• Преподавателю
  • Физика
  • Конспект урока по физике на тему Природа происхождения радиоактивных излучений (9 класс)

Конспект урока по физике на тему Природа происхождения радиоактивных излучений (9 класс)

Раздел Физика
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

9 сынып

Тақырып: Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғаты

Магфура Кауметова Шакат ЖОББМ, Павлодар ауданы

Сабақтың мақсаты

Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғатын түсінуге жағдай жасау, ыдырау заңын түсініп, колдана білу;

Оқушылардың ой- өрісін дамытуға, пікір -талас, өз бетімен ізденуге, шығармашылықты дамытуға, қорытынды жасауға машықтандыру;

Оқушыларды іскерлікке, ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу;

Сілтеме

Оқулық, Электрондық оқулық

Оқыту нәтижесі

Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғатын түсінеді, ыдырау заңының негізінде есеп шығаруды біледі, саулелердің қасиеттерін біледі, ажыратады.

Түйінді идея

Радиактивтік сәулелер туралы түсінік, , ,  сәулелердің қасиеті

Әдіс - тәсілі

АКТ, СТО

Ресурстар

Геометриялық фигуралар, А-4, Плакат, бор, маркер, слайдтар, электрондық оқулық, бағалау кестесі.

Сабақ кезеңдері

Әдіс - тәсілдері

І. Ұйымдастыру кезеңі

(слайд)

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушылардың іс - әрекеті

ІІ. Қызығушылықты ояту

Сәлемдесу. Психологиялық дайындық

Оқушылар өздері таңдап алған геометриялық фигуралардың түстеріне қарай топқа бөлу.

Сәлемдесу. Топқа бөліну.

ІІІ. Үй жұмысын тексеру

Топта жұмыс (сұрақ арқылы)

1. Байланыс эгергиясы дегеніміз не?

2. Байланыс энергия мен масса ақауы арасында қандай тәуелділік бар?

3. Меншікті байланыс энергиясы деп қандай энергияны айтамыз?

4. Уран элементінен де ауыр элементер табиғатта неге кездеспейді?

5. Ядролық энергияны босатып алудың қандай жолдары бар?

Топта ақылдасып жауып беру.

Әр оқушының белсенділігін топ басшысы бағалайды.

ІҮ. Үй жұмысын қорыту

Тыңдау

Топ басшысының бағасы


Мағынаны тану

Жаңа сабақ



«Ой қозғау» 1-ші кезең

Тақтаға НЕ БІЛЕМІН парақшасың ілу, сұрақ қою.

а) тақырып туралы не білесіңдер?

Тақтаға «НЕ БІЛГІМ КЕЛЕДІ»

парақшаны ілу 2-ші кезең

Сыныптағы үш топқа мәтіндерді тарату, ЭО жұмыс

І- топ.

- сәулелері

ІІ- топ.

 - сәулері

ІІІ- топ

- сәулелері.

Тақтаға «НЕ БІЛДІМ» парақшаны ілу.

«Ой қозғалыс» 3-ші кезең

Қосымша не айтамыз?

Әр топ өз білімдерін айтады, оны тақтадағы плакаттарға жазады.

Әр топ мәтінді жеке, топпен оқып , топ

ішінде түсіндіру, постерға салу.

Тақтаға шығып сыныпқа айту



Қосымша алған білімдерін ортаға салады.

Бекіту

Тест алу (5-6 сұрақтан)

Есептер шығару № 16.19,16.20,16.29,16.30

Жауап беру, жауаптарын тақтадағы дұрыс жауаппен тексеріп,өздерін бағалайды.

Кері байланыс

Мен бүгін сабақта.....

Алған білім маған өмірде..

Маған қиын болған тапсырма...

Ой түйіндісін жазу «

Бағалау

БББ арқылы» сабақты қорыту, бағаларды хабарлау

Үй тапсырмасы

Радиактивтіліктің пайдасы және зияны

Эссе жазу





© 2010-2022