Сабақ жоспары Қаздар қайтып барады (7-сынып)

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қажым Жұмалиевтің «Қаздар қайтып барады» әңгімесін оқыту


Тақырыбы

Қ. Жұмаділов «Қаздар қайтып барады» әңгімесі

Сабақтың мақсаты

Әңгіменің мазмұны, тақырыбы мен идеясын ашу, атамекеніне деген сүйіспеншілігін ояту, бауырмашылдық оқушылардың көркем оқу шеберлігі ой-өрістері, шығармашылық қабілеттері дамыта отырып, келешек ұрпақтың туған жеріне сүйіспеншілік сезімдерін арттыру.

Күтілетін нәтижесі

Оқушылардың еркін ойлауын, дүниетанымының кеңіп, рухани өсуін іске асырады. Шығармашылық қабілеті дамиды, сөйлеу мәдениетіне көңіл бөледі. Елге деген сүйіспеншілігінің арқасында ұлттық намыстары оянады.

Сілтеме

Ресурстар: А.Әлімов «Интербеленді әдістерді жоғары оқу орындарында қолдану А. 2009 ж. Оқулық: «Арман- ПВ» 2011 ж. Интернет материалдары, әдістемелік нұсқаулық

Ұйымдастыру кезеңі

(5 минут)

Сыныпты топқа бөлу. «Әдебиетлото» ойыны арқылы сыныпты топқа бөлу.

1-топ Ш.Мұртаза,

2-топ М.Әуезов,

3-топ Т.Ахтанов,

4-топ М.Мақатаев Әдебиеттен өткен тақырыптардан сөздер беріледі, ол сөздің қай әңгімеден алынғанын табу керек, оқушы тапқан тобына барып отырады .

Миға шабуыл. Туған жер, туған ел дегенде ойларыңа не түседі? Елге деген сүйіспеншіліктің түп тамыры неде деп ойлайсыңдар? Оқушылар топпен бірлесе отырып ойларын жазады. (эссе,өлең,сурет т.б) галелерияға іледі.

Мақсаты

Дескриптор


Әдіс-тәсіл

Бағалау

Білу

Қ.Жұмаділовтің өмірі мен шығармашылы- ғын заман ағымымен әңгімелеу

(5 минут)

-саяси жағдайға байланысты

-Қытайда қуғын -сүргінге ұшырады.

Бес сөйлем» әдісі 5 сөйлем жазады, одан 5 сөз алады, одан 1 сөз тұлғаны танытатындай сөз шығу керек.

Өзара бағалау

Түсіну

Әңгіменің негізгі мазмұнын, идеялық-тақырыптық мәнін айқындау.

(15 минут)

-Жыл мезгілінің сипаты.

-Биікте ұшқан қаздар тобы.

-Тізбектеліп ұшқан тырналар.

-Қасиетті атамекен.

-Туған елге деген сағыныш

Болжау әдісі

Өз ойларын ортаға салып, жұптық тапсырма орындайды.

ЖИГСО әдісі бойынша оқушыларға шығарма бөліктерін бөліп беру, басқа топтан оқушы келіп, ойларын қорытындылап, постерге салады.

Топтық бағалау

Қолдану

Әңгіменің баяндалу тәсіліне өзіндік көзқарасын көрсету

(10 минут)

Гуілдеп соққан қара боран жолаушыны ұшырып әкете жаздады,

Артынан көкжал қасқыр қуады,

«Сұрақты тап» Әңгімедегі сөйлемдер үзінді етіп беріледі. Үзіндіден сұрақ шығарады.

Жұптық бағалау

Кері байланыс

(4 минут)

Оқушылар ойлана отырып, өз ойларын эссе түрінде жазады.

«Бес саусақ» кестесін толтыру

Табыс критерийі арқылы бағалау

Бағалау

Өзін-өзі бағалау парағы

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

  1. - «Өте жақсы»

2 - «Жақсы»

1- «Орташа»

12-9 балл - «5»

8-5 балл - «4»

4-1 балл - «3

Үйге тапсырма

(1 минут)

Шығармамен толықтай танысу(жер-су аттарын,бейнелі сөздерді табу)

Өзін-өзі бағалау



© 2010-2022