Кітап дүкенінде (6 Сынып)

Сабақтың мақсаты: Білімділік: кітап туралы білімдерін жүйелеу, жинақтау, бекіту. Дамытушылық: тақырып бойынша оқушылардың сөйлеу тілдерін, сауатты жазу қабілеттерін дамыту Тәрбиелік: кітапты бағалау, жақсы және жаманды түсінуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгеру, Сабақтың әдістері: сұрақ – жауап, әңгімелесу, фонетикалық жаттығулар, деңгейлік тапсырмаларды орындау, мәнерлеп оқу Көрнекілік: карточкалар. Сабақ барысы: І Ұйымдастыру а/ оқушылармен амандасу, ә/ ә...
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Кітап дүкенінде (6 Сынып)Сабақ Қазазқ тілі 6 сынып

Тақырып: " Кітап дүкенінде"


Сабақтың мақсаты:
Білімділік: кітап туралы білімдерін жүйелеу, жинақтау, бекіту.
Дамытушылық: тақырып бойынша оқушылардың сөйлеу тілдерін, сауатты жазу қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік: кітапты бағалау, жақсы және жаманды түсінуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгеру,
Сабақтың әдістері: сұрақ - жауап, әңгімелесу, фонетикалық жаттығулар, деңгейлік тапсырмаларды орындау, мәнерлеп оқу
Көрнекілік: карточкалар.

Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру
а/ оқушылармен амандасу, ә/ әңгімелесу,
- Қазір қандай сабақ?
- Қазақ тілі нешінші сабақ?
- Сыныпта кім кезекші?
- Кім жоқ? Қазір жылдың қай мезгілі?
- Күз айлары қандай?
- Бүгін нешесі. Аптаның қай күні?
Үй жұмысын тексеру: «Ұлттық дүкенде» тақырыбына диалог құру (жұппен), бағалау.
Жаңа тақырыпқа байланысты сөздік жұмысы
білім - знание
бағалы - ценный
алдымен - сперва, сначала
көркем - художественная
мәдениет - культура
шығармалар - произведения
жыртпау - не рвать

бұлақ - источник родник



1 - тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтып беріңдер.
Кітап оқу - өнер
Білім - адам үшін ең бағалы іс. Сол білімді тарататын құралдардың бірі - көркем әдебиет. Әрбір адам алдымен әдебиетті жақсы білуі керек. Әдеби шығармаларды оқу арқылы біз көркемдікті, жақсы мен жаманды түсінеміз. Кітапты түсініп оқу керек. Мазмұнын жазып немесе біреуге айтып бере алатын болу керек. Сондықтан көркем шығармаларды көп оқып, кітапты бағалай білуге тиістіміз.
"Кітап дүкенінде "тақырыбына диалог құрастыру
2 - тапсырма. Диалогты оқып, толықтырыңдар.
3/Рет - ретімен жаз.

1кітапты

2

3

4

6

5

қалай

жасайды?

4 - тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазыңдар.
Керекті сөздер: таза, ұстама, жазба, мұқабасын, оқы.
Әрбір кітапты... сақта. Кітапты кір қолыңмен.... Кітапқа атыңды.... Кітабыңның... қаптап ал. Кітапты жарықта....
5 - тапсырма. Мәтінді оқып, кітаптың қандай қасиеті бар екенін айтып беріңдер.
Кітаптан не іздесең, бәрін табасың. Ол - білімнің жолдасы. Ол - ғылымның ордасы. Асыл дос, шын адамгершілік үлгісін кітаптан табуға болады.
Кітап - шебер ұстаз. Кітап - ұлы үйретуші.
Есіңде сақта!
Күш білімде, білім кітапта.
Кісінің кісілігі киімінде емес, білімінде.
Жаста оқыған білімнің тасқа жазғанмен бірдей.
6 - тапсырма. Көп нүктенің орнына оң жақтағы сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.
Мен кеше... (кімнен) хат алдым.
Гүлсім... (ненің) оқу залында... (не) оқып отыр.
Ол... (кімнен) екі жас үлкен
Мұғалім журналды.... (неден) алды.
(сөреден, менен, кітапхананың, кітап, жолдасымнан).
7 - тапсырма. Жұмбақтың шешуін табыңдар.
Тілі бар үні жоқ,
Өзін адам түсінген.
Жүрегі бар да, қаны жоқ,
Сөйлеп тұрған ішінен. (патік)

Үйге тапсырма
VІ. Сабақты қорытындылау. бағалау
VІІ. Үйге тапсырма: Кітап дүкенінде сұхбат
Сау болыңыздар; балалар!



© 2010-2022