• Преподавателю
  • Другое
  • Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Алпамыс батыр жыры. Жырдың тақырыбы (6 сынып)

Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Алпамыс батыр жыры. Жырдың тақырыбы (6 сынып)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы:

«Алпамыс батыр» жыры. Жырдың тақырыбы

Мақсаты :

(SMART,орта мерзімдегі жоспар)

Жырдың тақырыбын әрі қарай талдай отырып, кейіпкерлердің образдылық кейпін ашады.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімдегі)

Шығарманың мазмұнын талдай алады.

Жоспар құра алады.

Шығармадағы негізгі құндылықтарды ала біледі.

Табыскритерийі:

Өзіндік бағалау

Негізгі идеясы:

Ат - ер қанаты.

Оқулық :

(ҚР ҒБМ ұсынған)

К. Ісләмжанұлы., Б. Әрінова., Р. Баттал., Е. Арын

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурсы

Формативті

(ОүО)

Суммативті (ОБ)

5мин

«Жүректен-жүрекке» шаттық шеңбері. Бір-бірінежылы (жағымды) сөздер айтуға бағыттау.

Сыныпты 5 топқа бөледі.

«Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері

Істеген әрекеттеріне қарай бір- бірін бағалайды.

Бағалау шарттарын түсіндіріп, әр топ басшыларына тарату.

А-4 форматты қағаз

10 мин


Үйге берілген тапсырманы сұрау.

«Ер қанаты- ат» ойтолғау

Жырға кешенді талдау жасау

Үй тапсырмасын он шақты баладан сұрау.

Сұраққа жауап береді.

Әр оқушы сыни ойлап, өз ойларын ортаға салады.

Жарайсың


Керемет

Топ басшылары тобындағы оқушыларды бағалап отырады.

Интербелсенді тақта

Электронды оқулық

Оқулық

20 мин



ЖИГСО Сынып оқушыларын 5 оқушыдан тұратын топтарға бөледі. Бұл "жанұя" топтар деп аталады. Содан кейін 1, 2, 3, 4, 5-ке санау арқылы 1-лер бөлек, 2, 3, 4, 5 өз алдына "жұмыс" тобын құрайды. 5 бөлікке бөлінген ертегінің 1-бөлігін 1-лер, 2-бөлігін 2 санын алғандар, 3, 4, 5 нөмірлі топтарға оқуды тапсырады.

Бөліктерге бөлінген жырды іштей оқиды.

Қабілеті жоғары оқушы берілген тапсырманы шапшаң оқып меңгереді.

Қабілеті төмен оқушы бір оқығанда түсініңкіремейді, топтағы достарынан көмек сұрайды.

Бағалау парақшаларына топ басшысы бағалап отырады.

Оқулық,Постер, маркер, стикер

І топ 21-25 бет

ІІ топ 26- 30 бет

ІІІ топ 31-35 бет

ІҮ бет 36-40 бет

Ү бет 41 -44 бет

4 мин

Әр топқа тапсырмалар беріп, олардың іс- әрекетін сырттай бақылайды.

І топ. Жырда ерлік, батырлық, адамгершілік жөніндегі халық арманы қалай бейнеленген?

ІІ топ. Жыр мәтінінен үзінділер ала отырып , оның мазмұндық желісіне жоспар құру.

ІІІ топ. Жырдан қандай құндылықтарды өз бойыңа алдың?

ІҮ топ. Жырда көрінетін халықтың арман-тілегі, даналығы.

Ү топ. Сюжеттік жоспар құру

Қабілеті жоғары оқушының есте сақтау қабілеті жақсы болғандықтан берілген сұрақтарға мүдірместен, өз тобының алдында ойын ортаға салады. Қабілеті төмен оқушы топ мүшелерінің жауабына келіседі.

Берілген тапсырмалар бойынша ауызша немесе жазбаша жауап береді.

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларға смайлик беру.

Еркін жазу


Стикер

Смайлик

1 мин

Үйге: Жырды оқу. Дыбыстар сөйлейді әдісі

Топ басшыларының бағасы

Жиынтық баға

5 мин

Рефлексия «Бағдаршам»

Қызыл түс- түсінген жоқпын.

Сары түс- әлі де практика қажет.

Жасыл түс- барлығы түсінікті.





© 2010-2022