- Преподавателю
- Другое
- Сабақтың тақырыбы: М. Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда»
Сабақтың тақырыбы: М. Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда»
Раздел | Другое |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жантокена М.К. |
Дата | 26.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
«Шал ақын ауданының Жалтыр негізгі мектебі» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәндерінің мұғалімі
Жантокена Мәншүк Қажығалиқызы
Пән: Қазақ әдебиеті
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда»
Сілтеме:
8-сынып оқулығы. М.Мақатаевтың өлеңдер жинағы
Сабақтың мақсаты:
Мәтінді игере отырып,оқушылардың оқу сауаттылығын арттыру, анаға, Отан - анаға, табиғатқа деген шынайы сүйіспеншілікке баулу
Нәтиже:
Мәтінді жан-жақты талдап, өмірмен байланыстыра алады.
Түйінді идеялар:
Поэма мазмұнын толық игеріп, идеясын аша біледі.
Сабақтың түрі:
Жаңа сабақ.
Әдіс-тәсілдері:
СТО, Иірім стратегиясы, аспект оқу компонентінің түрі
Пәнаралық байланыс:
Қазақ тілі, жаратылыстану
Қызығушылықты ояту 3 мин.
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
-
Сәлемдесу.
-
Ұйымдастыру,тренинг
«Қара жорға» биі
-
Топқа бөлу (аққу, ана, табиғат суреттері арқылы)
-
Сабақ барысымен таныстыру, сабақтың өтілу шартын түсіндіру.
-
Бағалау критерийлерімен таныстыру.
-
Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру
1.Сәлемдесу
2. Өздерін ретке келтіру,бой сергітіп, сабаққа деген қызығушылығын оятады
3.Топқа бөліну
5.Алдарына берілген таблица арқылы өздерін баллдық жүйемен бағалайды
Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам - қарындашын дайындыққа келтіру
Үй тапсырмасы 5 мин.
-
Ақын жайлы жинап келген қосымша мағлұматтарымен таныстыру / интерактивті тақтада көрсетілім /
Оқушылардың тақырып бойынша білімдерін тексеру үшін және қажеттілігін анықтау үшін «ББҮ» стратегиясын қолдану. Интербелсенді тақтада көрсетіледі. Сабақ басында және соңында толтырылады.
-
Білемін
Білгім келеді
Үйрендім
Мағынаны тану 34 мин
(Сабақтың негізгі бөлімі)
1-тапсырма: (10 минут)
Постер жасау
І топ: І бөлім
ІІ топ: ІІ бөлім
ІІІ топ: ІІІ бөлім, эпилог
Өздеріне берілген бөлімнің тақырыбы, идеясы, мазмұны, ерекшеліктері бойынша постер қорғауға дайындалады.
2-тапсырма: (10 минут)
Оқу компоненттерінің үш түрінің бірі «Аспект» бойынша сұрақтар дайындау.
І топ: І бөлім
ІІ топ: ІІ бөлім
ІІІ топ: ІІІ бөлім, эпилог
Қолжетімділік және ізденіс
Жалпылау және интерпрета-ция
Қорытынды және бағалау
3-тапсырма: (10 минут)
«Шағын топ». Топтағы әр оқушы 1-ден 6-ға дейінгі санмен белгіленеді. Әр топ дайындаған сұрақтарына «Веер» әдісі арқылы жауап беретін оқушыны анықтайды.
4 - тапсырма (4 мин.)
«Буриме» әдісі ( өлеңнің әр жолының соңғы сөзі беріледі, оқушылар тақырыппен байланысты өлең құрастырады)
халыққа,
қалжырап.
алыпқа
маужырап.
-
Берілген сұрақтарға топ болып жауап беруге дайындалады.
-
«Веер» әдісі арқылы таңдаған сандар бойынша оқушы топ атынан сөйлейді.
Ой толғаныс «ББҮ» әдісін қорытындылау
Бағалау 3 мин
Оқушылардың білімін бағалау сын тұрғысынан бағалау бойынша жүргізіледі.
№
бағалау көрсеткіштері
Орындай алмаймын
Жартылай орындаймын
Орындай аламын
1
Өз пікірімді, ойымды қорғау үшін дәлел келтіре аламын.
2
Деректермен жұмыс жасай аламын. Қолдана білемін.
3
Деректерге байланысты болжамдар, идеялар айта білемін.
4
Талдаудың жолдарын, кезеңдерін білемін.
Үйге тапсырма 1 мин
Ана, табиғат, аққу болып бөлінген әр топша сол тақырыпта ойтолғау жазу
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.