Ересек тобына арналған сабақтар

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: Ересек тобы

Технологиялық карта

Білім беру саласы: «Қатынас».

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: «Қазақ тілі».

Тақырыбы: Менің отбасым.

Мақсаты: отбасы мүшелері атауларын үйрету. Өз отбасы мүшелерін атай алуға жаттықтыру. Отбасы мүшелеріне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: отбасы суреттері, қуыршақтар,үй макеті

Қажетті құрал-жабдықтар: үлестірмелі материал.

Әдіс- тәсілдері: түсіндірме, сұрақ-жауап, ойын, практикалық.

Сөздік қоры : тапқырыпқа қатысты сөздер

Іс-әрекет кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

+-

Мотивациялық-қозғаушылық

Амандасу.

Шаттық шеңбер

Ән салуға барамыз, (шеңбер бойымен жүреді.

Досымызды табамыз,( тоқсайды)

Сәлеметсіз бе! Міне, мен! (қолдарын екі жаққа сермейді)

Доспын енді сенімен (көршілерімен қол алысады.) Д/О: «Үйде кім бар?»

Амандасады. Шеңберге тұрып қайталайды, жаттығады.

д/о ойнайды, үйде ағам, әкем, апам,анам, мен бар деп жауап қайтарады.

Ұйымдастырушылық - ізденістік

Дыбыстық жаттығу:

Отбасы

Конверт туралы әңгіме.

Тосын сый. Жылаған қуыршақтың дауысы естіледі. Қуыршақ балалармен амандасып, өз атың атайды. Қазақ тілін үйренуге келгенің атайды, және де құр бос қолмен емес өзімен бірге тапсырмалар әкелгенің айтады.

Конвертегі суреттерді алып, орыс тілінде оқып береді.

- отбасы қайда тұрады?

д\о: «Кім тұрады»

Саусақ жаттығуы:

«Менің жанұям»

(балалар саусақтарын бүге отыра орындайды.)

Бір үйде біз нешеуміз? Кел санайық екеуміз.

Бас бармағым - әкем,

Балаң үйрек-апам,

Ортан үйрек - ағам,

Шылдыр шүмек - мен, Кішкентай бөбек -сен.

Бір үйде біз нешеуміз, бір үйде біз бесеуміз.

Қуыршақ Дашаның тапсырмалары:

1.Суреттегі жемістерді отбасының мүшесіне таратып беру, түстерін атау.

2.Өлең :

Мой отец - родной

Мама милая -ана,

Моя бабушка - әже,

Добрый дедушка - та,

Мы живем одной семьей.

И в семье и стар и млад,

Каждый этой дружбе рад.

3.Үстел басында жұмыс:

(техникалық құрал арқылы)

Үйдің терезесін ашып, мынау - ата...( іс қимылдар жасайды.

4.ТАЛАПТЫ БОЛУ:

Мынау кім? деген сұрақты түсініп, жауап беру. Осы жұмыс барысында балалар бір - бірлеріне сұрақ қойып жауап қайтарады.

Дыбыстық жаттығу жасайды, конверте не жайлы айтылғаны туралы тыңдайды.

Дашамен амандасады.



Қолдыр бүгіп санап, жаттығып, қайталайды, есте сақтайды.

Тапсырмаларды орындайды, жемістердің түстерін атайды.

Балалар тыңдап бірге , қайталайды.

Өлеңді қайталап айтады.

Қазақ тілінде айтады.

Ойнайды.

Балалар мынау, әке, ана, аға , апа, мен, сен,

Сұрақты қойып, өздері жауап бьереді.

Рефлексиялық-түзетушілік

Бүгінгі оқу іс-әрекеті барысынан алған әсерлерін, көңіл күйлерін, немен айналысқандарын, не үйренгендерін сұрайды. Жаңа материалды еске түсіріп, хормен қайталайды.

Оқушылар белсенді сөздік қорды хормен қайталайды.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: отбасы мүшелері атауларын қайталайды.

Игереді: ата, әже, әке, ана сөздерін қайталайды, осы сөздерді тәуелдік жалғауының І жағында қолдануды үйретеді. Бір - бірімен еркін сөйлесуге, сұрақ қойып жауап қайтаруға үйренеді.



