- Преподавателю
- Другое
- Шоқан Уалиханов өмірі мен шығармашылығы
Шоқан Уалиханов өмірі мен шығармашылығы
Раздел | Другое |
Класс | 6 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Бисахова Г.Т. |
Дата | 24.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ: Ш.Уалиханов өмірі мен шығармашылығы, аудармалары. | Мектеп: Н.В.Гоголь атындағы орта мектеп | |||
Күні: 28.09.2015 | Мұғалімнің есімі: Бисахова Г.Т | |||
Сынып: 6б | Қатысқандар саны: 18 | Қатыспағандар саны: 0 | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Ш.Уалиханов туралы толық мәлімет беру, ұлы ғалымның ғылыми мұрасымен оқушыларды таныстыру, шығармашылық қабілеттерін арттыру, сын тұрғысынан тұжырымдауға дағдыландыру. | |||
Сабақ мақсаттары | А) Ш.Уалиханов туралы толық мәлімет біледі, ұлы ғалымның ғылыми мұрасымен танысады, шығармашылық қабілеттерін артады, сын тұрғысынан тұжырымдауға дағдыланады. Ә) Ш.Уалиханов туралы толық мәлімет біледі, ұлы ғалымның ғылыми мұрасымен танысады, Б) Ш.Уалиханов туралы толық мәлімет біледі, сын тұрғысынан тұжырымдауға дағдыланады. | |||
Тілдік мақсат | Оқушылар: мәтінді салыстыра алады, теңеу таба алады, түсінік бере алады. | |||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: сөздік жұмысы ( ағартушы- просветитель, құнды мұра- ценное наследие, шен алу- получитьчен) (2 мин) | |||
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | |||
| Талқылауға арналған тармақтар: Шоқан туралы айтқан сөздердің мағынасын түсіну. | |||
| Жазылым бойынша ұсыныстар: ой шақыру, ауызекі сөйлеу ес картасын толтыру.
| |||
Алдыңғы оқу | Қайталау | |||
Жоспар
| ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар
| ||
Басталуы | «Раушан гүлдер» әдісі арқылы топқа бөлу. Шаттық шеңбері « Өрмекшінің торы » | «Қазақ әдебиеті» оқулығы Арман-Пв басасы, youtube.com | ||
Ортасы | « Ой шақыру» әдісі арқылы суретті (Шоқан портреті) пайдаланып, тұлғаны сипаттау. Осы портрет арқылы сипаттап болған соң, Шоқан өмірі жайлы видеоролик көрсету. (10 мин)
« ДЖИГСО» әдісі арқылы топпен жұмысты ұйымдастыру 1-топқа- Ш.Уалихановтың өмірі 2- топқа -Шоқанның саяхаттары, еңбектері. 3-топқа-Шоқанның орыс достары. Оқулықтағы берілген мәтінді әр топ бөліп оқиды да, бір көшбасшы шығып басқа топтарға барып түсіндіреді. 1-2,2-3,3-1 топқа барып түсіндіреді (10 мин)
1-топ- Шоқан кім ? 2-топ- Шоқанның саяхаттары
Бағалау критерилері:
| Ustaz.kz «Мемлекеттік тіл» журанлы 26- бет | ||
Аяқталуы | Кері байланыс « 3 сұрақ» әдісі арқылы
« Ақылдың алты қалпақ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы. (7 мин) |
| ||
Қосымша ақпарат |
|
| ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||
Өлең құрылысына қарай талдау
| Кері байланыс « 3 сұрақ» әдісі арқылы
Мұғалімнің жиынтық бағалауы. | Видеорлик, АКТ | ||
|
|
| ||
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||
Ш.Уалихановтың өмірі мен шығармашылығы, аудармалары тақырыбындағы сабағымда 7 модульді де қамти алдым. Себебі ең бірінші сабағымды «Өрмкшінің торы» әдісі арқылы топқа бөліп алдым да , «Раушан гүлдері» әдісі арқылы шаттық шеңберін өткіздім. « Ой шақыру» әдісі арқылы суретті Шоқан портретін пайдаланып, тұлғаны сипаттау арқылы оқушылар сын тұрғысынан ойлай білді. « ДЖИГСО» әдісі арқылы топпен жұмысты ұйымдастырдым, бұл жұмыста оқушылар топпен жұмыс жасады 1-топқа- Ш.Уалихановтың өмірі 2- топқа -Шоқанның саяхаттары, еңбектері.
1-топ- Шоқан кім ? 2-топ- Шоқанның саяхаттары
Бағалау критерилері:
| ||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1;Оқушылардың топпен жұымс жасауы 2;Өазара бағалау Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1; «Ой шақыру» әдісәі 2; Бағалау критерилері Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Сыныпты топқа бөліп жұмыс жасаған тиімді екінін білдім. Сынып оқушыларына бағалау критерилерін сабақ соңында емес әр тапсырмаға берсем ұтымды болады екен.
|