Жолда жүру ережесі туралы өткізілген сабақ жоспары

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы. Білім беру саласы: қатынас Бөлімі: тіл дамыту Тақырыбы:Жолда жүре білеміз бе? Мақсаты: Жолда жүру ережесінің  адам өміріндегі маңызы мен пайдасын білуге үйрету. Балаларды жауапкершілікке, сергектікке,жол ережесін бұлжытпай орындауға жол белгілерін есте сақтау дағдысын тәрбиелеу. Көрнекілігі: Бағдаршамның суреті, әр түрлі жазылған сөздер.   Оқу іс- әрекетінің кезеңдері Тәрбиешінің іс -әрекеті Баланың іс -әрекеті Мативацияциялық -қозғаушылық     Ұйымдастыру кезеңі  Жұмбақ жасыру Көзін ашып жұмады Бағыт сілтеп тұрады    (бағдаршам) Балалар жұмбақтың жауабын шешкеннен соң бағдаршам туралы өлеңдері оқылады.   Балалардың ойлары сабаққа        ауады.         Жұмбақтың жаубын                 іздейді Ұйымдастырушылық -  ізденістік             Бағдаршам қамқорыңдай жанашыр, Деп тұрғандай «Адамдарға жол ашық!» Кезек ашып,жұмғанында үш көзің Қалт жібермей,орында дәл,тос өзі Топпен жұмыс.Әр топқа сұрақтар беріледі,сол сұрақтарға дұрыс жауап беру. 1 сұрақ:Бағдаршам дегеніміз не?Оның адам өмірі үшін қандай пайдасы бар? Жауап:Бағдаршам-механикаландырылған немесе автомат жуйесіне қосылған үш көзі аспап.Ол жол бойын реттеуге адам өміріне апаттан сақтандыратын көиекшіміз.Оның сырын біліп,тілін алу баршамыздың міндетіміз.         А.Айсұлу Е.Наргиз жауап бере алды.               Түстерді ажырата біледі таниды. Рефлексиялық түзетушілік Қорытыңды: Жолда жүру ережесі туралы ережелерді еске түсіреміз. Сен көшеге шықтың.Жүріп келе жатқан адамдарға бөгет жасамау үшін әуелі сол жағыңа Содан кейін он жағына қарау керек. Барлығы өз ойларын айтып берді.   Күтілетін нәтиже: Біледі:Балалар жолда жүру ережесі туралы түсінді. Игерді:Жол белгілері туралы есте сақтау. Меңгерді: Бағдаршамның шамдарын ажырата алады.
Раздел Физика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:




«Салтанат» бөбекжай-бақшасы» МКҚК














Ұйымдастырылған оқу іс-әрект




Жолда жүре білеміз бе?






























Тәрбиеші: Утебаева С.Е


Петропавл 2015ж



Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.

Білім беру саласы: қатынас

Бөлімі: тіл дамыту

Тақырыбы: Жолда жүре білеміз бе?

Мақсаты: Жолда жүру ережесінің адам өміріндегі маңызы мен пайдасын білуге үйрету.

Балаларды жауапкершілікке, сергектікке,жол ережесін бұлжытпай орындауға жол белгілерін есте сақтау дағдысын тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Бағдаршамның суреті, әр түрлі жазылған сөздер.

Оқу іс- әрекетінің

кезеңдері

Тәрбиешінің іс -әрекеті

Баланың іс -әрекеті

Мативацияциялық

-қозғаушылық


Ұйымдастыру кезеңі

Жұмбақ жасыру

Көзін ашып жұмады

Бағыт сілтеп тұрады

(бағдаршам)

Балалар жұмбақтың жауабын шешкеннен соң бағдаршам туралы өлеңдері оқылады.

Балалардың ойлары сабаққа ауады.

Жұмбақтың жаубын

іздейді

Ұйымдастырушылық -

ізденістік


Бағдаршам қамқорыңдай жанашыр,

Деп тұрғандай

«Адамдарға жол ашық!»

Кезек ашып,жұмғанында үш көзің

Қалт жібермей,орында дәл,тос өзі

Топпен жұмыс.Әр топқа сұрақтар беріледі,сол сұрақтарға дұрыс жауап беру.

1 сұрақ:Бағдаршам дегеніміз не?Оның адам өмірі үшін қандай пайдасы бар?

Жауап: Бағдаршам-механикаландырылған немесе автомат жуйесіне қосылған үш көзі аспап.Ол жол бойын реттеуге адам өміріне апаттан сақтандыратын көиекшіміз.Оның сырын біліп,тілін алу баршамыздың міндетіміз.

А.Айсұлу

Е.Наргиз жауап бере алды.



Түстерді ажырата біледі таниды.

Рефлексиялық

түзетушілік

Қорытыңды:

Жолда жүру ережесі туралы ережелерді еске түсіреміз.

Сен көшеге шықтың.Жүріп келе жатқан адамдарға бөгет жасамау үшін әуелі сол жағыңа

Содан кейін он жағына қарау керек.

Барлығы өз ойларын айтып берді.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: Балалар жолда жүру ережесі туралы түсінді.

Игерді: Жол белгілері туралы есте сақтау.

Меңгерді: Бағдаршамның шамдарын ажырата алады.

© 2010-2022