Розробка циклів уроківТема: «Прості механізми »

Раздел Физика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Розробка циклів уроків


РОЗДІЛ III. МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ


Урок №33. Тема: « Прості механізми »

Мета: ознайомити учнів із принципом дії простих механізмів; розвивати творче мислення, уміння спостерігати та аналізувати; розширювати політехнічний кругозір учнів.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: демонстраційний динамометр, гиря масою 5 кг, міцна лінійка, візок, похила площина, блок; на кожному столі важіль, лінійка, набір тягарців.

ХІД УРОКУ

  1. Перевірка домашнього завдання

Самостійна робота

ВАРІАНТ 1

  1. Хлопчик підняв відро води з колодязя глибиною 10 м. Що ще необхідно знати, щоб обчислити механічну роботу?

  1. Із греблі висотою 25 м за 10 хв падає 400 т води. Яка потужність розвивається при цьому? (Відповідь: NРозробка циклів уроківТема: « Прості механізми »1,7 МВт.)

ВАРІАНТ 2

  1. Які сили виконують роботу в наступних випадках: а) падіння яблука з гілки на землю; б) зупинка автомобіля після вимикання двигуна; в) переміщення снаряда при пострілі з пружинного пістолета.

  1. Яку середню потужність розвиває потужність розвиває людина, яка піднімає відро води масою 12 кг із колодязя глибиною 20 м за Розробка циклів уроківТема: « Прості механізми » хвилини? (Відповідь: N = 160 Вт.)

  1. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація 1. Візок підняти на певну висоту за допомогою демонстраційного динамометра; фіксують показання динамометра. Потім той самий візок підняти на ту ж висоту по похилій площині за допомогою важеля,

щоразу фіксуючи показання динамометра.

Висновок: прості механізми - перетворювачі сили.

Демонстрація 2. Зробити спробу підняти гирю масою 5 кг, однак це

загрожує вивести динамометр із ладу (12 Н - максимальна сила, на яку він

розрахований). Тоді гирю помістити на лінійку, яка має точку опори, і за

допомогою динамометра піднімають вільний кінець лінійки.

Висновок: одержано виграш у силі.

Питання класу: Де в побуті, у природі, техніці можна спостерігати важіль?


  1. Рефлексія

Завдання класу. Складіть концептуальну таблицю

1. Походження

2. Визначення величин, що характеризують

3. Що визначає

4. Види механізмів

5. Одиниці необхідних величин

6. Одиниці вимірювань величин

7. Засоби вимірювання

8. Прилади вимірювання

9. Межі застосування

10 Характеризуєтвластивість

Розв'язування задач

  1. Схематично зобразити наступні важелі та вкажіть для кожного з них точку опори, плечі та сили: 1) урівноважені важільні терези; 2) горизонтально розташований залізничний шлагбаум; 3) криничний журавель із відром води. (с.140)


  1. Домашнє завдання

1.Вивчити: Параграф «Прості механізми»

2.Розв'язати задачу:

- За допомогою гострозубців перекушують цвях. Відстань від

осі обертання гострозубців до цвяха 2 см, а до точки прикладання сили руки - 16

см. Рука стискає гострозубці із силою 200 Н. Яка сила діє на цвях? (с.140)


© 2010-2022