Кактус - биіктігі 15 - 20 см өсімдік. Ол 3 сағат аралығында 1 см - ге өседі. Оның өсу жылдамдығын тап. Жауабы:
ІІІ - жұптарға
а) Массасы 0,5 Т құм мен 500 кг топырақты араластырғаннан кейінгі қоспаның массасы қандай болады?
Жауабы:
Ә) 1. 100 кг таспен 0,1 Т ағаштың қайсысы жеңіл?
Жауабы:
ІV. Бәріміз біріміз үшін! (Эксперименттік тапсырманы қорғау)
1 топ. Динамометрдегі серіппенің к қатаңдығын эксперимент жасау арқылы тап.
Өлшеп алынған нәтижелері мен есептеулерді постерге түсіріп, қорғап шығару.
ІІ топ. Резеңке тығынның тығыздығын анықтау.
ІІІ топ . Интерактивті тақтамен жұмыс. Кубиктің тығыздығын анықтау. Сергіту сәті Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма: ξ 30 оқу 12- жаттығу