Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»

Эта работа связь уроков самопознания и физики. ученики должны чувствовать себя во время уроков свободно и они могли без обмениваться своими идеями. Адам өзін – өзі қабылдай білсе, істеген іс – әрекетттерін бағалай алса, сонымен қатар өз бойындағы адами құндылықтарын жоғалтпаса, біздің өміріміз қоршаған ортамен үйлесімді болатын еді. Денсаулығымыз жақсарып, басқа адамдармен қарым – қатынасымызнығая түсетін еді. Біз өзімізді шығармашылық тұлға ретінде қалыптастыратын едік. - Оқушыларға адам ө... - Оқушыларды руханиадамгершілік қағидаларды өз бақыты үшін дұрыс қолдана білуге, өмірді бағалай алуға тәрбиелеу.
Раздел Физика
Класс -
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

















Жоспары

І. Кіріспе.

Өзін - өзі тану бақыты.

ІІ. Негізгі бөлім.

А) бақыт құшағында.

Ә) тыныштық сәті.

Б) ой қозғау.

В) ой - толғаныс сатысы.

Г) «Ата - ана бақыты» ой - толғау жазу.

Ғ) топпен ән айту.

ІІІ. Қорытынды.

Бақытты болу, бақыт деген не екенін және қуанышты сәттер, барды қанағат ету туралы ұқтыру.







І. Сабақтың тақырыбы: Бақыт құшағында.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушыларға бақыттың құндылық ретіндегі мағынасын ұқтыру.

Дамытушылық: шығармашылық тұлға ретінде дамуына жағдай жасау.

Тәрбиелікке: қоршаған ортамен ұлестірімділік табуға тәрбиелеу.

ІІІ. Сабақтың міндеттері:

  • Оқушыларға адам өміріндегі қуанышты сәттер істеген игі істерден рахаттану, барды қанағат тұту және жалпы адам бақыты туралы түсіндіру.

  • Оқушыларды руханиадамгершілік қағидаларды өз бақыты үшін дұрыс қолдана білуге, өмірді бағалай алуға тәрбиелеу.

ІҮ. Сабақтың әдісі: сыни тұрғысынан ойлау технолгиясы, тыныштық сәті, әнгімелесу, эпиграфпен жұмыс, талқылау, ойын элементері, ән салу.

Ү. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация, жұмыс дәптері, дидактиткалық материалдар, суреттер.

ҮІ. Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі. Үй жұмысын сұрау.

І. Қызығушылықты ояту.

Адам өзін - өзі қабылдай білсе, істеген іс - әрекетттерін бағалай алса, сонымен қатар өз бойындағы адами құндылықтарын жоғалтпаса, біздің өміріміз қоршаған ортамен үйлесімді болатын еді. Денсаулығымыз жақсарып, басқа адамдармен қарым - қатынасымызнығая түсетін еді. Біз өзімізді шығармашылық тұлға ретінде қалыптастыратын едік.

Тыныштық сәті. (баяу әуен ойнап тұр)

Ыңғайланып отырыңыз, көзіңізді жқмыңыз, денеңізді босатып, тынышталыңыз. Көз алдыңызға енді атып кележатқан шуақты таңды елестетеміз. Сіз тауға алып барар жалғыз аяқ жолмен келе жатырсыз. Таза ауа, сылдыраған мөлдір бұлақ, құстардың сайраған дауысы, сіз дем алудасыз. Сіз күш - қуатқа толысыз. Ал енді бұл күш сіздің бүкіл денеңізге сіңіп, қуат беріп тұрғанын сезініңіз. Бұл күшпен өзіңізге жақын адамдармен, достарыңызбен бөлісіп жатқаныңызды елестетіңіз. Бұл қуат сіздің өміріңізбен тығыз байланысты. Сіз әлемдегі ең бақытты жансыз.

ІІ. Мағынаны ажырату.

  1. Әнгімелесу.

Адам өмірінде ең қажетті құндылықтардың бірі бақыт туралы әнгіме жүргізіледі.



  1. Сұрақ - жауап.

1.Бақытты болу дегенді қалай түсінесің ?

2. Өмірдегі әр қуанышты сәттің мәні неде?

3. Бақытқа жету үшін адам не істеуі керек?

4. "Бақытты балалық" шақ дегенді қалай түсінесің?

  1. Топтық жұмыс.

Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»









  1. Оқу ақпараттары.-

Оқушылардың жауаптарын түйіндеген соң мұғалім оқулықтағы жаңа ақпаратпен сабақты жалғастырады. Сабақтың тақырыбфын айқындай түсі үшін қолданылатын оқу ақпараттардыоқушылардың өзін өзі тани отырып, өзін - өзін дамыту, жетілдіру үшін қандай мақсат қоя білу керектігін түсіндіреді.

  1. Мәтінмен жұмыс.

Берілген мәтін сыныпта оқылады. Онда бақыт туралы шәкірттердің пікір таласын, мұғалім оқушыларға ұстаздың ұлағатты сөздерімен жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

  1. Ой қозғау.



  1. Шәкірттер ұстаздан не туралы айтып беруді өтінді?

2. Бақыт туралы ұстаз қандай ой айтты?

3. Бақыт дегенді өздерің қалай түсінесіңдер?



Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»ІІІ. Ой - толғаныс сатысы.







Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»









Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»





Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»









Үйге тапсырма:

Үй жұмысы ретінде бақыт, қуаныш жайлы бірнеше мақал жазып келу.

Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»





Соңғы тыныштық сәті:

Ата - ана жүрегінің лүпілін сезе біл, олардың жанарынан көңіл - хошы мен тыныштықты, бақыт пен қуаныш сәулесін, беймазасыздығы мен әбігерленуін, қиналысы мен кейістігін көре біл. Ата - ананың көзінен оның жан дүниесін көре білуге жастайынан үйрен.

В.А.Сухоминский.

Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»




Менің қайырымды жүрегіме рақмет!

-Менің мейірімді жүрегіме рақмет!

-Менің жылы жүрегіме рақмет!

-Менің жүрегімнің адамдарды

жақсы көргеніне рақмет!

-Менің жүрегімдегі жақсы

көру сезіміне рақмет!

-Менің жүрегімнің қуана

білетініне рақмет!

-Менің жүрегімнің

жанашырлығына рақмет!







Пайдаланған әдебиеттер:

  1. «Ойлаумен ой толады» кәтапша.

  2. Өзін - өзі тану журналы. 2010 жыл № 9.

  3. Өзін - өзі тану журналы. 2011 жыл №2

  4. Әдістемелік құрал «Бөбек» Алматы 2010ж.













Өзін - өзі тану бақыты.

Өзін - өзі тану пәні - адамға мәдениетпен әдептің не екенін ұғындырады. Инабаттылық, парасаттылық, адамгершілік сияқты адам бойындағы қасиеттерін біліп тануға жол ашады. Өзін - өзі тану - адамзат баласын бірлікке, достыққа, татулыққа шағырады. Ұрпақ сабақтастығы нығайтады. Адамдар арасындағы ізгілік пен мейірімділікке толы қарым - қатынасты дамытуды көздейтін жаңа пәннің ұрпаққа берері мол.

Өзін - өзі тану баланы өзінің қадірін өзі білуге, өзін сыйлауға, өзгелердің талқы - талдауына тәуелді болмауға, өзін - өзі жетілдіруге, рухани өмірде және қршаған өмір жағдайларында өзінің бағыт - бағдарының болуына, өз бетімен шешім қабылдай алуына және өз сөзі мен әрекеттері үшін жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелейді. Енді 7 сыныпта өткен бір сабағына тоқталайық.





© 2010-2022