• Преподавателю
  • Другое
  • Қаржылық есеп пәнінен ашық сабақ. Курс тақырыбы: Негізгі құралдар және материалдық емес активтер есебі. Сабақ тақырыбы: Негізгі құралдардың амортизациясын есептеу тәсілдері

Қаржылық есеп пәнінен ашық сабақ. Курс тақырыбы: Негізгі құралдар және материалдық емес активтер есебі. Сабақ тақырыбы: Негізгі құралдардың амортизациясын есептеу тәсілдері

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

Министерство образования и науки Республики Казахстан

Жақия Шайжүнісов атындағы электронды колледж

Электронный колледж имени Жакии Чайжунусова

Сабақ жоспары №44


Пән Қаржылық есеп

Курс тақырыбы Негізгі құралдар мен материалдық емес активтер есебі

Сабақ тақырыбы Негізгі құралдардың амортизациясын есептеу тәсілдері

Оқыту стандарттары

Білім алушылар білу керек: Негізгі құралдар ұғымын, оның жіктелуі және есепке алынатын шоттарды. 2410 бөлімше шоттарын, оның экономилық мінездемесін, негізгі шоттар корреспонденциясын. Негізгі құралдардың тозуы, тозуды есептеу әдістерін және оны тәжірибеде қолдануын. Түзу сызықты әдіс, өндірістік әдіс, кумулятивті әдіс және қалдықты азайту әдісінің айырмашылықтарын және тиімділігін.

Білім алушылар жасай білу керек: Негізгі құралдарды, оның жіктелуін, есепке алынатын шоттарын, негізгі шоттар коррепонденциясын тәжірибе жүзінде қолдануды. Жағдаяттық есеп шығару барысында тозу сомасын есептеу әдістерін, түзу сызықты, кумулятивті, өндірістік, қалдықты азайту әдістерін қолдана білуі керек.


  • ОҚаржылық есеп пәнінен ашық сабақ. Курс тақырыбы: Негізгі құралдар және материалдық емес активтер есебі. Сабақ тақырыбы: Негізгі құралдардың амортизациясын есептеу тәсілдеріқытушылық: білім алушылармен сабақ барысында негізгі күралдарға амортизация есептеу әдістерін. Негізгі кұралдар операцияларын есепте көрсету тәртібін, олардың тозуын, негізгі кұралдарды жөндеу және жалға беру, салык салуын.


  • Дамытушылық: білім алушылардың аналитикалық ойлау, топта жұмыс істеу, есептеу, шоттар коррепонденциясын құру, түсінгенін мазмұндау, есту қабілеттерін, есте сақтау, экономикалық-сараптамалық ойлау дағдыларын қалыптастыру.


  • Тәрбиелік: білім алушыларды зейінділікке, ұқыптылыққа, жауапкершілікке және өз ісінің білікті маманы болуға тәрбиелеу

Сабақтың типі: өткен тақырыпты қайталау, бекіту

Сабақтың түрі: тәжірибе

Сабақта пайдаланатын әдістер: түсіндірмелі-ақпаратты, сұрақ-жауап, репродуктивті, сайыс, топтық жұмыс, өздік.

Сабақтың жабдықталуы:

Оборудование урока:

  • көрнекілік құралдар: шоттар және оның экономикалық мінездемесі, есептер, шаруашылық операциялар берілген слайдтар

үлестірмелі материалдар: Типтік шоттар жоспары.

  • оқытудың техникалық құралдары интерактивті тақта, дербес компьютер

Пәнаралық байланыстар (межпредметные связи):

  • қамтамасыз ететін: «Ұйым экономикасы», «Қардылық есепті талдау», «Экономикалық ақпаратты экономикалық талдау», «1С Бухгалтерия бағдарламасы», «Баға және бағаландыру», «Ақша , қаржы және несие», «Экономика негіздері», «Статистика», «Салық және салық салу», «Қаржылық менеджмент», «Экономистерге арналған математика», «Микроэкономика», «Макроэкономика».

  • қамтамасыз етелетін: «Қаржылық есеп»

Әдебиет: В.В. Родостовец «Кәсіпорындағы бухгалтерлік есеп», В.Г Назарова

«Бухгалтерлік есеп»

Сабақтың мазмұны:

Элемент №

Сабақтың элементтері, оқу мәселелері, оқыту әдістері мен формалары

I.








II


III





IV



V

Ұйымдастыру кезеңі (2 мин):

  • амандасу

  • жоқ балаларды түгендеу, журнал толтыру

  • аудиторияның дайындығын тексеру

Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстыру (3 мин): Білім алушылар сіздер көріп тұрғандай бүгінгі сабақ бізде дәстүрлі емес түрінде өткелі тұр, топ білім алушылары 2 топқа бөлініп отыр, бұл сабақ сайы түрінде өтеді. Бұл сабақтың мақсаты өткен «Негізгі құралдар ұғымы», «Негізгі құралдардың тозуы және оны есептеу әдістері» тақырыпты сайы сабағында бекітеміз. Бұл сабақта екі топ сайысу арқылы өткен тақырыптарды қайталаймыз, түсінбегендерге шолу жасау арқылы бекітеміз.

Бүгінгі сабақта топ білім алушылары 2 топқа бөлініп отыр, 1 топ қызыл топ, 2 топ көк топ. Сабақ жалпы 3 бөлімнен тұрады:

  1. Қызықты шоттар

  2. Дұрыс жауабын бер!

Әр бөлімнің соңында топ білім алушылары жауабына байланысты ұпайлар беріледі.

Үй жұмысын тексеру(15мин).

1 БӨЛІМ «Қызықты шоттар». Бұл бөлімнің басты шарты шоттардың цифрлық атауын және экономикалық мінездемесін беру. Әр дұрыс жауап топқа 5 ұпайдан беріледі. Әр топ кезекпен тақтаға шығып қалаған шотын алын оның дұрыс жауабын беруі керек. Барлығы 25 шот.

Сабақтың барысы:

2 БӨЛІМ «Дұрыс жауабын бер!» (30 мин) Бұл бөлімнің шарты: әр топқа 3 есептен беріледі, негізгі құралдардың сұрап тұрған әдісі бойынша, жылдық тозу сомасын есептеу керек. Есептеудің қорытындысы бойынша әр топ «Дұрыс» немесе «Бұрыс емес» деп жауап қайтару керек. Әр дұрыс жауап топқа 20 ұпай әкеледі.

3 БӨЛІМ «Шоттар коррепонденцияларын құра білесіз бе?» (30 мин) . Әр топқа 10 шарауашылық операциялар беріледі. Топтың мақсаты дұрыс шоттар корреспонденциясын құру. Әр дұрыс корреспенденция топқа 10 ұпайдан әкеледі.

Сабақ қорытындысын жасау(7 мин): Білім алушылармен бірге сабақта жасалған тәжірибелік жұмысты қорытындылаймыз, олардың түсінбеген сұрақтарына жауап беру. Топтардың жұмысын қорытындылай отырып әр білім алушыларға баға қою, түсініктемесімен.

Үй жұмысы (3 мин):

  • В.В Родостовец «Кәсіпорын бухгалтерлік есеп» 458-561 бет оқу

  • В.Л Назарова «Бухгалтерлік есеп» 216-218 бет оқу

  • Негізгі құралдарға тозу есептеу әдістерін қайталай.

Мерзімі: 16 мамыр 2015 жыл

Тобы: 2 қысқартылған ЕА-2

Оқытушы қолы: _____________________Касенова А.З._________________





© 2010-2022