Урок по казхской литературе Абай 29 қара сөз

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дуйсенбина Асем Газизовна Мұғалім портфолиосы В2 есебі

№1 топ III-деңгей

Тарбағатай ауданы 23 қараша 2014 жыл

В2 есебі

Жоспарланған тізбектелген сабақтар топтамасынан алынған бір сабақ бойынша рефлективті есеп


Сынып: 7 өткізілген күні: 13.10.2014 ж Пән атауы: әдебиет

Тақырыбы:

А.Құнанбайұлы «Жиырма тоғызыншы қара сөзі»

Сабақ мақсаты

Диалогтық оқыту әдісін меңгерту негізінде Абай қара сөзінің мәнін,айтпақ ойын,тәрбиелік мазмұнын ашып түсіндіру.

Күтілетін нәтиже:

-шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыланады;

-өзбетінше ізденеді;

-Абай қара сөздерінің мәні,мазмұнымен,идеясымен танысады.

-тиімді әдіс-тәсілдер арқылы жұмыстар жасауға дағдыланады;

-білімдерін жүйелейді, жетілдіреді, жеке, жұппен талқылау жұмыстарын жүргізе біледі;

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Білім беру технологиясы

Топтық және жұптық жұмыстарға арналған

Сабақтың білім беру формасы

Сыни тұрғыдан ойлау

Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер

Ой-толғау, Фишбоун, «Т» кестесі, Эссе, Болжау кестесі, Синквейн әдісі, топтық шығармашылық жұмыс

Көрнекіліктер

Презентация, интерактивті тақта, таймер, NetControl бағдарламасы

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру

( 2 мин)

1. Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі арқылы.

1.Оқушылар «W», «P», «e» әріптерін құрап, әріптер бойынша ережелерді еске түсіреді

(5 мин)

2.«Сәйкестендіру, кестені толтыру» оқушылар тақтамен жұмыс жасайды.

(өткен тақырыпты қайталау).

2.Оқушылар кестені толтырып, сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.

( 20 мин)


3.Топтарға бағытталған тапсырмалар:

I-топ. .«Интернет. Электрондық пошта» «практикалық жұмыс» (интернетті, электрондық поштаны қолдана отырып «Менің қалам») тақырыбында таныстырылым әзірлеу.

II-топ. Интернет. Электронды пошта тақырыбында «Т» кестесін толтыру. «Интернеттің қажеттілігі» тақырыбында ойтолғаныс жазу.

III-топ. PowerPoint бағдарламасының мүмкіндіктері тақырыбы бойынша «Фишбоун» әдісін қолданып тақырыптың негізгі идеясын жазу.

Болжам кестесін толтыру. (Word, PowerPoint, Интернет).

Топтарға өз жұмыстарын қорғату.

4.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді.

I-топ. теориялық білімді, практикамен ұштастырады. Таныстырылымда эссе жазу,синквейн әдісі қолданылады.

II-топ. Интернет. Электронды пошта тақырыбында «Т» кестесін толтырады. «Интернеттің қажеттілігі» тақырыбында ойтолғаныс жазады.

III-топ. PowerPoint бағдарламасының мүмкіндіктері тақырыбы бойынша «Фишбоун» әдісін қолданып тақырыптың негізгі идеясын жазады.

Болжам кестесін толтыру. (Word, PowerPoint, Интернет).

Топтар бір-бірін формативті бағалайды.

«10 баллдық жүйе»

«бутерброд»

«5 шапалақ» арқылы бағалау

Се ргіту сәті

( 3 мин)

«қимыл қозғалыс» жаттығуын жасау

Оқушылар интерактивті тақтадан бейнебаян көру арқылы сергейді.

( 7 мин)

4. «Өрмекші торы» әдісі арқылы тақырып бойынша сұрақтар қоя отырып, өз білімдерін жүйелеу.

4. «Өрмекші торы» әдісі арқылы 3 тақырып бойынша білімдерін жүйелейді.

Бағалау (3 мин)

5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы.

5.Топ басшысының бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы

Үйге тапсырма

(2 мин)

6.Өткен тақырыптарды қайталап, бақылау жұмысына дайындалу

6.Бақылау жұмысына дайындалады.

Рефлексия

( 3 мин)

7.Кері байланыс. Компьютерде «Білдім, үйрендім, зерттедім»

(NetControl бағдарламасы қолданылады).

7.Өз ойларын, ұсыныстарын компьютерде чатқа жазу арқылы сабақты бағалайды.


© 2010-2022