Ньютонның 1-заңы тақырыбында ашық сабақ жоспары. 9-сынып

Раздел Физика
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Джолжигитова Лаззат Амантаевна

Маңғыстау облысы Бейнеу селосы

Ж.Қалдығараев атындағы орта мектебінің

физика және информатика пәні мұғалімі



Қысқа мерзімді жоспар

9-сынып.


Күні

7-9.10.14ж

Сабақтың тақырыбы

Ньютонның бірінші заңы. Инерциялық санақ жүйелері.

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға сыни ойлауға үйрететін апсырмалар арқылы Ньютонның І заңы мен инерциялық санақ жүйесін түсінуге жағдай жасау.

Күтілетін нәтиже

Ньютонның І заңын тұжырымдайды. Оған өмірден мысал келтіре алады. Инерциялық және инерциялық емес санақ жүйелерінің ерекшелігін түсінеді.

Қолданылатын модульдер

Сыни ойлауды дамыту, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, көшбасшылық, оқу және оқыту үшін бағалау, АКТ

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Санамақ», «Венн диаграммасы», Джигсо, көрсетілім, , «Көңіл-күй смайлдар», критериалды бағалау

Ресурстар

(Әдебиеттер,

сілтемелер,

құрал-жабдықтар)

  • Физика. Әдіст.нұсқаулық. 2006; Оқулық,

  • 3 түсті стикерлер, бағалау парағы, интерактивті тақта,

- youtube.com/watch?v=iSoH0u-Nu8M

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс - әрекеті

Уақыты


Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

5 мин

І. Кіріспе.

Ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал орнату. Топқа бөлу.

  • Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу

  • «санамақ»

Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.

Санау арқылы топқа бөлінеді.

8 мин

Үй тапсырмасын сұрау.


  • Үйге берілген тапсырма бойынша есептерін тексеру.

  • Венн диаграммасы

«Түзусызықты қозғалыс пен шеңбер бойымен қозғалады»

Үй жұмысын тексертеді.

Өткен тарауды қорытындылау үшін Венн диаграммасы арқылы қорытындылайды.

5 мин

ІІ. Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту.

Бейнеролик

(Ньютон заңдары)

Оқушылардың ойланады, өз пікірлерін ортаға салады.

20 мин

ІІІ. Негізгі бөлім.

Жаңа материалмен танысу

Бекіту.

  1. Джигсо

  • Динамика

  • Ньютонның І заңы

  • Инерциялық санақ жүйесі

  • Инерциялық емес санақ жүйесі

  1. Постер қорғау

«Ньютонның заңдары өмірде»

Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек»

Әдіс арқылы оқушылар өз бетімен жаңа тақырыппен танысады, топта талқылайды, бір-біріне түсіндіру арқылы жаңа сабақты меңгереді.

Берілген тақырып бойынша топта ақылдаса отырып, постер дайындалып, қорғалады. Топтар өзара бағаланады.

3 мин

IV. Қорытынды.

Рефлексия.

Бағалау.

«Көңіл күй смайлдары» әдісі

Бағалау парағындағы критерийлер бойынша жиынтық бағалау жасайды.

Оқушылар сабақ процесінде өзінің қалай жұмыс істегені туралы ойын түйеді,смайлдардың көңіл - күйі бойынша өз жұмысын ауызша бағалайды.

2 мин

VІ. Үйге тапсырма.

§10. (мазмұндау)

Формулаларды қайталайды,

Бағалау парағы.

Дискрипторлар: 1 сұрақ - 1 ұпай

1 есеп - 1 ұпай

«5» - 16-20 ұпай; «4» - 10-15 ұпай; «3» - 5-9 ұпай

Аты - жөні

Уй жұмысы

Венн диаграмма

Джигсо

Постер

Қорыт.ұпай

Баға

1








2








3








4








5








6








Бағалау парағы.

Дискрипторлар: 1 сұрақ - 1 ұпай

1 есеп - 1 ұпай

«5» - 16-20 ұпай; «4» - 10-15 ұпай; «3» - 5-9 ұпай

Аты - жөні

Уй жұмысы

Венн диаграмма

Джигсо

Постер

Қорыт.ұпай

Баға

1








2








3








4








5








6








Бағалау парағы.

Дискрипторлар: 1 сұрақ - 1 ұпай

1 есеп - 1 ұпай

«5» - 16-20 ұпай; «4» - 10-15 ұпай; «3» - 5-9 ұпай

Аты - жөні

Уй жұмысы

Венн диаграмма

Джигсо

Постер

Қорыт.ұпай

Баға

1








2








3








4








5








6








Бағалау парағы.

Дискрипторлар: 1 сұрақ - 1 ұпай

1 есеп - 1 ұпай

«5» - 16-20 ұпай; «4» - 10-15 ұпай; «3» - 5-9 ұпай

Аты - жөні

Уй жұмысы

Венн диаграмма

Джигсо

Постер

Қорыт.ұпай

Баға

1








2








3








4








5








6






















Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Нені дамыта аласыз?




© 2010-2022