- Преподавателю
- Другое
- Урок по казахскому языку «Менің бос уақытым»
Урок по казахскому языку «Менің бос уақытым»
Раздел | Другое |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жакупова Б.Г. |
Дата | 29.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тақырыбы: Менің бос уақытым.
Мақсаты:1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер қолдану арқылы оқушыларды ойлауға,әңгімелеуге,дәлелдеуге үйрету.
2.Сөздік қорын ,ауызекі сөйлеу қабілетін,диалог түрінде сөйлеу әрекетін дамыту.
3.Оқушыларды бірін- бірі сыйлауға және ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Негізгі ойы: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы өзін-өзі реттеу үдерісін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас
Көрнекілік: презентация,суреттер,мәтін,үлестірмелі материал(кәртешкелер)
Сабақтың әдіс-тәсілдері: жұптық, топтық жұмысы,
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі. Тренинг «Тілек»(шеңберге тұрып бір-біріне тілек айтады).
II.Үй жұмысын тексеру.
1.Жұптық жұмысы.Үлестірмелі кәртешке «Етістіктің шақтары».(оқушылар бір-бірінін жұмысын тексереді)
2.Сөздік жұмысы. «Ыстық орындық» сөздерді тексеру.
III. Жаңа сабақты меңгеру кезеңі.
1.Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын,мақсатын анықтау. (әр түсті стикер арқылы топқа бөлу )
2.Жаңа сөздермен танысу.
Саяжай саңырауқұлақ
балық аулау
компьютерде ойнау бейнетаспа
көмектесемін тиімді
2.Тренинг «Мен және менің бос уақытым»
-
Жұптық жұмыс (балалар бір-біріне өз бос уақыты туралы әңгімелейді)
(әр түсті стикер арқылы топқа бөлу )
-
Топтық жұмысы (топқа оралып, оқушылар бір-біріне білгендерін және суреттерін көрсетіп жеткізеді)
3.Мәтінмен жұмыс «Менің бос уақытым». Оқып,аудару
Мен мектепке аптасына алты күн барамын ,демалыс күнім - жексенбі.
Жексенбі күні кешірек тұрамын.Қыста жексенбі күні шаңғы тебуді ұнатамын.Серуеннен түскі тамақтан кейін ораламын.Кейде достарыммен кездесіп,ән тыңдаймыз,бейнетаспа көреміз.
Жазғы демалысымды таза ауада қызықты өткізуге тырысамын.Сенбі күні кешке ата- анаммен ,саяжайға кетемін.Орманға барып саңырауқұлақ,жидек теремін.Кейде досыммен спорт кешеніне барып жаттығулар жасаймыз,кейде киноға барамыз,футбол ойнаймыз.Бос уақытым аз болса да, мен бос уақытымды тиімді өткізуге тырысамын.
4.Диалог «Менің бос уақытым»
5.Жазылым.
-
Жіңішке,жалпақ сұрақтар құрастыру
-
Үлгерімі жоғары,төмен оқушылармен жұмыс.
1.Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма.
-Мәтінді пайдалана отырып,сөйлемдердің дұрыс,бұрыстығын анықта.
№
Сөйлем
Бұрыс
Дұрыс
1
Серуеннен түскі тамақтан кейін ораламын
2
Орманда саңырауқұлақ,жидек термеймін.
3
Бос уақытым көп.
4
Достарыммен әр түрлі ойындар ойнаймын.
5
Бос уақытымды тиімді өткізуге тырысамын.
2. Үлгерімі жоғары оқушыға тапсырма.
-Эссе жазу «Менде көп уақыт болса ...»
IV. Материалды түсінгенін тексеру. «Өзін-өзі реттеу» үдерісі.
-
Сурет бойынша 3-4 сөйлем құрастыру
-
Кластер құрастыру. (сөйлемдерді қиып қағазға жапсыру)
V. Бекіту.Бес жол өлең жазу «Мезгіл»
VI.Рефлексия.бағалау