Сабақ жоспарлары. Тақырыбы: Мерекелер (6 класс)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мейірман Әлия Машырыққызы

ПӘНІ

Қазақ тілі

класы

6

ТАҚЫРЫП

Етістіктің райлары.

МАҚСАТЫ

Етістік және оның шақтары,райларына жаттығу жұмыстарын жүргізу арқылы түсінік қалыптастыру,етістік түрлерін ажырата білуге бейімдеу,тілдік қорларын дамыту

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Етістік туралы қайталау арқылы өзара айырмашылығын ажырата біледі,етістік райлары туралы түсінік қалыптасады және оны сөйлемде дұрыс қолдана білуді үйренеді;

Жаңа сөздік қорларын молайтады;

Сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;

Топ ішінде ынтымақтастық орнайды;

Топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;

Диологтік тапсырманы түрлендіреді;

Ауызекі тілін дамытады;

Шапшаңдыққа бейімделеді;

Бәсекелестік артады;

Өз ой -пікірін еркін жеткізе алады;

Кластастарының пікірімен бөлісе алады;

КЕЗЕҢДЕРІ

Сабақтың мазмұны

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қызығушылығын ояту.

10 минут

а)Ұйымдастыру.Амандасу.«менің атым-...Мен ақылдымын .Менің отбасымда ... бар,т .б» деген сөздер арқылы түйін жіп көмегімен сыныпта ынтымақтастық қалыптастыру

ә)Кіріспе. Топқа бөлу.Топқа бөлу үшін (қарындаш,қалам,кітап) сөздер арқылы топқа бөлемін,сол сөздермен байланыстырып етістікке мысал келтіруді өтінемін

б) Қызығушылығын ояту. «Көбелек сабағы» бейнефильмі

а)Оқушылар «Менің атым-....Мен әдемімін,батылмын .Әжем бар,т.б» сөздер арқылы жіпті тарқатып,ширату арқылы амандасып,өзара ынтымақтастық орнатады.

ә) «қарындаш», «қалам», «кітап» болып топқа бөлінеді және осы сөздермен қимылды білдіретін сөздер айтады.

б) Қарайды,талдайды,сұрақ қоюы мүмкін

Парақшаға жазылған сөздер арқылы топтарға бөлу.

«Үш шапалақ»

Жіп ,

парақшаға жазылған сөздер, Акт

Мағынаны таны.

15 минут

Мағынаны таны.

а)Диалог әдісі бойынша бейнефильм аясында сұрақтар қоямын

ә) «Топтық таныстырылым» жасау үшін алдымен критерийді анықтап аламын және әр топқа тапсырмалар беремін. 1-топ: «етістік және тұйық етістік туралы түсінік»;2-топ: «Етістіктің шақтары туралы түсінік»;

3-топ: «Етістіктің райлары туралы түсінік»

б) Сергіту. Қалау райы бойынша тілек айтқызады

а)Жауап беру арқылы тақырыпқа енеді

ә) Әр топ тақырып бойынша топтық таныстырылым жасайды,басқа топтар сұрақ қою арқылы қосымша түсінік алуларына болады.

б) Бақыт шеңберін құрып,бір-біріне қалау райда тілек айтады(м/лы:бақыт тілегім келеді,т.б).

Жекелеген топтарға көмек көрсету

«Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалатамын

Тапсырма

Жазылған

Қағаздар,түрлі-түсті қағаздар, Стикерлер,т.б

Ой толғаныс

а)«Ширату» терме диктантқа байланысты қағаздар таратылады

ә) «Аяқталмаған сөйлем» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін жазып шығу. «Мен .....»

а)Қағаздағы қимылды білдіретін сөздерді топтап теріп жазады

ә) «Аяқталмаған сөйлем» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін жазып шығу. «Мен .....».

Жекелеген оқушыларға көмек көрсету

Жетон арқылы бағалау

Кеспе қағаздар,Тапсырмаға баға «жетон»немесе «гүл»

Сабақты қорытындылау

а)Үйге тапсырма беремін. Кімнің қандай қабілеті барын анықтау мақсатында «Бинго» парақшасын толтырып келуді тапсырамын.

ә)«Автор орындығы» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін бақылау

а) Күнделіктеріне жазып алады.

