Төрт түлік туралы жырлар. Қой

Раздел Другое
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.Төрт түлік туралы жырлар.Қой.

Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік туралы жырлар.Қой.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушыларды төрт түлік туралы жырлармен таныстыру. Өлеңдердің мазмұны мен идеясын меңгерту.

Дамытушылық: Оқушылардың ұлттық әдебиет негіздері туралы білімдерін дамыту.Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұлттық құндылықтар негізінде ұлтжандылыққа тәрбиелеу. Төрт түлікті қастарлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы..

Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,

көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.

Көрнекілік: «Төрт түлік» буклет, суреттер

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс: Түсінік айтуға дайындалу. Мақал-мәтел жаттау.

Оқушы білімін жан-жақты тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жылқы Түйе Сиыр Қой, ешкі

Төрт

түлік

мал


төлдері

------------------------------------------------------------------------------------------

құлын бота бұзау қозы, лақ

Сұрақ-жауап:

  1. Төрт түліктің сыртқы белгілері қандай?

  2. Төрт түліктің қандай пайдасы бар?

Төрт түліктің сүтінен жасалған тағамдарды ата.

Төрт түліктің жүнінен жасалатын киімдерді ата.

Төрт түліктің терісінен жасалатын заттарды ата.

Жаңа сабақ.

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс

  1. Төрт түлікке нелер жатады?

  2. Жұмбақты шеш.

  3. Мақал−мәтелді түсініп оқы.

4. Оқулықтан жырды мәнерлеп оқу.

Оқушыларға тізбектей оқыту.

Сызбаны толтыр.

Жүнінен жасалған заттар

Терісінен жасалған заттар

Сүтінен әзірленетін тағамдар


Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмалар:

  1. Өлеңдерде қандай төлдер жырланады?

  2. Төлдердің белгілері.

  3. Төлдердің қылықтары.

  4. Төлдерге деген сүйіспеншілік қай сөздерден байқалады?

Малды қалай шақырады?

Төрт түліктің иесін ата.

Майысып, балбырап, жығылып сөздерін пайдаланып өлең құрастыру.

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Өлеңдерді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу. Мақал-мәтел жаттау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.









© 2010-2022