Поуочный план по казахскому языку на тему «Мектеп ережелері» (6 класс)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән аты: Қазақ тілі Сыныбы: 6 Күні: 17.11.15

Сабақтың тақырыбы: «Мектеп ережелері»

Сабақтың мақсаты:

а) білімділік: тақырыпқа байланысты жаңа сөздерге түсінік беру;

сөзге фонологиялық талдау жасауға үйрету;

жаттығулар орындау арқылы етістіктің рай түрлерін бекіту;

ә) дамытушылық: оқушылардың шығармашылық қабілеттерін ояту, сөз байлығына баулу;

б) тәрбиелік: оқушыларды мектеп ережелерін сақтауға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Сабақтың типі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, жүйелеу

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқушылардың әрекеті

Мұғалімнің әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:


Үй жұмысын тексеру:


Жаңа сабақ:
















Бекіту:


Үй жұмысын беру:


Бағалау:

2-3мин.


5-7мин.


20мин.
















5мин.


3мин.


2мин.


1.Амандасады

2. Сыныпта жоқ оқушыларды айтады

3. Жатқа берілген сөздерді жазбаша түрде тапсырады.

4. Тақырыпқа байланысты берілген жаңа сөздерді алдымен сөздік дәптерлеріне жазады.


5. «Мектептегі тәртіп ережелері» мәтінін оқиды, аударады. Бұйрық райда тұрған етістіктерді табады, дәптерлеріне жазады.

6. Оқушылар

1-тапсырмадағы диалогті рөлге бөліп оқиды,аударады.

3-тапсырмада етістіктерді қалау рай түрінде сөйлем құрайды.

7. Оқушылар талдау түрін дәптерлеріне жазады. Берілген сөзге фонологиялық талдау жасайды.





Оқушылар сабақта не білгенін, не үйренгенін, не білгісі келгені туралы ауызша жауап береді.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Алған бағаларын мұғалімге күнделіктеріне қойғызады.

1. Амандасамын

2. Жоқ оқушыларды белгілеймін

3. Өткен сабақтың тақырыбын оқушылардың естеріне түсіріп, берілген сөздерді жазбаша түрде аламын.

4. Өткен сабақтың тақырыбын жаңа сабақпен байланыстырамын.

«Мектептегі тәртіп ережелері» мәтініне байланысты берілген сөздермен оқушылармен жұмыс жасаймын.

Шуламаңдар-не шумите

Үзілісте-на перемене

Мектеп мүлкі-школьное имущество

5. «Мектептегі тәртіп ережелері» мәтінін оқушылармен бірге оқып, аударамын.

2-тапсырма (Бұйрық райда тұрған етістіктерді табыңдар.)


6. Дәптермен жұмыс:

1-тапсырма (Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.)

3-тапсырма (Үлгі бойынша етістіктерді қалау райға айналдырып, сөйлем құраңдар.)


7. Сөзге фонологиялық талдау жасаудың түрі
Сөз
1. Айтылу, жасалу, жазылу жолдарына қарай: жуан, жіңішке, аралас буынды сөздер
2. Буын:
а)ашық (а.б)
ә)тұйық (т.б.)
б)бітеу (б.б)
3.Тасымал
4.Екпін
5.Буын үндестігі
6.Дыбыс үндестігі
а)Ілгерінді ықпал
ә)Кейінді ықпал
б) Тоғыспалы ықпал


БҮҮ стратегиясы бойынша сабақты бекітемін.


151-бет, 4-тапсырма;


Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.



© 2010-2022