Ашық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиеті

Раздел Другое
Класс 10 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіАшық сабақ: XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиеті

Бакытова Акмаржан Сексеновна Жаңаөзен қаласы №18 орта мектеп.

3-апта

6-күн

4-сабақ

Сыныбы

10 «а»

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиеті

Сабақтың мақсаты

XIX ғасыр II жартысындағы қазақ әдебиетіне шолу жасайды, талдайды.

Сілтеме

Оқулық, слайдтар, әдістемелік құралдар.

Оқыту нәтижесі

Тарихи деректерді жинақтайды,талдау жасайды.

Негізгі идеялар

Әдебиеттің басты салаларының негізі қалағанын түсіну.

Тапсырма көздері

1-тапсырма

Ой қозғау.Тапсырма парақшалары.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау.

2-тапсырма. «Бәйтерек»

1-топ.Тарихи- деректерді жинау.

2-топ.Әдеби-мәдени байланыс.

3-топ. Әдебиеттегі жаңалықтар

4-топ. Әнші-өнерпаз ақындар. Мәтінмен жұмыс. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

3-тапсырма «Бәйтерек сыры».Талдау.1-модулъ. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.4-модуль. АКТ5-модуль. Талантты және дарынды балаларды оқыту.

4-тапсырма. «Бәйтеректі ұғу»Жаңа арна мен жаңалықты жазу.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау.

Сергіту.Жаттығу жасау

5-тапсырма. «Бәйтерек туралы түйін» .Постер қорғау.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау

Кейінгі тапсырма.

«XIX ғасырдың II жартысындағы қазақ әдебиеті» эссе жазу.

Бағалау

Оқуды бағалау,топты бағалау,ОүБ,кері байланыс.

Рефлексия

Сұрақ-жауап.



Сабақтың этаптары.

Мұғалімнің іс-әрекеті.

Оқушылардың іс-әрекеті.

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату



Топқа бөлу.







Өткен сабақты еске түсіру арқылы ойлау қабілетін дамыту.

Сыныптың білім деңгейін анықтау.

Сабақ тақырыбын ашу.

«Менің өзіме жасатсаңдар үйренемін» - деген Конфуций. Адам қолымен дүниедегі әдемі үйлер,поезд , кеме т.б жасаған.Мен өзім жасаймын, үйренемін десеңдер, бәріне жетесіңдер.

«Жұбыңды тап!» әдісімен топқа бөлемін.

1.Қобыланды-Құртқа

2.Естай-Қорлан.

3.Айман-Шолпан.

....................................................

Жасырылған суреттер арқылы топ атын қоямын.

1.Шоқан тобы.

2.Абай тобы.

3.Ыбырай тобы.

4.XIX ғасыр 2-жартысындағы әдебиет тобы.

Өткен тақырыпқа шолу.Өткен сабақта қандай тақырыпты сөз еттік?



Тапсырма парақшыларындағы тест тапсырмаларын орындатып, өздеріне бағалатамын.

Сұрақ:

Әсемпаз болма әрнеге,

Өнерпаз болсаң, арқалан,

Сен де бір кірпіш дүниеге, Кетігін тап та, бар қалан!

-Мен өзім жасаймын.

-Мен өзім үйренемін.

-Бәрі өзіме байланысты.

Оқушылар топқа бөлінеді.







Оқушылардың болжамды жауаптары.



Тесттерді орындайды, өздерін бағалайды.

-Абай



Тұсаукесер





Негізгі бөлім











Қорытынды



Қызығушылығын ояту.

Логикалық ойға шабуыл.

Түсіндірме жалпылама сұрақтар:

Түсіну үшін тапсырма







Жеке оқушылармен жұмыс.

Қорытынды

Сабақтың басты сәттеріне тоқталу

Кімнің өлеңі? Ақын жастарды неге үндеген?

Абай өлеңдерін мәнерлеп оқу.

Талап,еңбек,терең ой,

Қанағат,рақым,ойлап қой,

Бес асыл іс көнсеңіз...

XIX ғасырдың II жартысындағы әдебиеттің ірі өкілдері кімдер ?

2-тапсырма.Төрт тапсырма беремін

3-тапсырма Талдау Ағарту идеясы

4-тапсырма Жаңа арна мен жаңалықты жазу.

Сергіту.Жаттығу жасау

Жасырылған жылдар туралы кесте толтыру.

ВЕНН диаграмасы.

-Біз бүгін қандай тақырып өттік?

Балалар,бүгін не үйрендік?



Абай өлеңдерінің мәні үлкен.Біз Абай өлеңінен ғибрат аламыз.

Абай,Шоқан,Ыбырай...

Топтар тапсырмаларын постермен қорғап,тақырып тұжырымын ашады.



Кесте толтырады

Теріп жазу.



Кесте толтырады

ВЕНН диаграмасы.

XIX ғасырдың қазақ әдебиеті.


Рефлексия

«Көңілді смайликтер»

Сабақ туралы көңілді смайликтермен білдірді















© 2010-2022