• Преподавателю
  • Физика
  • Физикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбы

Физикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбы

Тақырыбы:         §10.  Заттыңкүйлеріжәнеолардымолекуалы – кинетиалық  көзқарасынегізіндетүсіндіру Сабақтың мақсаты: Зат күйлеріндегі молекулалардың құрылысын, қасиеттерін өз беттерінше таныту, МКТ негізіне сүйеніп молекула құрылымын, қозғалысының сызбасын сыза  білуге баулу Күтілетін нәтиже: Зат күйлерінің құрылымын, қасиетін өзара талқылау бойынша  меңгеріп, білім қорына сүйеніп зат күйлерінің нобайын  жасай білу  уақыты     Оқыту формасы ресурстар Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті     7 сыныпжұмысдәптері. Авт:  С.Т. Баймаханова  “физика және математика” жур -       Сыныппен амандасамын -       Үй тапсырмасына пысықтауға арналған “Қарлы кесек” әдісін ұйымдасырамын     -       Тақырыпқа сай сандықшадағы бүктемелер арқылы “қатты,сұйыұ, газ” бойынша топқа бөлемін -       Амандасады   -       Шеңбер құра отырып “Қарлы кесек” әдісі бойынша үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді -       Бүкиемелерді өз қалауынша таңдап үш топқа бөлінеді   АКТ СТО (“Жиксо” әдісі)  Топтық жұмыс                 Жұмбақтарды шешу арқылы тақырыпты ашуға бағыт беремін   8 планетаның Күннен орташа қашықтығы мен беткі температурасы бойынша қосымша мәлімет беремін   “Жиксо” әдісі бойынша үш топ өздерінің молекулалы құрылымы мен қасиеттері туралы өз беттерінше таныуға материал таратамын Молекулалық құрылымының сызбасын сызуға бағыт беремін.   Жұмбақтардың шешуін тауып кестеге толтарады                 Мәтінмен танысып жұппен, топпен талқылайды. Танып білген материал бойынша параққа сызбасын сызып, нобайын жасайды. Мәлімет пен, сызбаны негізге ала отырып, топтан екі оқушы шығып өзге екі топқа барып өздері туралы ақпараттпен қамтиды.   Жеке жұмыс   Рефлексия: Тұжырымдамалық картаны толтыруды  ұсынамын .                 Алған білімдері бойынша “судың үш күй”, “қасиеттері” деген тұжырымдамалық карталарды толықтырады.  Судың үш күйі Мысал Қатты   Сұйық   газ     Заттың агрегаттық күйлері қасиеті пішіні көлемі сығылу Газ       Сұйық       қатты        
Раздел Физика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Физикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбыФизикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбыФизикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбыФизикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбыФизикадан Заттың күйлері және оларды молекуалы – кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру тақырыбыТақырыбы: §10. Заттың күйлері және оларды молекуалы - кинетиалық көзқарасы негізінде түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Зат күйлеріндегі молекулалардың құрылысын, қасиеттерін өз беттерінше таныту, МКТ негізіне сүйеніп молекула құрылымын, қозғалысының сызбасын сыза білуге баулу

Күтілетін нәтиже:

Зат күйлерінің құрылымын, қасиетін өзара талқылау бойынша меңгеріп, білім қорына сүйеніп зат күйлерінің нобайын жасай білу

уақыты


Оқыту формасы

ресурстар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті



7 сынып жұмыс дәптері. Авт: С.Т. Баймаханова

"физика және математика" жур

  • Сыныппен амандасамын

  • Үй тапсырмасына пысықтауға арналған "Қарлы кесек" әдісін ұйымдасырамын



  • Тақырыпқа сай сандықшадағы бүктемелер арқылы "қатты,сұйыұ, газ" бойынша топқа бөлемін

  • Амандасады

  • Шеңбер құра отырып "Қарлы кесек" әдісі бойынша үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді

  • Бүкиемелерді өз қалауынша таңдап үш топқа бөлінеді


АКТ

СТО ("Жиксо" әдісі)

Топтық жұмыс





Жұмбақтарды шешу арқылы тақырыпты ашуға бағыт беремін

8 планетаның Күннен орташа қашықтығы мен беткі температурасы бойынша қосымша мәлімет беремін

"Жиксо" әдісі бойынша үш топ өздерінің молекулалы құрылымы мен қасиеттері туралы өз беттерінше таныуға материал таратамын

Молекулалық құрылымының сызбасын сызуға бағыт беремін.


Жұмбақтардың шешуін тауып кестеге толтарады

Зат күйлері



Мәтінмен танысып жұппен, топпен талқылайды. Танып білген материал бойынша параққа сызбасын сызып, нобайын жасайды. Мәлімет пен, сызбаны негізге ала отырып, топтан екі оқушы шығып өзге екі топқа барып өздері туралы ақпараттпен қамтиды.


Жеке жұмыс


Рефлексия:

Тұжырымдамалық картаны толтыруды ұсынамын .




Алған білімдері бойынша "судың үш күй", "қасиеттері" деген тұжырымдамалық карталарды толықтырады.

Судың үш күйі

Мысал

Қатты


Сұйық


газ


Заттың агрегаттық күйлері

қасиеті

пішіні

көлемі

сығылу

Газ

Сұйық

қатты



Қорытынды:

"Міне, қызық!" қызықты сұрақтар қоямын

Бағалау: "Үш шапалақ"

Кері байланыс

Қызықты сұрақтарға өз ойларымен жауап беріп, жауабын талқылап түсіндіреді.

Не сәтті өтті? Үй тапсырмасын пысықтау, "Жиксо" әдісімен оқушылардың сабақты игеруі сәтті өтті.

Нені дамыта аласыз? Оқушылардың өз ойларын еркін жеткізе білуін

Нені өзгерткіңіз келеді? Оқушылардың бейнелеуге деген көз қарасы мен сызба ойлау жүйесін

Не сәтсіз өтті?



© 2010-2022