• Преподавателю
  • Другое
  • Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сынып

Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сынып

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!» 7-сыныпҚазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы: 7 «Ә»

Сабақтың тақырыбы: Дулат Бабатайұлы «Аягөз, қайда барасың?!»

Сабақтың мақсаты:ХІХ ғасыр әдебиеті өкілдерінің шығармаларымен таныстыру және оны талдау. Ақынның туған жер, ата қонысынан айырылған халық қарсылығын танытқан жан айқайын ұғындыру Сабақтың міндеттері: 1. Оқушылар ХІХ ғасыр әдебиеті өкілдерінің еңбектерімен, Дулат Бабатайұлының өмірі мен шығармашылығымен танысу 2.Д.Бабатайұлының шығармасының мазмұндық идеясына талдау жүргізу. 3. Оқушылар жеке жұппен, топпен жұмыс жасауға дағдылану

Күтілетін нәтиже: Оқушылар ХІХ ғасыр әдебиеті өкілі Д.Бабатайұлының еңбектерімен танысады,өлеңінің мазмұндық идесына талдау жүргізеді, жұппен, топпен жұмыс жасауға дағдыланады

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Тақырыпты ашуға байланысты әдіс - тәсілдер: Ой шақыру, Әдеби үйірме әдісі, ой толғау

Сабаққа қажетті дереккөздер мен құралдар- жабдықтар: интерактивті тақта,маркерлер, плакаттар, стикерлер,ЭО

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі

Қызығушылықты ояту

  • Оқушыларды түгелдеп, зейіндерін сабаққа аударамын.

  • Түстер арқылы 4 топқа бөлемін.

Үй тапсырмасын сұрау.

Миға шабуыл:

Шешендік сөздер туралы не білеміз?

Төле би мен Жиренше шешеннің қандай нақыл сөздері бар ?

Қазыбек бидің шешендік сөздерін талдаңдар

Әйтеке бидің шешендік сөздерін талдаңдар

Мағынаны ажырату

«Жигсо - 1» әдісі (ХІХ ғасыр әдебиеті)

Оқушыларды топ ішінде 1,2,3 сандарымен нөмірлерге бөліп, мәтінді үшке бөліп, оқуға беремін.

Мәтінмен топ ішінде оқып танысқаннан кейін 1,2,3, нөмірлер арқылы жұмысшы тобына барады. Жұмысшы тобында жанұя тобында оқығандарын талқылайды. Жанұя тобына қайта оралып, жұмысшы тобынан үйреніп келгендерін топ мүшелеріне таныстырады. Топтан бір оқушы түсінгенін баяндайды.Бір - біріне сұрақ қояды.

Д. Бабатайұлының өмір жолымен танысады.

Өмір сүрген жылдары: 1802 -1874жж

Туған жері: Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудан Сандықтас ауылы

Шығармалары: «О,Сарыарқа,Сарыарқа!» , «Ақжайлау мен Сандықтас», «Асқар таудың сәні жоқ», «Ата

қоныс Арқадан»

Шығармаларының тақырыбы: Отан, туған жер, атамекен тақырыбы

Өлеңдерін ауызша да, қазақша да қағаз бетіне түсірген

«Аягөз, қайда барасың?!» өлеңін мәнерлеп оқиды.

Сергіту сәті: «Қара жорға» биін билейді

Сөздікпен жұмыс

Дуан- ХІХ ғасырдағы Қазақстандағы әкімшілік жер бөлігі атауы

Сауыр- тау беткейі

Тарбағатай-Шығыс Қазақстандағы жер атауы

Ой толғаныс

«Қос жазба күнделігі»

Үзінді

Түсіндірме

Жерге қарай мал бітіп,

Малға қарай құт болмақ.

Қонысынан мал тайса,

Құты кетіп жұт болмақ.

Бағалау: Формативті бағалау

Оқушылардың өзара бағалуы (топтық жұмысқа қатысуы бойынша қатысушы оң және сол жағындағы көршілерін бағалайды)

Топтың аты ----------------------------------

Топтық жұмыс------------------------------

Бағалаушы--------------------------------

Топ мүшелері (топтағы оқушылар)

Балл (0-3)

1

2


Кері байланыс парағы:

Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?

Үйге тапсырма: Өлеңді мәнерлеп оқып,сатылай кешенді талдау жасайды.



© 2010-2022