Тақырыбы: Мөлдір бұлақ жасыл құрақ (6класс)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Пәні

Өзін-өзі тану

Сыныбы

6 ж

Күні

05.02.16

Сабақтың тақырыбы

«Мөлдір бұлақ- жасыл құрақ»

Сабақтың мақсаты

Оқушыларды табиғатты аялауға үйрете отырып, оларда экологиялық тәрбиені қалыптастырады.

Күтілетін нәтиже

Балалардың табиғатпен үйлесімді болуына бағыт береді.

Түйінді идеялар

Адам баласы өмірде үш міндетті орындауы тиіс :

  1. Бала тәрбиелеу

  2. Ағаш отырғызу

  3. Шәкірт қалдыру

Сабақ кезеңдері

Сабақтың барысындағы іс әрекет

Ресурстар

Стратегиялар

Оқушылардың іс-әрекеті, талқылау

Қызығушылықты ояту


Тыныштық сәті (М4)

(3 мин)


Табиғаттың бір бөлшегі ретінде - судың толқып тасынған даусы арқылы балаларды тыныштық сәтіне даярлау.

6 сынып өзін-өзі тану мұғалімдер

ге арналған әдістемелік құралы

Алматы, 2009

Мағынаны тану


3.Мәтін оқу (М3)

(13 мин)


Табиғатты аялайық!

Табиғат - адам баласының құтты қонысы, жайлы мекені, ырыс - дәулеті, денсаулығының сенімді сақшысы. Сондықтан халық оны аялайды, қадір тұтады, күтіп - баптайды.

Табиғат - ұстаз, тәжірибелі тәрбиеші. Адам мейірімділікті, сүйіс-пеншілікті қайырымдылықты, әдемілікті табиғаттан үйренеді.

Өзін-өзі тану оқулығы

Ой толғаныс

















Дәйексөз

1.Кесте

2.Мультфильм

3.Коллаж ( 7мин)

«Табиғат»
- Табиғат адам бойына шабыт, көңіліне қуат, сезіміне сұлулық пен
сағыныш ұялатады. Адам бойына адамгершілік қасиеттерді қалыптастыратын мол тәрбие. Табиғаттың сан қыры мол, сұлулығымен көз тартатын ерекшелігі арқылы әр адамның жүрегінен орын алатыны да анық. Ассоциациялық сұраққа, сіздердің жауаптарыңыз арқылы әдемі табиғаттың макетін жасаймыз.
• Балалар табиғат деген сөзді естігенде сіздердің ойларыңызға біріншіден не елестейді? (тау, күн, ағаш, жасылшөп, гүлдер, құстар, көбелектер, кемпірқосақ

«Таза болса,табиғат,

Аман болар адамзат!»

«Ұлттық тәрбие» танымдық журналы

Шығармашылықпен жұмыс





1.Пазл

2.Фотосурет

3.Ұсыныс

(7 мин)

Сергіту

жатты ғуы

(2 мин)



Жыл мезгілдері бойынша 4 топқа бөлінген

балаларға жыл мезгілдерінің фотосуреттері беріледі. Балалар ол мезгілге қатысты ақын, жазушылардың өлең-жырларын айту тапсырылады.

Жеңіл музыка үнімен балаларға

табиғатымыздың тамаша қимылдарымен үйлесімділік биі биленеді. Жел тербеген ағаштай шайқаламыз, құстардай қанатымызды қағамыз, жолбарыстай ашуланамыз, аюдай қорбаңдаймыз тсс.







Үй тапсырмасы


Рефлекс

ия

(6 мин)

1.Қорытынды



Үй тапсырма

(3 мин)

Мұғалім балаларды шеңберге жинап, оқушылардың демін ішіне алып, сыртқа шығаруға және сыртқа шығарғаннан кейін аз үзіліске назар аудартады. Балаларға табиғаттың үйлесімі атты музыка үні тыңдалады. Балалар демалған соң көздерін ашады.

Жойылып, құрып кету қаупі төніп тұрған табиғат атынан өтініш хат жазыңдар.


Қосымша тапсырмалар

(2 мин)

Дәптермен жұмыс

Балалар дәптерге өздері тұратын қаланың табиғатының басқа қалалардан ерекшелігін айқындап жазады.

Не сәтті өтті?

Балалар өздерінің патриоттық қасиеттерін сабақ барысында көрсете білді.

Не сәтсіз өтті?

Сыныпта өзін еркін ұстағанымен, кей балалар сабақ барысында үнсіз қалып қойды.





Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрлігі

№9 жалпы білім беру орта мектебі











«Мөлдір бұлақ-жасыл құрақ»

(ашық сабақ)

Сыныбы: 6 « Ж »

Орындаған: Бәжікбай Н.Т



Мұнайлы ауданы 2015-2016оқу жылы

© 2010-2022