Ересек тобы

Технологиялық карта

Күні:

Білім беру саласы: «Қатынас».

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: «Қазақ тілі».

Тақырыбы: Мынау не?

Мақсаты: Аң атауларын үйрету. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Аңдарға деген қамқорлыққа тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: сандар,

Қажетті құрал-жабдықтар: үлестірмелі материал.

Әдіс- тәсілдері:, сұрақ-жауап, ойын,

Іс-әрекет кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушылық

Шаттық шеңбер:

Ән салуға барамыз (щеңбер бойымен жүреді)

Досымызды табамыз (тоқтайды.)

Сәлемет пе! Міне, мен (қолдарын екі жаққа сермейді)

Доспын енді сенімен (көршілермен қол алысады.)

  • Балалар тақтаға қарандаршы.

  • Дұрыс,сандар (сиқырлы сандар) осы сандардың тапсырмасын орындай отырып біз сабағымыздың тақырыбын ашамыз.

  • Ең алдымен сандарды тура және кері санап алайық

  • 1 2 3 (әрбір санға сәкес сұрақтар, балалар жауап береді.

  • Д/О: «Сұрақ - жауап»

1)Бүгін аптаның қай күні?

2)Қандай жыл мезгілі?

3) қарындас сөзінің аудармасын айтындар?

Сұраққа жауап бергеннен соң сандардың арты жағынан орманның суреті балалар біріктіріп құрастыру қажет.

  • Балалар мынау не?

  • Орманда қандай аңдар тұрады?

Амандасады, қимыл қозғалыс жасайды.



Сұраққа жауап береді (сандар)Назарларын тақтаға аударады. Мұқият тыңдайды.



Өткен сабақтан меңгерген сөздің аудармасын айтады.

Мынау орман.

Балалардың жауабы.

Ұйымдастырушылық - ізденістік

Тақтада түстер ілулі тұрады, балалар түстердің атауын атап, сол түстің артындағы аңның атауын атайды.

Сөз тіркесін құрастырады.

Мысалы: мынау қасқыр т.с.с.

Тоқтаның ортасына орманның суреті ілінеді, балалар аталған аңдарды (магниттелген суреттерді) іліп қандай аң , қайда тұратының айтады.

Мысалы: аю орманда тұрады.

Тиін орманда тұрады.

Д/О: «Кім тапқыр» ойын шарты: суретте бір аң бейнеленген, суретте неше сұрақ бар ,сонша қойылған сұрақтарға жауап береді. (тақпақ түрінде және қимыл қозғалыс түрінде оқылып, көрсетіледі.

Ұзын құлақ -сұр

Естіп қалып сыбдырды

Ойлы - қырлы жерлермен

Ытқып - ытқып секірді (қоян)

Диалог құрастыру:

Д/О: «Ойыншықты жандандыру»

  • Сәлем!

  • Сәлем!

  • Қал қалай?

  • Жақсы.

  • Мынау не?

  • Мынау түлкі.

  • Түлкі қандай?

  • Түлкі әдемі, кішкентай, тоқсары түсті.

Түстерді атайды.

Балалар аң атауларын қайталайды.

Аңдар атауларын хормен қайталарп жаттығады.

Балалар үлестірмелі материалдағы тапсырманы орындайды.

Сөйлемдер құрастырады.



Жауабын табады.

Балалар әртүрлі ойыншықты алып бір - бірлерімен сөйлеседі.

Рефлексиялық-түзетушілік

Балалардан бүгінгі оқу іс-әрекеті барысынан алған әсерлерін, көңіл күйлерін, немен

айналысқандарын, не үйренгендерін сұрайды. Жаңа материалды еске түсіріп, хормен қайталайды.

Ал балалар тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық.кездескенше күн жақсы,

Сау - саламат болайық

Сауболыңыздар!

Балалар белсенді сөздік қорды хормен қайталайды.

Қоштасады.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: аң атауларын меңгереді.

Игереді: сұраққа толық жауап беруге



© 2010-2022