Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 8-сынып. Отбасы және қайырымдылық. Ортақ етіс

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бекітемін»

Некрасов атындағы

№9 мектеп-гимназия директоры

Орынбаева Ж.А

№3 Қазақ тілі пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспар

Сыныбы: 8 «Ж», «З»

Мерзім: 07.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс

Мақсаты: Диалог жүргізу нәтижесінде балалардың сыни түрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту.

Міндеттері:

1. Отбасы және қайырымдылық жайлы түсінік қалыптастырады;Ортақ етіс жұрнақтарына жаттығу.

2. Танымдық қызығушылықтарын, бақылай білу, талдау қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту;

3. Қазақ халқының мінезіне деген қызығушылықтарын ояту.

4. Ситуациялық сұрақтар құру арқылы оқушыларды қиындықтан шығу жолдарын іздестіруге талпындыру.

Қолданылатын модульдер: Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, Ақпараттық- коммуникативті технологияны қолдану, Оқыту үшін бағалау, Диалогтық оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Стратегиялық іс-әрекеттер: «Миға шабуыл», топтық, жұптық, ұжымдық жұмыс. «Атом, молекула» ойыны, «Сұрақты ұстап ал!» әдісі., Ой қозғау, постер әдісі, СТО құралдары, диалогтық әдісі, постер әдісі, смайлик арқылы, екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағалау.

Күтілетін нәтижелер: Оқушылар тиімді диалог құру арқылы және ашық сұрақтарға жауап іздестіру арқылы сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді.

Бөлім.

Уақыты

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар

Кедергілер

Кіріспе

5 мин









3 Негізгі бөлім



5 мин



10 мин



Пысықтау

15 мин

Бағалау

3 мин

Рефлексия



1Ұйымдастыру кезеңі

2Жағымды ахуал құру

Топқа бөлу.





Білу.

Мен сабақты қалай бастаймын?



Түсіну.



Қолдану

Талдау



Жинақтау.





Жаңа сабақты бекіту



Үйге тапсырма беру

1 Сәлемдесу.

2. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында оқушыларға бір-біріне жүрекжарды тілек айтқызу

Топқа бөлу.



Үй тапсырмасы: «Сұрақты ұстап ал!» ойыны арқылы оқушылардын үй тапсырмасын сұрау.



«Кім көп біледі?» ойыны.Отбасы және қайырымдылық жайлы не білетіндерін жазады.Бір-бірімен білетіндерін бөліседі.

Оқушыларға парақшалар тартылады. Егер де ешқашан сөздерін қолдана отырып ойландыратын сұрақтар даярлайды.

Миға шабуыл: Егер де қайырымдылық жасасам...

Егер де мен қайырымсыз адамдарды көрсем... .

(Ортақ етістің қандай қосымшалары қолданылып тұр

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.- тоқта,

Қандай білім алдым?

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.-жүр

Қандай икемділікті меңгердім?

Икемділікті көрсетіп, алға жылжы.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.-дайындал. Қандай қасиеттерді бойыма сіңірдім?

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.

Еліміздегі халықтар достығы туралы баяндама жасау

1 Амандасады

2.Оқушылар бір-біріне жағымды тілектер айту арқылы жағымды қарым-қатынас орнайды.

«Атом молекула» ойыны арқылы оқушылар үш топқа бөлінеді.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.

Мұғалім допты кез-келген топтағы оқушыға сауал қоя отырып лақтырады. Оқушы сұраққа жауап беріп мұғалімге қайтарады.Осылайша үй тапсырмасы талқыланады.

Зымыран сұрақтар қою.Оқушылар мына сұрақтар төңірегінде ойлана жауп береді..

1.Қазақ халқының мінезіндегі ең жақсы қасиет не?

2.Қазақтар кімдерді жек көрген?

3.Алдаркөсе туралы аңыздарда ол кімдерді күлкі етеді?

4Қазақ халқы 1930 жылдары қандай қайырымдылық жасады?

5.Қайырымдылықтың қандай түрлері бар?



1 топ: Сабақтан алған әсерлері жайлы айтады.

2 топ: Сабақтан не үйренгендерін айтады.

3 топ: Бүгінгі сабақта не ұнағаны немесе не ұнамағаны жайлы айтады.



Үлестірме қағаздар



Оқулық



Доп

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.

Интербелсенді тақта.



суреттер,

смайликтер

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.8-сынып.Отбасы және қайырымдылық.Ортақ етіс.





Түсті қағаздар,

түсті қаламдар,

плакаттар,

стикерлер



Стикерлер





Танымдық саласы-

Етіс қосымшасын бір-бірінен айыра алмауы



Әлеуметтік саласы-

Деңгейі төмен оқушыларды үлгерімі жақсы оқушылардың көмек бергісі келмеуі;



Аффективтік саласы-

Ойланбай асығыс жауап беру арқылы көп қателіктерге ұшырауы. Терең ойланып жауап беруде қиналды.



Оқушылар формативті бағалаудың негізгі мақсаттарын жете түсінбеуі.





© 2010-2022