9 сынып Қазақ тілінен қысқа мерзімді жоспар: Қос нүкте

Сабақтың тақырыбы Қос нүкте Мақсаты Оқушыларға тыныс белгілер туралы.оның ішінде қос нүктенің қойылу ерекшелігін,жасалу жолдары туралы меңгерту.Сауатты,көркем жазуға ,алған білімдерін өмірде қолдана білуге дағдыландыру. Оқыту нәтижесі Қос нүкте туралы түсінік алады.Қос нүктенің сөйлемде қойылу жолдарын түсінеді. Оқыту әдістері Топпен жұмыс,СТО стратегиялары,Блум жүйесі, "Ойлан,бірік,бөліс", "Ыстық орындық","Екі жұлдыз,бір тілек"
Раздел Другое
Класс 9 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

"Т.Аубакиров атындағы жалпы орта мектебі" КММ

Қазақ тілі және әдебиет пәнінің мұғалімі Тұрғынбаева Айман Калжигитовна


Күні 27.04.2015ж

Сыныбы 9 "Ә" Пәні: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Қос нүкте

Мақсаты

Оқушыларға тыныс белгілер туралы.оның ішінде қос нүктенің қойылу ерекшелігін,жасалу жолдары туралы меңгерту.Сауатты,көркем жазуға ,алған білімдерін өмірде қолдана білуге дағдыландыру.

Оқыту нәтижесі

Қос нүкте туралы түсінік алады.Қос нүктенің сөйлемде қойылу жолдарын түсінеді.

Оқыту әдістері

Топпен жұмыс,СТО стратегиялары,Блум жүйесі, "Ойлан,бірік,бөліс", "Ыстық орындық","Екі жұлдыз,бір тілек"


Блум жүйесі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Білу

Қызығушылығын ояту

Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,сабаққа дайындық барысын қадағалау

Амандасады.Оқу құралдарын сабаққа дайындайды.

Психологиялық ахуал туғызу

Психологиялық дайындық: Күнге қолдарыңды созыңдар,Күннің жомарт сәулелері ананың нәзік алақанындай аялайды,жылытады.

- Міне,жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз.

Күн жарығын алақанға саламын,Жүрегіме басып ұстай қаламын.Ізгі әрі жарық,мейірімді,Болып кетер сонда дереу жан-жағым.

Топқа бөлу

Мозайка әдісі арқылы топтастырамын

Гүл суреттерінің бөліктерін құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын сұрау. "Миға шабуыл"

Кеспе қағазға жазылған сұрақтар таратылады

Әр топ сұраұтарға жауап береді

"Ой қозғау"

Үйге берілген жаттығуды тексеремін

"Тіл - шекер, байлық-бекер" тақырыбына жазылған эсселерді оқиды

"Шынымды айтсам" ойыны

Сұрақтар қоя отырып,үй тапсырмасын пысықтау

Оқушылар "Иә", "Жоқ" - деп жакап береді.

2.Түсіну

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты топтарға бөліп беру

Жаңа тақырыпты оқып шығады,топпен талқылайды.

3.Қолдану

Ой- толғау

Берілген сөйлемнің тыныс белгілерін тапқызып,талдау жасатамын

Оқушылар берілген тапсырманы орындайды

4.Сергіту сәті

"Менімент бірге қайтала"

Сергітуді бірге орындайды

5.Талдау

"ойлан,бірік,бөліс" әдісі

Шығармашылық тапсырма

Әңгіме,эссе,венн диаграммасын орындайды

6. Жинақтау

"Ыстық орындық" әдісі

Меңгерген білімдері негізінде сұрақтар қояды

Оқушылар үш сұраққа жауап беруі тиіс

7.Бағалау

Топ басшылары бағалау парағын толтырады

Мұғалімнің бағасын күнделіктеріне қойдырады

8. Рефлексия

Не үйрендім?

Мен үшін не қиын болды?

Мен үшін қызықты болғаы...

Стикерге тілект ері мен ұсыныстарын жазады

9. Үйге тапсырма

177 жаттығу."Жақсы дос- асыл қазына" тақырыбында эссе жазып келу

Күнделіктеріне жазып алады


© 2010-2022