- Преподавателю
- Физика
- Іс қағаздар стилінің ерекшеліктері. Мінездеме, хабарландыру (9-сынып, қазақ тілі)
Іс қағаздар стилінің ерекшеліктері. Мінездеме, хабарландыру (9-сынып, қазақ тілі)
Раздел | Физика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Хуантай Х.-. |
Дата | 19.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні | Қысқа мерзімді сабақ жоспар | ||||
Сыныбы | 9 | ||||
Пәні | Қазақ тілі | ||||
Тақырыбы | Іс қағаздар стилінің ерекшеліктері.Мінездеме, хабарландыру | ||||
Сілтеме | Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық. | ||||
Мақсаты | Стиль түрлерінің ішінде күнделікті кездесетін стиль түрінің ерекшелігімен таныстыру. | ||||
Оқыту нәтиже | Стиль түрлерін дұрыс ажыратуды біледі. Стиль түрлерінің ерекшеліктерін түсінеді. | ||||
Түйінді идея | Сауттылық - стиль түрлерін дұрыс түсінуден басталады. | ||||
Блум таксономиясы | 7 модуль | ресурстар | Сабақтың мазмұны | ||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |||
3 мин. | Қызығушылықты ояту. | Психологиялық ахуал орнату. Әр оқушы өзінің аты қандай әріптен келетін болса, сол әріптен басталатын сөз арқылы өзін сипаттайды. Топтастыру.
| Ұйымдастыру.Санағыш түстерін бір қорапшаға жасырып соның ішінен бір-бірден оқушыларға беремін.Санағыш түстеріне қарай топқа бөлінеді. | Санағыш түстеріне қарай 4 топқа бөлінеді. Топ мүшелері өз тобына ат береді. «Жазушылар» тобы, «Ақындар» тобы, «Суретшілер» тобы» «Қадағалаушылар» тобы. | Қадағалу. |
Білу 5мин | Сыни тұрғыдан ойлау Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл
| Түрткі сұрақ Стиль дегеніміз не? Қандай стиль түрлерін білесіңдер?
| Бірнеше өлең жолдарын оқыту. Көркем шығармадан бір абзац оқыту. Хабарландыру, Өмірбаян жаздыру | Осы тапсырмаларға оқушылар біртіндеп жауап береді, өз ойларын айтады, өмірмен байланыстырады. Ол тапсырмаларды дәптерге жазады. (Дәптермен жұмыс)
| Марапаттау. Смайлик арқылы бағалау |
Түсіну 5 мин | Сыни ойлау | Ой туғызу, ой жалғастыру ойыны | Әңгімеден үзінді мәтін беремін. «Баяндама оқыта үйрету ойыны» арқылы кім мәтіннің мазмұнын неғұрлым кең және дұрыс ашып берсе сол топ жеңімпаз атанады. | Әр топ оқушылары берілген мәтінді оқиды да жанындағы оқушыға сурет немесе сызба, белгі бойынша ұсынады.Әр топ өздерінің салған сызбасын,суретін көрші топқа береді, сол сурет бойынша мазмұндап береді. | Жұлдызша арқылы бағалау. |
Қолдану 5 мин | Электрондық оқулықты қолдану
| Ой қозғау. | Жаттығу жұмыстарын, жазбаша және ауызша орындайды. | Топ басшылар жеке-жеке жауап береді. | Марапаттау. |
Сергіту сәті. 1мин. | |||||
Талдау 20 мин | Басқару және көшбасшылық Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау. | Ой қозғау. ББТЗО кестесі бойынша жұмыс.
| Оқушылардан өткен тақырыпқа кері байланыс ретінде кесте беріп, сол кесте бойынша жауап алу. | Берілген кесте сұрақтарына топ болып жауап береді. | Өзін-өзі және өзара бағалау. |
Жинақтау 4мин | Сыни ойлау. | Ойын жинақтау. Сұрақ-жауап | Өткен тақырыптарды талдата отырып, әр топ екі-екіден мақал айтады, сол мақалдың бүгінгі тақырыпқа байланысы бар жоғын анықтайды. | Оқушылар мақалдарды бір-біріне ұқсамайтындай етіп алады. | Мадақтау |
Бағалау 2 мин |
| Жеке, топпен бағалау. | Жұлдызша, смайлик және түсті қағаздар арқылы бағалау. | Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады. | Жиынтық бағалау. |