Коучинг және тәлімгерлік жоспары

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Коучинг сабақтарын жоспарлау

Коучинг бағдарламасының тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлау арқылы оқытуда оқушылардың білімділік қабілеттерін дамыту

Коучинг бағдарламасының жалпы мақсаттары

Сын тұрғысынан ойлау арқылы оқушылардың сұрақ қою, негіздеу, болжам жасау мен модельдеу дағдыларын жаттықтыру

Коучинг сабағының мақсаты

Уақыт аралығы

Коуч

Сабаққа қатысушылар

Сабақ нәтижелері

Табыс критерийлері және оларды

қалай анықтайсыз?

1.Тақырыбы: «Lesson

Study-іс-әрекеттегі зерттеу

дің тиімді жолы»

Мақсаты: Оқушылар-

ды оқытуға көңіл аудара отырып,оқытуды жетілдіру

және оның сапасын арттыру құралы ретінде мұ

ғалімдерге Lesson Study

әдісін ұсыну.Тәжірибені

жетілдіру ретінде Lesson

Study-ді қалай пайдалануға

болатынын мұғалімдер топ

тарының арасында көрсе-

ту

15.04.

Рыспаева

Кульзакира

Ауельбековна

2-ші және 3-ші деңгей мұғалімдері,мектеп ұжымы

  • Сын тұрғысынан ойлау тапсырмалары оқушылардың бойындағы таланты мен дарынын ұштауға мүмкіндік береді.

  • Мұғалімдер талант пен дарындылықтың әрбір баланың бойынан көрініс табатындығына көз жеткізеді.

  • Сын тұрғысынан ойлау оқушыларға оқуындағы мықты және әлсіз жақтарын сезінуге көмектеседі.

Табыс критерийі - Мұғалімдер сабақта оқушыларға сын тұрғысынан ойлауды талап ететін тапсырмаларды беру арқылы талантты және дарынды балаларды анықтау жолдарын біледі.

2.Тақырыбы: «Орта мер-

зімді және қысқа мерзімді

жоспарлаудың тимділігі»

Мақсаты:SMART тех-

никасын негізге ала отырып,нәтижеге бағыттал-

ған жоспарды құруға дағды қалыптастыру;Блум таксоно-

миясы кестесі бойынша ҚМЖ жасату; мұғалімдердің

сабақты бірлесе жоспарлау

әдістемесін меңгеруі нәтиже

сінде оқыту мен оқуда жаңа

тәсілдерді қолдану дағдылар

ды мен білімдерін дамыту.

16.04

Рыспаева

Кульзакира

Ауельбековна

Көшбасшы, 2-ші деңгей

мұғалімі,тәлім алушылар:

Л.Алимбето-

ва, С.Балта-

болатова,мек

теп мұғалім-

дері


-Сын тұрғысынан ойлаудың дағдыларын сабақта және сабақтан тыс уақытта да қолдана біледі.

-Мұғалімдер сын тұрғысынан ойлау тапсырмаларын өз сабақтарында қолданудың тиімділігіне көз жеткізеді.

-Оқушылардың ойлау қабілетінің артуына, өзіндік тұжырым жасау дағдыларының қалыптасуына әсер етеді.

Табыс критерийі -

Мұғалімдер сын тұрғысынан ойлау тапсырмаларын беру арқылы оқушылардың білімділік қабілетін арттыру жолдарын біледі.

3.Тақырыбы: «Сын тұрғысынан ойлау арқылы шығармашылықпен жұмыс жасауға, өз бетінше оқуға үйрету».

Мақсаты: Коуч сессия қа-

тысушыларына сын тұрғысы

нан ойлау технологиясының

әдістерімен танысу тәжірибе

де қолдана білуге бағыттау.

21.04.

Өтеулиева

Қаракөз

Оспанқызы

Көшбасшы, 2-ші деңгей мұғалімі, тәлім алушылар:

Л.Алимбето-

ва,С.Балтабо

латова, мек-

теп мұғалім-

дері

-Оқу үшін бағалау және оқыту үшін бағалау түрлерінің айырмашылығын біледі.

-Мұғалімдер оқыту үшін бағалаудың тиімділігіне көз жеткізеді.

-Оқыту үшін бағалау оқушылардың оқу үдерісінде алға жылжуын қамтамасыз етеді.

Табыс критерийі-

Мұғалімдер оқыту үшін бағалау тәсілін өз сабақтарында қолдана біледі.

4. Тақырыбы: «Оқушылар-

дың белсенді танымдық іс- әрекетін сыни тұрғыда ойландыру арқылы дамыту»

Мақсаты:Коуч пен әріптес-

арасында диалог арқылы

сыни тұрғыдан ойлау белсен

ділігін арттыру; балалардың

танымдық белсенділігін арт-

тыруда сыни тұрғыда ойлау-

дың рөлін анықтау және СТО

модулінің маңыздылығын ай-

қындау; тәжірибеде СТО мо-

дулін қолдануда кәсіби құзы-

реттілікті қалыптастыруға ық

пал жасау.

23.04

Шаманбетова

Фатима

Қасқырқызы

3-ші деңгей

мұғалімі,

тәлім алушы

лар: Л.Алим-

бетова,С.Бал

таболатова,

мектеп мұға-

лімдері



5.Тақырыбы: «Сыни тұрғы-

дан ойлау арқылы оқушылар

дың зияты мен ой-өрісін да-

мыту»




25.04.

