- Преподавателю
- Физика
- Айдағы, Шолпандағы және Марстағы термодинамикалық жағдайлар
Айдағы, Шолпандағы және Марстағы термодинамикалық жағдайлар
Раздел | Физика |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Жаулыбаева С.К. |
Дата | 09.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Бекітемін: _____________
Сыныбы: 8
Сабақтың тақырыбы: Айдағы, Шолпандағы және Марстағы термодинамикалық жағдайлар
Сабақтың мақсаты: Күн жүйесіндегі бірқатар аспан денелерінің табиғатын, олардың құрылысын, қасиеттерін оқып үйренеді.
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, слайд, интерактивті тақта.
Сабақтың әдісі: СТО (Ортадағы қаламсап, ЖИГСО-2, ыстық орындық)
САБАҚ БАРЫСЫ:
І. Ұйымдастыру: оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын тексеру
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ. Жаңа сабақ:
Қызығушылықты ояту
Уақыты
5 минут
Ортадағы қаламсап.
І топқа:
ІІ топқа:
ІІІ топқа:
Әр топ өздерінің қаламсаптарын ортаға тастайды. Кімнің қаламсабын таңдаса сол сұраққа жауап береді.
-
Жердің жалғыз серігі қалай аталады?
-
Айдың орташа радиусы қанща?
-
Ай беті неше бөлікке бөлінеді, қалай аталады?
-
Шолпандағы тәулік қаншаға созылады?
-
Шолпандағы жылыжай эффектісі неге байланысты?
-
Марс атмосферасы қандай?
-
Марс бетіндегі жылдық орташа температура қандай?
-
Марс бетіндегі атмосфералық қысым қанша?
-
Марстың серіктерін ата
Мағынаны тану
30 минут
Ассоциация стратегиясы
1.Ай
2. Шолпан
3. Марс
Өздеріне берілген тақырыптарды оқи отырып, әр топқа түсіндіру. Мағынасын ашып беру.
Ой толғаныс
5 минут
Ыстық орындық стратегиясы
-
Әркім-ақ жүргізе алатын қандай бақылаулар Айда күн мен түннің алмасатынын дәлелдейді?
-
Неліктен Марста температураның тәуліктік ауытқулары Жерге қарағанда күрт өзгереді?
-
Айда атмосфераның болмауын немен түсіндіруге болады?
-
Шолпандағы жылыжай эффектісінің мәні неде?
-
Айдың, Марстың, Шолпанның бір-бірінен айырмашылығы қандай?
ІV. Үйге тапсырма: §27оқу, мазмұнын білу
V. Бағалау
VІ. Рефлекция