Алисаның арманы

Мақсаты Шет ел жазушыларының шығармаларымен таныстыру.Өзі шешім қабылдау ,жағдаяттан  жол  табу  қабілеттерін  дамыту, мәтін  бойынша білімді  тиянақтау; Міндеттер Сөйлеу, диалогке ену жолдарын  меңгеру; Өз ойын дәлелдеп бере білу. Күтілетін нәтиже Топта  жұмыс  жасау  тиімділігін  түсіне  бастайды;өзінің  жеке жұмысын демонстрациялауды  үйренеді, оны  басқалардың қабылдауы  үшін қажетті  шарттарды  түсінеді; жағдаяттық   ерекшеліктерін байқайды, «кешенді» ұ...  Оқушылар өздері білген ертегілерді атап айтады. 1 топ Золушка 2топ Қызыл телпек 3топ Аленушка 4 топ Су перісі
Раздел Физика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Алисаның арманыАлисаның арманыАлисаның арманыАлисаның арманы№ 1 мектеп- гимназия

Бастауыш сынып мұғалімі мұғалімі: Тургинбаева Г.А.

Сабақ жоспары № 2

Пәні: ана тілі

Сынып: 4б

Мерзімі: мамыр 2014ж

Тақырыбы: Алисаның арманы



Мақсаты

Шет ел жазушыларының шығармаларымен таныстыру.Өзі шешім қабылдау ,жағдаяттан жол табу қабілеттерін дамыту, мәтін бойынша білімді тиянақтау;

Міндеттер

Сөйлеу, диалогке ену жолдарын меңгеру; Өз ойын дәлелдеп бере білу.

Күтілетін нәтиже

Топта жұмыс жасау тиімділігін түсіне бастайды;өзінің жеке жұмысын демонстрациялауды үйренеді, оны басқалардың қабылдауы үшін қажетті шарттарды түсінеді; жағдаяттық ерекшеліктерін байқайды, «кешенді» ұғымын ашады.



Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, құралдар, көрнекіліктер


2минут

Оқушылардың зейінін өзіме қарату. Топқа бөлу. Қай шет ел ертегілерінде басты кейіпкер қыз бала

Оқушылар өздері білген ертегілерді атап айтады.

1 топ Золушка

2топ Қызыл телпек

3топ Аленушка

4 топ Су перісі


Кіріспе

2 минут

Әлем жазушыларының қандай шығармаларын өткенімізді сұрау

Оқушылар Н. Хикметтің «Үш жігіт туралы хикая», Л. Толстойдың «Акула», Э. Распенің «Жарты ат» т.б. шығармаларын атап айтады.

Әр топ білген шығармаларын атап айтады.

7 минут

Алиса жайлы қандай кітап оқығансыңдар, мультфильм, кино көргенсіңдер? Сол жайлы жазады.

Біргелікте ертегіні естеріне түсіріп қағазға жазады.Әр топтан бір оқушы шығып өз жұмысын оқиды.

Тақтаға іліп кетеді.

Бір-біріне түрлі-түсті стикерлер жапсырып, бағалайды

Орындалған жұмыс үлгілері.

Стикерлер, магниттер

Сергіту сәті 2 минут

Бейне таспаға қарап отырып сергіту сәтін ұйымдастырады

Оқушылар мұғалімге қарай отырып қимылдар жасайды

Бейнетаспа

Негізгі бөлім

10 минут

Жаңа сабақ бойынша топтарға тапсырма беріледі. Оқулықтағы «Алисаның арманы» мәтінін Түсініп оқу керектігін айтады. Сол тапсырманың орындалуын қадағалайды, бағыт-бағдар береді. Үш обьекті назарға алынып отырады.

Жеке жұмыс. Әр оқушы мәтінді оқиды.

Оқулық

12 минут

Уақыттың біткеніне байланысты жұмысты аяқтап, қорғауға дайындалу керектігі ескертіледі, назар аударады, бағалайды

Әр топтан 1спикер - оқушы ұйымдастыруымен рөлдік ойын өткізіледі . Ойын біткен соң топ бойынша «үздік ойнаған» топқа, оның 1 мүшесіне баға қойылады.

қалыптастырушы

Критерий:

1.Тапсырманы нақты жүйелі түрде орындалуы

2. Тіл байлығы мен ойдың ұштасуы 3.Әсерлі болуы

Стикер

10минут

Кешенді талдау үлгісін түсіндіріп(слайдты, тақтаны қолдана отырып),топта бірлесіп жұмыс жасауды ұйымдастырады, қадағалайды,бағалайды

Топ болып тақтада берілген сызба пайдалану арқылы кешенді фонетикалық талдау жасайды да, 1 спикер қорғайды .

1-топ-«Дыбыстар»

2-топ-«Әріптер»

3-топ-«Буындар»

Тақтада қорғайды да, іліп кетеді

Топаралық өзара бағалау

А3 формат, түрлі-түсті қаламдар

Тақтаға іледі

Үлгі - слайд:

-дыбыс

-дауысты дыбыс

-дауыссыз дыбыс


Қорытынды

5минут

«Біз не үйрендік?»-рефлексия парағын тарату.Бағаларын журналға және күнделікке қойып беру.

Кері байланыс орнату: Рефлексия парағын толтыру

Жиынтық бағалау

Дайын үлгі

2 минут


Үйге тапсырма береді: «Оқушы интервьюі»

Сабақтың сәтті және сәтсіз тұстары туралы тәлімгермен әңгімелесу

Сабақтар туралы интервьюге дайындалу

тақта



© 2010-2022