Табиғат кешені. География 7 сынып

Сабақты ұйымдастырудан кейін, сабағымды бағдарлама идеясына сәйкес топқа бөлуден бастадым..  Бүгінгі сабақта оқушылар топтың ішінде өзара бағалайтыны ескертілді. Осы іс-әрекетім оқыту үшін бағалауды көргім келді.Оқушылардың  үйден орындап келген тапсырмаларын тексердім. Оқушылар деңгей бойынша сұрақ құрастыруда қиналады, көбіне төменгі деңгейлі сұрақтар қояды. Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландыру мақсатында «Табиғат кешені» тақырыбы берілді. Соның ішінен сабақтың нәтижесіне жетуге қарай,  ақпарат...
Раздел Физика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

География.



Сыныбы: 7

Сабақтың тақырыбы:


Табиғат кешені

Мақсаты:




Табиғат кешені туралы ұғымды қалыптастыру, Табиғат кешендерінің өзіндік ерекшеліктеріне тоқтала отырып, оны қорғау жолдарын қарастыру.

Күтілетін нәтижелер:




А. Географиялық қабық ең ірі табиғат кешені туралы білімді меңгереді,

В. Табиғаттағы жылдық ырғақтылықтарды мысалдармен түсіндіреді.

С. Табиғат компоненттерінің байланысын ажыратады.

Керекті жабдықтар:




«География» оқулығы, интербелсенді тақта, атлас және кескін карта, суреттер, флипчарт, маркерлер және т.б.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе:






2 мин






«Амандасу түрлері» техникасы бойынша жұпқа бөлу

Топқа бөлінеді

Тұсаукесер:










8 мин








«Бірге ойлаймыз» әдісімен үй тапсырмасын бекіту

«Бұл не деп сұрамаңыз» әдісі арқылы жаңа сабаққа көпір жасау

Оқушылар сұраққа жауап береді,

Жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Негізгі бөлім:








25 мин

«Ыстық картоп » әдісі арқылы жаңа тақырыпты өздігінен меңгерту,

Постер шығару, тақырыпты ашу

Бағалау кретерийлері арқылы 2 жұлдыз,1 ұсыныс,

Бағалау кретерийлері посторда:

А. Мазмұны 0-2

В.Безендірілуі,1-3

С.Шығармашылығы 3

Д. Баяндау шеберлігі 1-3


Оқушылар топтарда мәтінді (тақырыпшаны) оқып, бірге талқылау,

Посторларын қорғайды.

Топтар бір-бірінің жауаптарын тыңдай отырып, олардың түсіндіру дәрежесін бағалайды

Қорытынды бөлім:

10 мин

«Серпілген сауал» әдісі арқылы сабақ бекітіледі.

«Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс

Сұрақтарға жауап береді,



Сабақтан алған әсерлері жайында рефлекция парағын толтырады.





© 2010-2022