Конспект Поможем диким животным зимой

Цель занятия : формировать умение по обеспечению помощи лесным жителям, учить различать разных вида кормушек (кормушка для птиц, ограда для лося, ясли для диких свиней). Учить строить разными конструктивными способами с использованием строительного конструктора, природных материалов (лоза), бросового материала (кормушка для птичек, белки).Развивать умение высказывать свои чувства и эмоции. Формировать навыки поисковой деятельности. Расширять представления детейо жизни зверей зимой (как передвига...
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:















КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ:

«Допоможемо диким тваринам взимку»











Підготувала:

Зарянич О.В.





















Допоможемо диким тваринам взимку

Мета: формувати вміння по забезпеченню допомоги лісовим мешканцям, вчити розрізняти різні види годівниць (годівниця для птахів, загорожа для лося, ясла для диких свиней).

Вчити будувати різними конструктивними способами з використанням будівельного конструктора, природного матеріалу (лоза), покидькового матеріалу (годівниця для пташок, білки).

Розвивати вміння висловлювати свої почуття та емоції.

Формувати навички пошукової діяльності на основі самостійної праці.

Розширювати уявлення дітей про життя звірів взимку (як пересуваються, чим живляться, як рятуються від ворогів).

Вчити виділяти особливості зовнішнього вигляду звірів; розпізнавати сліди диких тварин на снігу.

Вчити дітей працювати в парах, допомагати своїм товаришам.

Виховувати любов до лісових мешканців і дбайливе ставлення до природи.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.Привітання.

2.-Яка у нас зараз пора року? (зима).

-Кому найважче взимку? (тваринам).

-Яким тваринам найважче? (лісовим).

-Які дикі звірі живуть у лісі? (вовк, лисиця, заєць, білка, дикий кабан, їжак).

3.Вихователь:

Зараз ми з вами разом прочитаємо віршик про лісових мешканців (на магнітній дошці схематично написаний віршик).

Пташка мешкає в гнізді,

білочка живе в дуплі,

хитра лиска у норі,

а ведмідь - в барлозі.

Має вовчик - сірячок «спальне лігво»

Їжачок - хатку з листя й гілочок

десь не при дорозі.

А де ж малий зайчик,

собі житло мостить, щоб

не змерзнув хвостик?

Зайчик - хатоньки не має,

довгі вуха він ховає

під ялинкою, кущем,

тож і мерзне взимку.


Вихователь:

Давайте допоможемо диким звірям і пташкам подолати голодні дні.

-Що ми візьмемо для тварин і пташок? (корм).

-Тоді вирушаємо у ліс.

-А на чому можна доїхати до лісу? (потяг, автобус, маршрутка).

(Діти самі вибирають вид транспорту).

-Побудуємо свій автобус і вирушаємо до лісу (лежать і стоять окремі деталі для будівлі: дитячі стільчики, кермо, український прапор, аптечка, радіоприймач і обов'язково у (трьох) торбинках корм для тварин і пташок).

Діти сідають у побудований автобус і співають пісню:

Ми поспішаємо дружно

до звірів лісових,

щоб поміч їм надати

у ці зимові дні.

Тра - та-та, тра - та-та,

буде свято в них щодня!

4.Вихователь:

-Діти, а чи бачили ви в сучасних автобусах телевізор?

-А знаєте, навіщо він?

-Коли пасажири їдуть на далеку відстань, то можна подивитись фільм або мультфільм.

-Ми теж подивимось маленький фільм про тварин, які живуть у лісах Чернігвщини. Сідайте зручніше - слухайте і дивіться. (перегляд відеофільму 2 - 3 хвилини).

5.Розповідь вихователя по відеофільму.

Уявіть собі, що ви їдете в автобусі і дивитесь у вікно на зимовий ліс. Деяких тварин можна побачити: лося, лисичку, вовка і кабана, а деяких тварин ми не бачимо. Ведмідь спить у своїй барлозі, а білочка ховається у дуплі. Давайте подивимось сліди тварин на снігу. Це сліди ведмедя, зайця, білки, а це лося і кабана. Лось - велика тварина з сильними ногами. На початку зими тварина скидає рога і губить їх у лісі. Коли у лісі багато снігу, то лосі роблять з снігу яму і лягають у неї для того, щоб захистити себе від холоду. Взимку лосі їдять гілки дерев: верби, горобини, осики, берези і лісової малини, а коли надворі відлига - обгризають кору дерев. Зимою лосі ходять групами і якщо на них нападають вовки, то вони можуть вбити його одним ударом ногою або рогами. Люди піклуються про тварин взимку.

6.Виходять з автобуса на лісовій галявині.

Фіз. хвилинка

По дорозі зайчик скаче,

сніг глибокий, зайчик плаче:

змерз він дуже і тремтить,

і не знає, що робить.


7.Відкрити накриту лісову галявину.

-Як можна врятувати тварин і пташок від голоду взимку?

Пташкам - розвісити на дерева годівнички і насипати корм;

Лосям - побудувати загорожу і покласти корм;

Кабанам - побудувати ясла для корма.

8.Самостійна робота дітей.

1 підгрупа - будування з будівельного матеріалу загорожу для лося 9на килимку).

2 підгрупа - конструювання з покидькового матеріалу годівнички для пташок і білочки (за столом).

3 підгрупа - ясла для кабана.

Відносять на лісову галявину вироби на дерева - годівнички, під ялинку ясла для кабана.

-Що люблять їсти птахи? Білка? Дикий кабан? Лось?

Взяти торбинки і на дотик вибрати корма для тварин і викласти у кормушки.

9.Сідають у автобус і співають пісню. Повертаються у садочок.

10.Виходять з автобуса. Проводиться рефлексія.

-Уявіть собі, що ви перетворилися на тваринку, яка живе в зимовому лісі. З яким проханням ви б звернулися до людей? (Люди - бережіть природу! Люди - любіть і оберігайте нас!)

До побачення. Діти виходять з групи.


© 2010-2022