ә)Оқушылар сабақтан қандай әсер алды,кімнің қандай жұмысы ұнады т.б пікірлерін айтады

б) Әр оқушының өз кемесімен ашық теңізде жүзгенде бүгінгі қиындықты қаншалықты деңгейде жеңгенін бағдаршам түсі арқылы бағалап жапсырады.

Сабақтан алған әсерін әртүрлі суреттермен постерге жапсыру.

«Үш шапалақ»



Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мейірман Әлия Машырыққызы

ПӘНІ

Қазақ тілі

класы

6

ТАҚЫРЫП

Халықаралық әйелдер күні

МАҚСАТЫ

Жаңа сөздерді меңгерту,тілдік қорларын дамыту,сыни ойлауға үйрету

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Оқушыларға оқытудың әдіс-тәсілдері арқылы сыни ойлауға үйренеді,тақырып бойынша ойын жеткізе білуге дағдыланады,грамматикалық тақырыпты лексикамен байланыстыра білуге төселеді;тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді бекітеді,өз бетінше ізденеді;Жаңа сөздік қорларын молайтады;

Сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;Топ ішінде ынтымақтастық орнайды;

Топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;Диологтік тапсырманы түрлендіреді;

Ауызекі тілін дамытады;Шапшаңдыққа бейімделеді;

Бәсекелестік артады;Өз ой -пікірін еркін жеткізе алады;Кластастарының пікірімен бөлісе алады;

КЕЗЕҢДЕРІ

Сабақтың мазмұны

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қызығушылығын ояту.

7 минут

а)Ұйымдастыру кезеңі. «Мозайка» арқылы топқа бөлу,көңіл-күйлерін анықтау

ә) Қарақаттың орындауындағы «Асыл әжем» әнін тыңдату арқылы қандай мереке екенін анықтату,сабақтың мақсатын айқындату,диалог жүргізуМ.Ы: Өлең кімдер туралы? Мына адамдар кімдер? (Абай,Шоқан суреттері) Олардың әжелерін білесіңдер ме?

Ал сіздер әжелеріңді қаншалықты жақсы көресіңдер? Әжелердің мерекесі қашан еді?

а)Топқа бөлінеді

ә) Әуен тыңдау арқылы сұраққа жауап береді

Оқушының суреттері арқылы топқа бөлемін

Әнді тыңдау барысында сыни сұрақтар қойылады

«Үш шапалақ»

Оқушының суреттері,

Гүл суреттері

Мағынаны тану.

20 минут

а)ЖИГСО әдісі арқылы мәтінді түсіндіруге тапсырма береді;1-топ Халықаралық әйелдер күні;2-топ Клара Цеткин;3-топ Мерекені қалай тойлайды?

ә) Сергіту уақыты.Балапандар биі

б) Деңгейлік тапсырма кезеңі.3-деңгей:Сызба бойынша сөйлем құру;2-деңгей:Мәтін бойынша диалог құру;1-деңгей :Сурет бойынша әңгіме құру;

а)Әр топ өздеріне берілген тапсырмамен танысады,бір-біріне түсіндіреді.(маршрут картасы бойынша бағалайды)

ә) Әуенге билейді

б) Деңгейлік тапсырманы орындайды

Жекелеген топтарға,оқушыларға көмек көрсетіледі

маршрут картасы бойынша бағалайды

Оқулықпен жұмыс,

Акт,

Ой толғаныс

15 минут

Рафт әдісі бойынша құттықтау хат жазғызу.

Р: қызыңыз,балаңыз,немереңіз,досың,т.б

А:....ның(нің) анасына(әжесіне) т.б

Ф:құттықтау хат

Т:8-наурыз мерекесі

Оқушылар құттықтау жазады.Үздік құттықтауды анықтайды.

Жекелеген оқушыларға көмек көрсетіледі

«Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалатамын

Сабақты қорытындылау 4 минут

Үйге ана туралы мақал-мәтел тауып жазу,сөздікті жаттап келу тапсырылады,оқушыларды бағалайды.

Күнделіктеріне жазып алады,өзін-өзі бағалайды

Үй тапсырмасын орындай шарты түсіндіреді







© 2010-2022