- Преподавателю
- Другое
- Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары Жұмбақтар
Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары Жұмбақтар
Раздел | Другое |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Курмангалиева К.О. |
Дата | 10.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Пән: қазақ әдебиеті (орыс тілді сыныбында) | Мектеп: Астана қаласы «№27 мектеп- лицей» ММ | ||||||||||||||||||||
Күні: 6.11 | Мұғалімнің аты- жөні: Курмангалиева Кумисжан Оралбековна | ||||||||||||||||||||
Сыныбы: 6 «в» | Қатысқан оқушы саны: 14 | Қатыспағаны: 0 | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жұмбақтар | ||||||||||||||||||||
Сілтеме: | Оқу бағдарламасы, С.Ч.Тұрсынғалиева «Қазақ әдебиеті» оқулығы,-Астана: Арман- ПВ, 2015.- 42 бет | ||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | Оқушыларды қоршаған әлем мен өзі туралы түсініктерді, ойды жасырып, шешімін табуға, тапқырлыққа Тақырыпқа қатысты түрлі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар білімдерін жетілдіреді. | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып: | Сыныптан тыс оқыған шығармалар туралы әңгіме | ||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс- әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Басталуы 1 мин 1мин 2 мин
| Жағымды психологиялық ахуал: «Сәттілік шеңбері». «Миға шабуыл»: қорапшаға тапсырмасы бар қысқыш салып, «Ішінде не зат жасырынып тұр?» деген сауал қойылады. Қыстырылған қағазда адасқан әріптерді «ұмжабқ» орнына келтіріп, сөзді құру.
| Қорапша, қағаз қыстырылған қысқыш | |||||||||||||||||||
Ортасы 30 мин
8 мин | 1-2 деңгей. Білу. Түсіну. imektep.kz сайтындағы Дана мен Аланның жұмбақ туралы әңгімесін көрсетіп тыңдаттыру. Оқулықтағы мәтіннен жауап іздеу: 1.Жұмбақтардың тақырыптары қандай? 2.Жұмбақтар қандай жолдармен жасалады? 3.Жұмбақтардың қандай тәрбиелік мәні бар? 4.Ғалымдар жұмбақтарды қандай түрлерге бөледі? Сергіту сәті: оқушылар дөңгелене тұрып, бір бірінің арқасына қағазды келтіріп, жұмбақтың түрлерін жазады.(сөз жұмбақ, ребус, сан жұмбақ, сөзжұмбақ, анаграмма, метаграмма тб).. 3 деңгей. Қолдану.
құбылыстары туралы жұмбақтар ойлап табу, достарына жасыру.
жұмбақтарды жасалу жолдарына, түрлеріне қарай топтастырыңдар. 4 деңгей. Талдау. Жұмбақтардың ертегілерден, мақал мәтелдерден қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтары барын Венн диаграммасы арқылы көрсетіңдер. жұмбақ ертегі Мақал -мәтел
5 деңгей. Жинақтау. Жұмбақтар туралы мазмұндаудың тірек жазбасын жасау. «Жұмбақ» сөзімен сөзжұмбақ құрастыру. Ж | ы | л | қ | ы |
|
|
|
|
| |||||||||||
Ұ |
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||
М |
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||
Б |
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||
Қ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Мысалы: Қамбар ата қай жануардың пірі?
Ж
Ұ
М
Б
А
Қ
6 деңгей. Бағалау.
bilimland.kz/
сайтындағы imektep.kz/zhumbaktar
Қазақша- орысша аударма сөздігі, түсіндірме сөздігі
Аяқталуы
3 мин
Рефлексия: «Жетістік ағашы»
Үй тапсырмасы: хрестоматияда берілген жұмбақ әңгіме мазмұнымен танысып, жауабын ойластырыңдар. Әңгімеге атау беріңдер. Өздерің де жұмбақ әңгіме құрастырып көріңдер.
Ағаштың суреті, жапсырма қағаздар