• Преподавателю
  • Другое
  • Сабақтың тақырыбы: Ұлпалар. Эпителий және дәнекер ұлпаларының құрылысы мен қызметі

Сабақтың тақырыбы: Ұлпалар. Эпителий және дәнекер ұлпаларының құрылысы мен қызметі

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8 - сынып пән:биология

Сабақтың тақырыбы: Ұлпалар.Эпителий және дәнекер ұлпаларының құрылысы мен қызметі.

Сабақтың мақсаты: Ұлпалар туралы түсінік беріп, жаңа тақырыпты мысалдар арқылы меңгеру.

Күтілетін нәтиже:

-Ұлпалардың құрылысы мен қызметі жайлы біледі.

-Ұлпалардың түрлерін ажырата алады.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, топпен жұмыс, топтастыру,салыстыру

Көрнекілігі:плакат,макер,маркер,мозайка, интерактивті тақтада слайдтар.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

2 мин

Психологиялық дайындық жасалды. (сергіту сәті)

Интерактивті тақтада бейнетаспа беріледі.

Интерактивті тақта

2 мин

Топқа бөлу,топ ережесін сақтау

Қима суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді.Әр топтың көшбасшысы,таимкипері

тағайындалып,бағалау парағы беріледі.

Бағалау парағы

10 мин

I.Кіріспе бөлім.Үй жұмысын тексеру:(Блум таксономиясы) Білу

1-оқушы магниттік тақтада

(нәруыздың құрылысын сипаттайды)

2-оқушы. Плакат бойынша жұмыс.

3-оқушы. Венн диаграммасын толтыру.

4-оқушы.Паровоз ойыны.Жасушаның химиялық құрылымын құрастырады.

Әр топ бір-біріне сұрақ қояды.

Бейнетаспа үзінді көріп,көмірсулардың жасушадағы рөлін талдау.

Үй жұмысын бекіту.Графикалық диктант арқылы

Әр топтан бір оқушыдан шығып,тақтада жұмыс істейді, талдайды,дәлелдейді.Әр топ мүшелері диалогтік тәсіл бойынша сұрақтар қояды.

Мозайка жинау арқылы

Ағзалық заттар мен бейағзалық заттарды салыстыру.

Әр паровозды тиісті орнына қойып,түсіндіреді.

Ізденеді,топ ішінде талдайды,ойларын ортаға салады.


Магниттік

Тақта

Плакат,

Маркер

Суреттер,

магниттік тақта

интерактивті тақта

10 мин

II.Тұсаукесер бөлім.Жаңа тақырып:(Түсіну) . Жаңа сабақ.

Мына сөзжұмбаққа қарасақ, жаңа сабақтың тақырыбы шығады.

Мақсат қою.

Өзіндік ізденіс-білім негізі.

1-топ.

Эпителий ұлпалардың түрлері

2-топ.Дәнекер ұлпалардың түрлері

3-топ.Ұлпалардың құрылысы мен қызметі

Үш топтың оқушылары бірлесіп тақырыпты ашады.

Сабаққа өздері мақсат қояды.

Сөзжұмбақты шешеді.


Әр топ постер құрастыру арқылы топ ішінде оқулықтан іздене отырып,қағаз бетіне түсіреді де,бірін -бірі оқыту әдісі бойынша әр топтан бір оқушы басқа топтарға барып,түсіндіреді.

Жаңа тақырыпты өздігінен ашады.

Сызба кестелер


Интерактив

ті

тақта

плакат

маркер

6 мин

III.Негізгі бөлім.

Қолдану.Талдау.

1.Миға шабуыл.

1-топ. Сәйкестендіру

2-топ.Сурет бойынша

3-топ.микроскоппен жұмыс.

Ұлпалар: олардың түрлеріне қарай сәйкестендіреді.

Ұлпалардың бейнеленген топтарын суреттеп атайды.

Ұлпалардың құрылысын микроскоп арқылы көріп,дәптерге жазады.

Олар топта ойларын ортаға салады,болжайды

талдайды.

Интерактив

ті

тақта

плакат маркер

микроскоп

препарат

6 мин



2.Ой қазына.Сыни ойлау.Домино ойыны.әр топқа тапсырма таратылады,

Әр ұлпаның түрлерін ретімен жинау.

Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындайды.

Талдайды түсіндіреді.

Плакат,маркер


3 мин




2 мин


2 мин


2 мин

IV.Қорытынды бөлім.

1.Жинақтау

.Бағалау.

  1. Оқушылар алған білімдерін жинақтау барысында интерактивті тақтада тест беріледі..

2.Үйге тапсырма:

3.Бағалау:Әр топтың көшбасшысы топтағы оқушылардың бағалау парағына бағалап отырады.Соңында мен жиынтық баға шығарамын.

4.Рефлексия.Кері Байланыс

Әр топ білімдерін алған жинақтай отыра,тапсырманы орындайды.



Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағаның қорытындысын айтады.


Стикерге жауап жазады.

Интерактивті тақта





Бағалау парағы

стикер





© 2010-2022