Ашық сабақ тақырыбы: Демеулік шылау

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ОҚО Мақтарал ауданы

№18 Б. Майлин атындағы ЖОМ КММ

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі:

Сапарбаева Жулдыз Илесовна

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Демеулік шылаулар Сыныбы: 6 Күні:

Сабақтың мақсаты: Демеулік шылау туралы түсінік беріп,олардың мағыналарын ажырата білу,оқушылардың ойлау қабілетіне әсер ету арқылы алған білімдерін орынды пайдалана білу, тапқырлық, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Табыс критерийлері: 1. Демеулік шылау туралы біледі

2. Мағыналық түрлерін біледі

3. Демеулік шылау түрлерін бір-бірінен ажырата алады.

Сабақтың кезеңдері

уақыты

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Сабақтың әдістер

Жабдықтар

Ұйымдастыру

Кезеңі

2-мин

Ұйымдастыру кезеңі

Ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөліну (шылау сөздер арқылы топқа бөлу)

Сабақтың эпиграфы:

«Маған айтып берсеңіз,ұмытып қаламын,жазып көрсетсеңіз, есіме сақтаймын,өзім жасатсаңыз, үйреніп аламын»

Назарын сабаққа аударып, сәлемдеседі.Берілген шылаулар арқылы топқа бөлінеді

І топ Демеулік шылау

ІІ топ Септеулік шылау

ІІІ топ Жалғаулық шылау

Диалог арқылы оқыту, Сыни тұрғыдан ойлау

Иллюстративті материалдар

Үй тапсырмасын сұрау

6-мин

. Қызығушылықты ояту

. «Адасқан әріптер» ойыны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Өтілген тақырыпты пысықтап,алған білімдерін жинақтайды

Сұрақ-жауап, түсіндіру

Блум жүйесі

Интербелсенді тақта

Суреттер , плакат,АКТ

Жаңа сабақ

1.Білу

3-мин

Жаңа тақырып жайлы жұптық жұмыс беру.Берілген сөздерді құрастырып мағыналы сөйлем құру.

Жаңа тақырыпты меңгереді,түсінеді

СТО(сөйлем құру) АКТ

АКТ, тірек сызбалар,

Үлестірме қағаздар

2.Түсіну

5-мин

Мәтінмен жұмыс

Үш топқа үш мәтін беріледі

Алған білімдерін іс жүзінде пысықтайды

Диалог арқылы оқыту

АКТ,оқулық ,

3.Қолдану

10-мин

Шылау түрелінің қызметі жайлы постер жасату

Топтасып жұмыс істейді.Шылаудың түрлерін ажыратады.

Топпен жұмыс,диалог арқылы

Кеспелер,

Постер ,маркер

4.Талдау

5-мин

Сәйкестікті табу.Берілген шылауларды түрлеріне қарай сәйкестендіру.

Топпен жұмыс істейді. Алған білімдерін пысықтайды

СТО жас ерекшелігіне сай оқыту

Оқулық,үлестірме

Қағаздар АКТ

5.Жинақтау

5-мин

Бес жолды өлең Шылау сөздерді қатыстырып өлең жолдарын жазу.

Жеке жұмыс істейді. Ой қозғайды.

СТО Талантты және дарынды балалармен жұмыс

Кеспелер

6Қорытындылау

5-мин

Тест жұмысы Жеке жұмыс

Жеке жұмыс істейді Өз білімдерін тексереді

СТО жас ерекшелігіне сай оқыту

Тест сұрақтары

7.Бағалау

2-мин

Рефлексия

Әркім сабақта белсенділік танытты деген оқушы жанына апарып іледі.

Әр топқа бір-бірін түрлі көңіл-күйдегі смайликпен баға бергізу

Өзін-өзі бағалайды

Өзара бір-бірін бағалау

Рефлексия жазу

Оқытуды бағалау, оқуды бағалау

Бағалау парақшалары

8.Үйге тапсырма беру

2- мин

«Менің сүйікті үстазым» деген тақырыпқа эссе жазу

Белгілеп алады



© 2010-2022