6 сынып сабақ жоспары 4

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Айы, күні, жылы.

Сыныбы. 6 Б

Сабақтың тақырыбы. Сөйлесу

Сабақтың мақсаты:

І Білімділік Оқушыларды қазақ тіліне үйрету, қазақ тіліне тән дыбыстарының айтылуы мен жазылуын қадағалау. Оқушылардың білім-білік дағдыларын қалыптастыру.

ІІ Дамытушылық Оқушыларды сөйлету арқылы тілдік қорларын молайту, ой- өрістерін дамыту.

ІІІ Тәрбиелік Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, түсіндірмелі, талдау, әңгімелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оларды сабаққа бейімдеу.

ІІ Үй тапсырмасы

Оқушылардан үйге берілген тапсырманы сұрау.

Сөздік :

қабық-кожура маса-комар күстену-стать мозолистым, заскорузлым

безеу-угри мұздатқыш таңкурай-малина

ІІІ. Бекіту.

Айтылым

1-тапсырма. Берілген сез тіркестеріндегі сын есімдер қандай мағыналарды білдіретінін айту. Керегін таңдап алып, мектеп туралы шағын әңгіме құрау.

Оқушыларды үш топқа бөлеміз. Екі топ әңгіме құрайды да, ал үшінші топ сарапшылар (үшінші топта тек 2 оқушы). Құралған екі әңгімені сарапшылар тексеріп, төмендегі талаптарға сүйене отырып бағалайды.

Талаптар:

1. Әңгіме мектеп туралы болу керек.

2. Сөйлемдердің мазмұны жағынан байланысы болу керек.

3. Берілген сөздерді пайдалану керек.

4. Грамматикалық қателер болмау керек.

5. Тыныс белгілері дұрыс қойылуы керек.

6. Әңгімеге ат қойылуы керек.

Оқылым

2-тапсырма. Оқыңыз, қызық! Мәтінді оқып, сұрақтар құрау. Сұрақтар бойынша өзара сөйлесу. Қарамен жазылған сөздердің сөз табын анықтау.

Сұрақ құрастыру тапсырмасына «Сұрақтар мен жауаптар» ойынын еткізуге болады.

I тур.

Оқушылар әдеттегідей, қатармен партада отырады. Барлығы 6 қатар.

1-қатар

2-қатар

3-қатар

4-қатар

5-қатар

6-қатар

Оқушылар мәтінді ішінен оқып, ез алдына 2 сұрақтан құрастырады да, мұғалімге еткізеді. Мұғалім сұрақтарды араластырып, оқушыларға таратады.

5 минут ішінде өр жұп оқулықтардан жауап іздеумен айналысады.

ІІ тур.

2 және 3-қатарда отырған оқушылар орын ауыстырды, 4 және 5-қатарлар да солай істейді, яғни жаңа жұптар пай да болады.

1-қатар + 3-қатар

4-қатар + 6-қатар

2-қатар + 5-қатар

Енді қатар отырған оқушылар кезекпен бір-біріне сұрақтарды қоя бастайды (сұрақтардың бұрынғы тізімі бойынша).

Әр оқушыда жауаптарды бағалау үшін жеке бланк болады.

Осылайша оқушы тек жұп (немесе тақ) сұрақтарға ғана жауап береді. Әр жауаптың уақыты - 2 минут. Бағаны жұптасы қояды.

ІІІ тур.

II турдағы жұмыс біткеннен кейін қатарлар қайтадан алмасады.

Енді кездесетіндер: 1-қатар + 6-қатар

2-қатар + 3-қатар

4-қатар + 5-қатар

(қатарлардың нөмірлері ойын басынан сақталады). Басында берілген сұрақтардың тізімі бойынша оқушылар бір-бірін қайтадан тексереді. Егер II турда оқушылардың жұп нөмірлері сұрақтарға жауап берсе, ал III турда тақ нөмірлері сұрақтарға жауап береді.

Айтылым

3-тапсырма. Сын есімдер мен күшейткіш үстеулерді қатыстырып, бананға сипаттама беру.

Жауап үлгісі:

Банан - сары түсті жеміс. Жегенде дәмді өрі жұмсақ. Бананның сыртқы қабығы да пайдалы. Мен бананды басқа жемістерге қарағанда айрықша жақсы көремін.

Айтылым

4-тапсырма. «Мектеп үйірмелерінде неге үйрендік?» деген тақырыпқа өз ойларын айту. Модуль барысында еткен мәліметтерді пайдалануға болады.

V. Сабақты қорытындылау.

VI. Үй тапсырмасы. Басқа жемістердің пайдасы туралы мәлімет жинау.

Қорытынды бөлім


© 2010-2022