- Преподавателю
- Другое
- Занятие для старших дошкольников Путешествие в страну Доброты
Занятие для старших дошкольников Путешествие в страну Доброты
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Акуленко Л.Н. |
Дата | 02.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тема : Подорож до країни Доброти. (розвиток мовлення - малювання)
Старша група.
Характеристика заняття: комплексне, навчально-пізнавальне.
Мета : вчити дітей самостійно відповідати на запитання; добирати ввічливі слова згідно з ситуацією, використовуючи свій словниковий запас; активізувати доречне вживання в мовленні прикметників і прислівників, що характеризують властивості предметів та явищ; збагачувати образне мислення дітей прислів'ями; розвивати мовлення, уяву, пам'ять, логічне мислення; формувати у дітей почуття доброти, любові до людей; продовжувати передавати настрій засобами малювання; викликати бажання робити добро; виховувати у дітей чуйність, доброту, доброзичливість, готовність прийти на допомогу.
Методи і прийоми : словесні, ігрові, наочні.
Обладнання : «чарівні окуляри», фішки червоного та зеленого кольору, декоративна пір'їнка, різнокольорові паперові квітки, кошик, картки - погані та добрі вчинки, конверт темного кольору, фарби; музичний супровід - пісня Фунтика «Про доброту», пісня Барбарики «Что такое доброта?», різнокольорові повітряні кульки, класична музика.
Попередня робота : вивчення віршів, приказок, прислів'їв про доброту; читання та обговорення творів В.О.Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні », «Скажи людині , Здрастуйте!», «Пробачте тату»; бесіда про значення слів вітання і прощання, про добрі справи, гра «Кольровий настрій ».
Хід заняття.
Вихователь .
Відкладіть усі ви справи,
Балачки свої, забави,
Послухайте мене, будь ласка.
Стежками добра мандрувати запрошую усіх,
Буде вам усім цікаво, буде добре, буде сміх,
Тож всі очі закривайте, і в країну Доброти вирушайте.
Діти заплющують очі, звучить легка музика, «відчиняються» двері до країни Доброти. Проходимо через арочку Доброти. Діти вітаються.
Треба дружно привітатись : «Добрий день!»
Дружно, голосно сказати : «Добрий день!»
Вліво - вправо поверніться,
Туди - сюди посміхніться ,
«Добрий день!»- 3 рази.
-
Коли ми такі добрі, ніжні, лагідні, то всім буде добре, а в нас виникає відчуття , що нас усі люблять. Такі добрі відчуття називаються «добрики».
-
А хто вас любить?
-
Як ви думаєте, за що вас люблять? Відповіді дітей.
-
А зараз пограємо з вами в гру «Чарівні окуляри»- діти по черзі одягають окуляри і кажуть кого вони люблять.
-
Існує багато чарівних слів, які ми кажемо одне одному, і навіть не помічаємо, які добрі справи вони роблять.
-
Я вам зараз роздам фішки червоного і зеленого кольору і ми пограємо з вами в гру «В якому вчинку живе добро?»
Вихователь називає вчинки , а діти мають визначити , які з них є добрими, а які - ні. Зелений колір - добрий вчинок, червоний колір - поганий вчинок. Діти визначають вчинок, піднімаючи фішку відповідного кольору.
-
Допомагати другові в біді.
-
Когось образити.
-
Захистити слабкого.
-
Когось обдурити.
-
Поважати людей.
-
Ділитися тим, що маєш.
-
Не слухатися батьків.
-
Берегти природу.
-
Вихвалятися перед кимось.
-
Поступатися місцем в транспорті.
Любити і поважати свою родину.
Тепер один до одного поверніться і весело посміхніться. Адже відомо, що коли люди усміхаються , стає світліше, веселіше, бо через усмішку ми даруємо тепло своєї душі, добро.
Діти розповідають віршики.
Я всміхаюсь сонечку,
Здрастуй золоте.
Я всміхаюсь квіточці,
Хай вона цвіте.
Я всміхаюсь дощику,
Лийся мов з відра.
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра.
-
А підкріпити наш добрий настрій можна компліментами. Гра «Чарівна пір'їнка». Назви лагідно сусіда. Діти стають у коло і по черзі передають пір'їнку, називаючи лагідно сусіда.
Психогімнастика «Я-квітка» звучить легка музика.
Я - квітка. Я зовсім легенька, я повільно-повільно росту, я піднімаюсь, я прокидаюся від чудового сну. Я розкриваю свої тоненькі ніжні пелюстки. Я вмиваю пелюстками своє обличчя. Я - квітка. Мої пелюстки граються з вітром, вони танцюють з ним, кружляють у вальсі…розкажіть, хто якою квіткою себе уявив.
Тепер я запрошую вас, дітки до квіткової галявини, сплетемо віночок.
Проводиться гра «Сплети віночок доброти». Діти вибирають квіти відповідного кольору і «плетуть віночок».
-
Добре , молодці. Діти сідають на стільці або на ковбик, кому як зручніше.
-
А зараз вирішимо ситуації. Інтерактивна вправа «Мікрофон». Діти , а що ви скажете і зробите якщо:
-
Товариш упав і забився, йому боляче. ( Треба допомогти йому підвестися,заспокоїти, надати першу допомогу, пожаліти, погратися).
-
Подружка загубила іграшку і плаче. ( Допомогти дівчинці шукати іграшку, віддати свою, на день народження подарувати нову).
-
У тебе є велосипед, а у товариша немає. ( Кататися на велосипеді по черзі, подарувати новий).
Для активізації мовлення дітей вихователь використовує проблемні запитання, які потребують повної відповіді (чому?, Як?, Для чого?, Навіщо?, А що, якби…?).
Гра «Кошик добрих справ».
На столі лежать картка з зображенням добрих і поганих звичок. В кошик складаємо добрі вчинки а погані в конверт.
-
Дітки, а який у вас настрій?
-
Давайте на мить станемо художниками і намалюємо свій настрій. А малюватимемо ми свій настрій на повітряних кульках. Повторюємо кольори настрою, звертаємо увагу на кульки, якими прикрашена кімната. Діти сідають за робочі місця і малюють 2-3 кульки. Під час малювання тихенько звучить пісня Фунтика «Про Доброту».
-
Молодці, дітки! Ви багато сьогодні попрацювали. Я бачу у всіх вас гарний настрій. А давайте разом подумаємо чи легко бути добрим? Відповіді дітей.
Релаксаційна пауза : уявіть себе добрими чарівниками, ви творите добро, і вам від цього приємно. Розплющіть очі, усміхніться, у вас гарний настрій?
Підсумок.
-
Дітки, а скажіть будь ласка, важко творити добро? Ні.
-
Так - ДОБРО ТВОРИТИ НЕ ВАЖКО!
Подарунок-сюрприз від Доброти-чарівні кульки.
-
Наша подорож у країну Доброти добігає до кінця.
Кожен погляд, кожне слово має значення,
Скажемо добрі слова нашим гостям : «До побачення!»
Я хочу, щоб ваші серця були відкриті для добра.
Я зараз ми вийдемо через «ворота доброти». І щоб вони ніколи на зачинялися ми будемо говорити добрі слова.
Звучить пісня Барбарики «Что такое доброта» діти з кульками танцюють.