Тақырып: Өткен шақ

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


№113 Әл-Фараби атындағы жалпы орта мектептің

қазақ тілі пәні мұғалімі

Ахматалиева Динора

Қысқа мерзімді жоспар

Уақыты: 4.03.2015.

Сабақтың тақырыбы:

Өткен шақ

Сабақтың мақсаты:

Өткен шақ және оның жасалу жолдарын меңгеру.

Күтілетін нәтиже:

Өткен шақтың түрлерін біледі. Жедел өткен шақ, бұрынғы өткен шақ, ауыспалы өткен шақтың жасалу жолдары мен қолданылуын үйренеді.

Енгізілген модульдер

-Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;

-Оқытуда АКТ пайдалану;

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;

-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;

-Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері,уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурс,көрнекіліктер

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

Оқушыларды қарсы алу.

Оқушыларға мезгілдедрдің сүреттері бейнеленген карточкалар тарату. Тақырып: Өткен шақТақырып: Өткен шақТақырып: Өткен шақТақырып: Өткен шақ

Ынтымақтастық қалыптастыру.

Оқушылар мезгілдер бойынша 4 топқа бөлініп, өз орындарына отырады.

Оқушылар екі жақты шеңберге тұрып, бір-біріне тілектер айтады.

Стикер, постер, бейнеленген карточкалар

3 мин

Миға шабуыл сұрақтары:

Етістіктің шақтарына байланысты сұрақтар қойып, әр жауапқа бір смайлик беремін . Тақырып: Өткен шақ

Ауызша өтілген тақырыптарды қайталау арқылы зымыран сұрақтарға жауап береді. Топпен жинап смайликтің санына байланысты баға алады .Жауап бьерерде бағдаршам түстері бойынша жауап береді Суреттегі айырмашылықты тауып етістіктің шақтарымен байланыстырады.

Бағдаршам әдісі, смайликтер,АКТ

Негізгі бөлім 7 мин

Электронды оқулық арқылы жаңа тақырыпты жарыту.

Интербелсенді тақтада жаңа тақырыпқа байланысты ереже,мысалдарды көрсету.

Электрон оқулық, смайлик жапсырғыштар.

20 мин

Тақырыпқа байланысты әр топқа 10 сұрақтан басқа топтарға беріп жауаптарын қадағалау ұсынамын.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, әр жауапқа смайлик немесе жұлдызшалар алып топпен жинап отырады.

Бағдаршам түстеріне байланысты кесілген кеспелер

8 мин

Сергіту сәті: «Рөлдік ойындар» стратегиясын қолдану

Оқушылар мұғалім жазуда көрсеткен көлік түрлерін топпен сыртқа шығып, ыммен ұқсатқанын басқа топ мүшелері тауып айтады.

Пысықтау

2мин

Қорытындылау сұрақтары

Ауызша сұрақтарға жауап беру

Бағдаршам түстері

Қорытынды

2 мин

Сабақтан алған әсері туралы пікірін ақ параққа жазуды тапсыру. Рефлексия

Мұғалімдер «Бағдаршам» стратегиясын қолданады, өз ойларын жазады.




© 2010-2022