Шаманбетова

Фатима

Қасқырқызы

3-ші деңгей мұғалімі, тәлім алушылар:

Л.Алимбето-

ва, С.Балтабо

латова,мек-

теп мұғалім- дері

-Сыныптағы оқушылардың бірлескен сұхбатының үлкен пайда әкелетіндігін түсінеді

-Оқушылардың өз идеяларын дәлелдеуіне көмектеседі

-Мұғалімдерге оқыту барысында оқушыларының қай деңгейде екенін түсінуіне көмектеседі

Табыс критерийі-




Тәлімгерлік ету жоспары

Тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлау арқылы оқыту әдісін тиімді енгізу және оқушылардың оқу сапасын арттыру

Тәлімгерлік етудің жалпы мақсаттары

Тәлім алушыға сын тұрғысынан ойлау арқылы оқыту әдісін тиімді енгізу және сол арқылы оқу сапасын арттыруына бағыт беру

Тәлімгер

Тәлім алушы

Уақыт аралығы

Тәлімгерліктің мақсаты

Тәлімгерлік нәтижелері

Табыс критерийлері

Қалай анықтайсыз?

Шаманбетова Фатима Қасқырқызы

Л.Алимбетова

Төрт апта

Бағдарламаның негізгі идеясымен таныстыру

Бағдарлама туралы ұғымның қалыптасуы




Оқытудың жаңа тәсілдері туралы теориялық білім

Теорияны практикада қолдану мүмкіндіктері




Оқытудың жаңа тәсілдерін сабақ жоспарларының кезеңдеріне енгізу

Сын тұрғысынан ойлауға арналған жұмыстың түрлерін құру

Оқушылар сын тұрғысынан ойлау дағдыларын меңгереді




Алгебра пәні бойынша сабақтарға қатысу

Сабақ жоспарларына енгізілген жұмыс түрлерін іске асыру

Көзбен көретін айғақтар негізінде сын тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасады




Сабақты талдап, ұсыныс беру.

Нақты ұсыныстар

Ұсыныстардың жүзеге асырылу мүмкіндіктері




Кәсіби әңгіме жүргізу

Сабақ барысындағы жаңа тәсілдің тиімді тұстары және оны одан ары жетілдіру

Сараптама нәтижесін іске асыруға бағытталу




Алгебра пәні бойынша сабақтарға қатысу.

Сабақ жоспарларына енгізілген жұмыс түрлерін іске асыру

Осы мақсатқа байланысты тәлім алушының сабағындағы іске асқандығы, аспағанын талдау, және ары қарай жақсарту үшін не істеу керектігін анықтау




Сабақты талдап, ұсыныс беру.

Нақты ұсыныстар

Ұсыныстардың жүзеге асырылу мүмкіндіктері




Кәсіби әңгіме жүргізу

Сабақ барысындағы жаңа тәсілдің тиімді тұстары және оны одан ары жетілдіру

Сараптама нәтижесін іске асыруға бағытталу

Тәлімгерлік ету жоспары

Тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлау арқылы оқыту әдісін тиімді енгізу және оқушылардың оқу сапасын арттыру

Тәлімгерлік етудің жалпы мақсаттары

Тәлім алушыға сын тұрғысынан ойлау арқылы оқыту әдісін тиімді енгізу және сол арқылы оқу сапасын арттыруына бағыт беру

Тәлімгер

Тәлім алушы

Уақыт аралығы

Тәлімгерліктің мақсаты

Тәлімгерлік нәтижелері

Табыс критерийлері

Қалай анықтайсыз?

Өтеулиева Қаракөз Оспанқызы

С.Балтаболатова

Төрт апта

Бағдарламаның негізгі идеясымен таныстыру

Бағдарлама туралы ұғымның қалыптасуы





Оқытудың жаңа тәсілдері туралы теориялық білім

Теорияны практикада қолдану мүмкіндіктері




Оқытудың жаңа тәсілдерін сабақ жоспарларының кезеңдеріне енгізу

Сын тұрғысынан ойлауға арналған жұмыстың түрлерін құру

Оқушылар сын тұрғысынан ойлау дағдыларын меңгереді




Орыс тілінен сабақтарға қатысу.

Сабақ жоспарларына енгізілген жұмыс түрлерін іске асыру

Көзбен көретін айғақтар негізінде сын тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасады




Сабақты талдап, ұсыныс беру.

Нақты ұсыныстар

Ұсыныстардың жүзеге асырылу мүмкіндіктері




Кәсіби әңгіме жүргізу

Сабақ барысындағы жаңа тәсілдің тиімді тұстары және оны одан ары жетілдіру

Сараптама нәтижесін іске асыруға бағытталу




Орыс тілінен сабаққа қатысу.

Сабақ жоспарларына енгізілген жұмыс түрлерін іске асыру

Осы мақсатқа байланысты тәлім алушының сабағындағы іске асқандығы, аспағанын талдау, және ары қарай жақсарту үшін не істеу керектігін анықтау




Сабақты талдап, ұсыныс беру.

Нақты ұсыныстар

Ұсыныстардың жүзеге асырылу мүмкіндіктері




Кәсіби әңгіме жүргізу

Сабақ барысындағы жаңа тәсілдің тиімді тұстары және оны одан ары жетілдіру

Сараптама нәтижесін іске асыруға бағытталу



© 2010-2022