- Преподавателю
- Другое
- Коучинг тақырыбы: Талантты және дарынды балаларды оқыту
Коучинг тақырыбы: Талантты және дарынды балаларды оқыту
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Сагитова Ж.С. |
Дата | 26.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Коучинг тақырыбы:
| Талантты және дарынды балаларды оқыту. | |
Мақсаты:
|
| |
Оқыту нәтижесі: |
| |
Негізгі идеялар: | 1) Талантты және дарынды балаларға білім беру ортасын құру. 2) Олардың қалыпты жұмыс істеу мүмкіндік жасау. | |
КОУЧИНГ сабақтың өту барысы:
| Тапсырманың сипаты
| Берілген тапсырманы орындаудағы қолданылған тәсілдер |
1. Ұйымдастыру кезеңі: а)әріптестерді қарсы алу б)әріптестерді топтарға бөлу (дарынды, дарындылық, талантты деген сөздердің әріптерін әр түсті қағазға жазып, қиып тарату) | І тапсырма Дарынды Дарындылық Талантты сөздеріне қалай сипаттама бересіздер? | Миға шабуыл немесе ой қозғау: Топтық жұмыс. Мұғалімдер өз ойын білдіреді
|
| ІІ тапсырма Дарындылық туралы екі түрлі көзқарас қалыптасқан. Сіздің ойыңыз... 1.Балалардың барлығы да дарынды болады... 2.Дарынды балалар сирек кездеседі... Сонымен сіздің ойыңызша Дарынды бала дегеніміз... Дарындылық дегеніміз - бірнеше қасиеттердің жиынтығы, ынтасы, шығармашылығы, табиғи қабілеттері. Дарынды дегеніміз - бала қабілетінің жоғарғы деңгейд бірнеше салада көрсете білуі, жалпы интелектуалдық дамуы мен нәтижені көрсету потенциалы. | Дарынды оқушыға анықтама беріледі. Мұғалімдер дарынды оқушы туралы өз ойларын ортаға салады. (постермен жұмыс) |
| ІІІ тапсырма
| Мұғалімдер өз ойын білдіреді
|
Қожа қандай бала?
|
|
Бейнесюжет көрсетіледі. |
| ІҮ тапсырма Дж.Ренцуллидің дарындылық моделі. 1 - интеллектуалдық компонент (зейін, ес, және ойлау үрдістерінің деңгейі) 2 - креативтік немесе шығармашылық (қиялдың шығармашылық даму деңгейі, ерекшелігі және нәтижелілігі) 3 -мотивациялық компонент (танымдық және зерттеу белсенділігі).
| Мұғалімдер өз оқушыларын Дж.Ренцуллидің қай дарындылық моделіне жататынын анықтайды және нақты дәлелдер келтіреді |
| «Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім» Эссе жазу 5 минут |
|
Бағалау | Өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайлингтер арқылы білдірді. | «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі бойынша бір-бірінің іс-әрекеттеріне баға беру |