Сабақ жоспары Сан есімді қайталау

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталауСабақ жоспары Сан есімді қайталау

Сынып:6

Күні:20.12.2013ж

Сабақтың барысы:

Сабақтың тақырыбы: Сан есімді қайталау

Сабақтың мақсаты:

  • Сан есімнен өткенді қайталау арқылы оқушының теориялық білімін практикамен ұштастыру.

  • Жүйелі ойлауға, ойын тиянақты, әсерлі жеткізу арқылы шығармашылық ізденістерін дамыта түсу.

  • Оқушыларға берілген мысалдар арқылы ақыл-ой, адамгершілік, ізеттілік қасиеттерге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Бекіту сабағы

1.Ұйымдастыру кезеңі-2 минут

2.Өткен тақырыпты қайталау-5 минут

3.Үй тапсырмасын тексеру-5 минут

4.Сабақты пысықтау- 15 минут

5.Сергіту сәті- 3 минут

6.Сабақты қорытындылау-5 минут

7.Бағалау- 4 минут

8.Үй тапсырмасы-1 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларға жылдамдыққа арналған логикалық сұрақтар:

  1. Бөлмеде 4 мысық отыр. Әр мысықтың алдында 3 мысық отыр. Бөлмеде барлығы неше мысық отыр? (4) 4.

  2. Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? (50 кг)

  3. Адамның 10 қолында неше саусақ бар? (50):

  4. . Сол жақтан оқысан да, оң жактан оқысан да бірдей сан қайсы?/қырық/


ІІ.Өткен тақырыпты қайталау

1.Бөлшектік сан есім дегеніміз не ? //

2.Бөлшектік сан есімдер қандай екі түрде қолданылады.?

ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру

176,177- жаттығу

ІV.Жаңа сабақты түсіндіру

Бүгінгі біздің сабақтың мақсаты төмендегідей: Сан есімнен өткенді қайталау арқылы теориялық біліді практикамен ұштастыру,жүйелі ойлауға, ойын тиянақты, әсерлі жеткізу арқылы шығармашылық ізденістерін дамыта түсу.

Бүгінгі біз сабақтің мына бір нақыл сөзін ұстанайық:

Топтастыру стратегиясы бойынша . Оқушыларды еркін ойға жұмылдыру

Сан есім


V.Сабақты пысықтау кезеңі:

Оқулықпен жұмыс.

Алғашқы орындалатын тапсырма: 182-жаттығу жұмысының шарты мынадай: Берілген есептік сан есімдерден реттік, топтау, жинақтық, болжалдық сан есімдерді жасап, сөзбен жазыңдар.

Келесі тапсырма: 183-жаттығу жұмысының орындалу шарты төмендегідей: Дара сан есімдерді бір бағанға, күрделі сан есімдерді екінші бағанға жазыңдар.

Балалар қазір сіздердің алдарыңызда «Қазыбектің тапқырлығы» атты көріністі көресіздер. Көріністі тамашалай отырып, ішінен сан есімдерді теріп жазып талдайсыздар.

Көрініс "Қазыбектің тапқырлығы"

Бұқар жыраудың қартайған кезінде көңілін сұрамақ болып қаз дауысты Қазыбек би келеді. Сонда Бұқар жырау:

-Бірден онға дейінгі санның мағынасын маған ешкім айтып бере алмады. Қазыбек, сен айтып берші,-деген.

Сонда Қазыбектің берген жауабы.

-Бір дегеніңіз-бірлігі кеткен ел жаман.

-Екі дегеніңіз-егесіп кеткен ер жаман.

-Үш дегеніңіз-үш бунақты шідерден шошынған ат жаман.

-Төрт дегеніңіз-төрде төсек тартып жатқан жаман.

-Бес дегеніңіз-білікті адамнан белгілі бала тумаған жаман.

-Алты дегеніңіз-аймағын билей алмаған кісі жаман.

-Жеті дегеніңіз-жетем деген мақсатына жете алмаған жаман.

-Сегіз дегеніңіз-серкесіз бастаған қой жаман.

-Тоғыз дегеніңіз-толғанғаныңыз.

-Он дегеніңіз-өткеніңіз, о дүниеге жеткеніңіз.

Аударыспақ - салт аттылардың бірін-бірі ер үстінен аударып алу сайысы. Бұл ойынға қайрат-күші мол, батыл да төзімді, шапшаң қимылдап, ат құлағында ойнай білетін жігіттер қатысады. Ежелгі заманнан келе жатқан бұл ойын жаугершілік кезінде найза ұстап, қылыш шабатын жауынгерге қажетті қасиеттерді қалыптастырған. Аударыспақ кәзіргі кезде де мерекелерде спорт ойынның бір түрі ретінде көрсетіліп жүр: Осы ойынды сыныпта 1ұл ,1қыз бала ойнайды 188- жаттығу.

Ойынның шарты кешендік талдау жасау

кешенлік талдау жасау

жиырма

1. жиырма

Қанша ?деген сұраққа жауап береді.

Дара

Есептік

2. . үш жүз елу

неше ?деген сұраққа жауап береді.

күрделі

есептік

3. жетеу

нешеу ?деген сұраққа жауап береді.

дара

жинақтық

4. елулерде

қаншаарда ?деген сұраққа жауап береді.

дара

жинақтық

VІ.Сергіту сәті. Көңілді шумақтар

2-ЕКІ

Баласына ж2ріп,

Ұрсып жатыр К2лік:

-2леніп с2ріп,

Алып қапсың «2лік».

2ншілей «2ңді»

Көрсетпе!-деп ж2ді.

К2рейіп баласы,

2ленбей таласып,

«Жоймасам ба 2мді!»-

деп б2нген с2лді.

Семантикалық картаны толтырыңыздар

Қосу таңбасы арқылы белгілеу

Сан есім мысалдары

есептік

дара

күрделі

реттік

жинақтық

болжалдық

топтау

бөлшектік

Бір мың екі жүз бес



Жетеу



Екіден бір



Отызыншы



Бес-бестен



Бесінші



Беске жуық



Жүздеген



Оннан



Біреу



Екі бүтін оннан үш



Үлестірмелі тапсырмалар:


Тест жұмысы.

ҮІ.Сабақты Венн диаграммасы арқылы салыстыра отырып қорытындылау.

Зат есім ұқсастығы Сан есім

Заттың санын ,мөлшерін , ретін білдіреді.Сан есім мағынасына қарай 6 түрі бар . есептік, реттік, болжалдық,жинақтық,топтау , бөлшектік . Қанша ?неше ? деген сұрақтарға жауап береді

Заттың атын білдіреді . Кім?не? деген сұрақтарға жауап береді.Жалпы есім және жалқы есім болады,деректі ,дерексіз

Сөз табы , күрделі

Сөйлем мүшесі бола алады, тыныс белгілері бар



ҮІІ.Үйге тапсырма:

191,192- жаттығу жұмыстары

ҮІІІ.Оқуышыларды бағалау


© 2010-2022