Тема: «Лабораторна робота №9 «Визначення умов рівноваги важеля»

Раздел Физика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Розробка циклів уроків


РОЗДІЛ III. МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ


Урок №34. Тема: « Лабораторна робота №9 «Визначення умов рівноваги важеля»

Мета: удосконалювати знання про прості механізми; розвивати навички самостійної дослідницької роботи.

Тип уроку: удосконалювання знань та вмінь.

ХІД УРОКУ

I. Інструктаж до виконання лабораторної роботи №9

- Техніка безпеки.

- Алгоритм визначення необхідних величин.

- Фізичний експеримент.

- Порядок виконання роботи.

II. Робота в групах

 Перевірка домашнього практикуму.

 Порівняння результатів домашніх експериментів.

 Висновок.

III. Лабораторна робота №9

Встановіть важіль на штативі і зрівноважте його за допомогою розташованих на кінцях рухомих гайок.

Порядок виконання роботи:

  1. Підвісьте два важки до лівої частини важеля на відстані рівній приблизно 10 см від вісі обертання.

  1. Зрівноважте важіль одним важком з правої сторони.

  1. Запишіть у таблицю сили, які діють на ліву і праву частини важеля.

  1. Виміряйте лінійкою і запишіть у таблицю довжини плечей l1 і l2.

  1. Зрівноважте важіль праворуч двома, а потім трьома важками.

  1. Результати всіх вимірювань і розрахунків запишіть у таблицю.


Таблиця

№ Досліду

Сила, яка діє на ліву частину важеля, Н

Плече, см

Сила, яка діє на ліву частину важеля, Н

Плече,см

Відношення сил і плечей

F1/ F2

l2/ l1

1







2







3







  1. Обчисліть моменти сил для …

- лівої частини важеля - правої частини важеля

1. М1 = ________________ М2 = ________________

2. М1 = ________________ М2 = ________________

3. М1 = ________________ М2 = ________________

IV. Виконання додаткових і творчих завдань.

Виконання завдання за зошитом

Домашнє завдання

  1. Складіть "синкан" з використанням поняття «Прості механізми».

  1. Повторити теми «Робота», «Потужність».





Урок №35. Тема: «Розв'язування вправ і задач на розрахунок механічної роботи й потужності»

Мета: узагальнити та систематизувати знання про механічну роботу та потужність; розвивати уміння розв'язувати задачі на цю тему; створити ситуацію успіху для кожного учня; формувати вміння працювати парами; розвивати логічне та критичне мислення, пізнавальний інтерес.

Основні поняття: механічна робота, потужність, джоуль, ват, сила, час, шлях.

Обладнання: брусок, лінійка, динамометр, картки із завданням, комп'ютер з програмним забезпеченням збірник задач «Фізика-7 - 9».

Тип уроку:формування умінь і навичок.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

- Доброго дня, діти! Сядьте рівно і правильно, бо від того, як ви будете сидіти, залежить ваше здоров'я.

ІІ. Виклик.

1. Групове опитування.

  1. Що ми називаємо механічною роботою?

  1. Якою буквою її позначають?

  1. В яких одиницях вона вимірюється?

  1. Від чого залежить значення роботи?

  1. Яка спів розмірність між джоулем, кДж і МДж?

  1. Наведіть приклади механічної роботи?

  1. Наведіть приклади коли механічна робота не виконується?

  1. У якому випадку виконується більша робота: під час переміщення тіла на відстань 6 м. під дією сили 5 Н чи під час переміщення тіла на відстань 2 м. під дією сили 15 Н? А що буде різним?

  1. Яка фізична величина характеризується швидкістю виконання роботи?

  1. Що називається потужність?

  1. Якою буквою її позначають?

  1. В яких одиницях вона вимірюється?

Приклади: 1) перевезення вантажу на однакову відстань вантажним автомобілем і легковим;

2) підняття цегли на певний поверх людиною і підйомним краном;

3) оранка певної ділянки поля кіньми і трактором

2. Вправа «Встановіть відповідність»

Механічна робота N = A/t

Потужність A= F•s

Робота сили тяжіння N = Fv

A = mgh

III. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ми організуємо роботу, використовуючи системний підхід. У чому він полягає? У застосуванні тієї схеми, по якій будується будь-яка діяльність людини: вхід → процес → вихід. На "вході" задамо мету заняття, у "процесі" уроку її реалізуємо, на "виході" - підіб'ємо підсумок.

ІV. Реалізація (осмислення).

Розв'язування задач

1. Задача 1

По лінійці рівномірно переміщуємо вантаж. Визначити механічну роботу. (Учні самостійно записують в зошитах умову і розв'язання задачі).

2. Давайте перевіримо як ми вміємо розв'язувати задачі. (На дошці спроектовані умови задач за рівнями). Після роботі в групах на дошці показують розв'язки кожна група

Додатково:

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

V.Рефлексія

1.Скласти синкан

Домашнє завдання.

Виконати вправи стр. 160, варіант 1 вправа 1 - 4

Додатково вправа 279, стр. 134

Підсумок уроку.

- Заповніть лист успішності і виставте оцінки, які ви отримали потягом уроку.

На закінчення хочу вам сказати, що, застосовуючи знання фізики, людина винайшла багато машин і устаткувань для задоволення власних потреб, засобів пересування, приладів для вивчення навколишнього середовища... і тим не менше

Я еще не устала удивляться

Чудесам, что есть на Земле:

Телевизору, голосу раций,

Вентилятору на столе.

Самолеты летят сквозь тучи,

Ходят по морю корабли.

Как до этих вещей могучих

Домечтаться люди могли?

Я вверяю себя трамваю,

Я гляжу на экран кино.

Эту технику понимая,

Изумляюсь ей все равно.

Ток по проводке струится,

Спутник ходит по небесам…

Человеку стоит удивляться

Человеческим чудесам!

Так писав поет В.Шефнер про витвори людського розуму. А в їхній основі - закони фізики.

А = mgh

N = A / t

A = F • s

N = F • v

Механічна робота

Потужність

Робота сили тяжіння Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.

Картка.

1. Обчисліть потужність серця спортсмена під час змагань, знаючи, що при одному скороченні воно здійснює роботу 16 Дж і за одну хвилину робить 240 скорочень.

2. Обчислити роботу яку ви виконаєте рівномірно піднімаючись сходами з першого поверху на п'ятий, якщо висота кожного поверху 3 м.



© 2010-2022