- Преподавателю
- Физика
- Реактивті қозғалыс Физика 9-сынып
Реактивті қозғалыс Физика 9-сынып
Раздел | Физика |
Класс | 9 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Калмуратова Р.Т. |
Дата | 23.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Пәні
| Физика 9-сынып | |
Сабақтың тақырыбы: | Реактивті қозғалыс | |
Сілтеме: | Білім стандарты. Оқу бағдарламасы. Р.Башарұлы,Д.Қазақбаева, У.Тоқбергенов,Н.Бекбасар Физика. 9 сынып. Мектеп. 2013. Физика. Әдістемелік нұсқау. С.М.Тезекеев.Есептер жинағы | |
Оқу мақсаттары: | Реактивті қозғалыстың физикалық мәнін және ғарыш жетістіктері жайлы білу. Зымыранның қозғалысы реактивті қозғалысқа жататынын түсіну. Есептер шешуді,әртүрлісұрақтарға жауап беруді үйрену. | |
Оқу нәтижесі: | Оқушылар тақырыпты өздері оқи отырып, мәнін ашады, салыстырмалы сипаттама беру арқылы мақсатына жетеді. | |
Негізгі идеялар: | топпен, жұппен ынтымақтастық ортада жұмыс жасауға ынталандыру, формативті бағалау стратегияларын қолдану,есеп шығара білу | |
Әдіс-тәсілдер: | сұрақ-жауап, талдау, жинақтау, бағалау. | |
Тапсырма көздері: | Оқулық, оқулықтан алынған тапсырмалар, дидактикалық материалдар | |
Сабақтың көрнекілігі: | Интербелсенді тақта, слайд, плакат, маркер, стикер, таратпа қағаздар. | |
| Мұғалімнің іс-әрекеті: | Оқушының іс-әрекеті: |
Мотивациялық кезең 2 минут
| а) Психологиялық дайындық ә) Сыныпты топқа біріктіру | Жасырылған сөздер арқылы топқа бөлінеді. |
Тұсаукесер кезеңі 5 минут | Үй тапсырмасын сұрау а) «Ұшқыр ойдан- ұтымды жауап » (сұрақ-жауап) ә)Өзіңді тексер! Үй тапсырмасын дұрыс жауабын интерактивті тақтадан көрсетеді | Әр топ кезекпен сұрақтар қойып жауап береді.Топ жетекшісі бағалайды Дұрыс жауабы арқылы оқушылар өз-өздерін тексере отырып, бағалайды. |
Негізгі бөлім Топпен жұмыс 10-минут | Ой қозғау Әр топтарға тақырыпшалар беріледі І топ. «Зымыран» Реактивті қозғалыс- импульстің сақталу заңының көрінісі Ғарышты игеру жетістіктері зымыран қозғалысы принципі ІІ топ. «Ғарыш» Зымыран қозғалысы принципі Зымыранда қолданылатын отын түрі мен көп сатылы зымырандар
| Әр топ мүшелері өздерінің міндетін атқарады Өз ойларын сурет, сызба, жазу арқылы жеткізіп, ашады.
|
Постер қорғау 6минут | Топтардың пікірін тыңдайды | Өз ойларын айтып,баяндайды Бағалау:Екі жұлдыз,бір ұсыныс
|
Сергіту сәті 3минут | Бейнежазба көрсетіледі | Медузаның қозғалысын көре отырып, бойларын сергітеді |
Жеке жұмыс 10минут | «Есептей білгеннің есесі түгел» Карточкамен есептер беру | Оқушылар карточкадағы есептерді шығарады Бағалау критериі бойынша өзін-өзі бағалайды |
Қорытынды Жұптық жұмыс 5мин Кері байланыс 2мин | «Ойлан.Бірік.Бөліс» Оқушыларға қатесі бар тапсырмалар беріледі Көңіл-күйге байланысты кері байланыс. | Жұптаса отырып тапсырмадағы қатені тауып түзейді Екінші жұппен алмастырады.Жұпта бағалайды. Оқушылар өз жауаптарын кері байланыс парақшаларына жазады. |
Үйге тапсырма 2мин | §21 |
|