Урок казахского языка в 5 классе Менің анам

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Балқаш қаласы Н.К. Крупская атындағы ЖББ № 4 ОМУрок казахского языка в 5 классе Менің анам

қазақтілі мен әдебитеі пәнінің мұғалімі Джуматаева Перизат Майрамкуловна

Сыныбы: 5 «А»

Сабақтың тақырыбы: Менің анам

Сабақтың мақсаты: Тақырып төңірегінде жаңа сөздермен таныстырып, ауызекі сөйлеу, ойлау, сауатты жазу дағдыларын қалыптастыра отырып, модульдік тақырыпты одан әрі жалғастыру.

Сабақтың міндеті: Оқушылардың топпен жұмыс жасау, бір бірін бағалау, қисынды ойлау, сауатты жазу дағдыларын дамытып, өздіктерінен жұмыс жасауға ықпал ету, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Қолданылатын модульдер: «Сын тұрғысынан ойлау», «оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер», «Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу», АКТ, «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».

Стратегиялық іс -әрекеттер: Диалогтік оқыту, миға шабуыл, кері байланыс, «түрткі сұрақтар», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Басбармақ» әдістері, «ой толғаныс» стратегиясы, «конверт» әдісі, формативті, суммативті бағалау.

Уақыт өлшемі

Бөлімі

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс -әрекеті

Бағалау

Ресурстар

7 мин

Кіріспе

Психологиялық ахуал «Гүл шоғы» тренигі

Ұйымдастыру кезеңі.

Тұлғааралық байланысты орнату.

Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып, «Гүл шоғы» тренингін өткізу, оқушыларды түстермен бөлу.

Оқушылар психологиялық ахуал орнатып, оқушылар түстер бойынша топ құрайды.

Дұрыс жиналған топты, басбармақпен бағалау.

Шеңбер, қима қағаздар, жест, басбармақ.

7 мин

Тұсаукесер

Қызығушылықты ояту

А) Сабақтың мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. (шығармашылық жұмыс)

Ә) Сұрақтар қою өткен тақырыптар бойынша

Б) «Ой шақыру» стратегиясы арқылы жаңа тақырыпты ашу. Жұмбақ жасыру

А)Көрме ұйымдастыру.

Ә) Сонымен қандай тақырып өтіп жатырмыз?

Отбасы мүшелеріне кімдер кіреді? Қандай балаларды әдепті дейміз? Автобуста кідерге орын беру керек?

Б) Маған да, саған да,

Жақын туыс бес адам.

Үш әріптен тұратын,

Оңға оқы, солға оқы,

Өзгермейді еш одан.

Бәрі де өз жұртың,

Айтады, кәне кім атын?

Өмірдегі ең жақын адам?

Оқушылар бүгінгі күннің үздік жұмысын атайды.

Ә)Сұрақтарға жауап береді.



Оқушылар сабақтың мақсатымен, жаңа тақырыппен танысады.

Гүл күлшелері арқылы бағаланады

Гүл күлшелері, қима қағаздар, интербелсенді тақта

20 мин

Негізгі бөлім

  1. Глоссарийлер:

Мейірімді- добрая

Қамқорлық жасау- заботиться

Парыз - объязанность

Өсіру - растить

Қуану - радоваться

Ардақтау- ценить

Құрметтеу- уважать

  1. Мәтінмен жұмыс:

«ДЖИГСО» әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасау



  1. Грамматикалық тапсырмалар:

І топ: Ана сөзін септеу

ІІ топ: ана сөзін жіктеу»

ІІІ топ: парыз тәуелдеу

Фонет.талдау ІІІ деңгей.

Жаңа сөздерді тақтаға жазады.

2.Мәтін бөліктерін топтарға таратады Ітоп:Аналарды ардақтау, қамқорлық жасау - біздің парызымыз. Ана үшін бала - бақыт, бірақ оны өсіру оңай емес.

ІІ топ: Бала үшін қуанатын да, қиналатын да ана. Анаға қандай қамқорлық жасасақ та жарасымды.

ІІІ топ: «Әлемде өзгермейтін үш - ақ зат бар: ол - ананың сүті, күннің нұры, сәбидің күлкісі».



Тапсырмаларды тақтаға жазады.

Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алады, әрі хормен қайталайды.

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасай отырып, ментальді карта жасайды.



Оқушылар дәптерде орындайды.

Сөзбен бағаланады





Фигуралармен бағалау





күлшелермен бағалау

Сөздік дәптер, бор, тақта, оқулық





Қима қағаздар, стратегия, жоба жұмыстары.



Дәптер, қалам, ереже, басбармақ.

2мин

Сергіту сәті:

Бір үйде біз нешеуміз? Кел санайық екеуміз

Бас бармақ

Мұғалім өлеңді оқып, бағыттап тұрады.

Қолдарына сергіту сәтін жасайды

Мұғалім жестпен бағалайды

Іс -әрекеттер, жест

7 мин

Бекіту:

Бағалау:

Үйге тапсырма:

«Анаграмма» әдісінің негізінде тақырыпты бекіту.

«Ана» туралы өлең жаттау

Сұрақтар қояды.


Сұрақтарға жауап береді.

Жұптық бағалау


Әдістер, карточкалар

2 мин

Қорытындылау:

Рефлексия

Екі жұлдыз, бір тілек




© 2010-2022