- Преподавателю
- Другое
- Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Сыздыгалина А.Б. |
Дата | 20.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Қазақ тілі . 7 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушыларға отбасы мүшелерін құрметтеу маңызды екенін түсіндіру, сұраулы сөйлем туралы түсінік беру 2.Тәрбиелік: оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту. 3.Дамытушылық: оқушыларды әдептілікке, сыйластыққа, үлкендерді құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс, «Дұрыс-бұрыс ойыны», « Таңдау»әдісі, іздену.
Сабақтың көрнекілігі: оқулық, тірек сызба, интерактивті тақта, флипчарт
Міндеттері. Задачи: ученики могут дать определение вопросительных предложений; могут правильно построить вопросительные предлож, могут употребить вопросительные частиц, могут составить предложения на тему «Менің отбасым»
Күтілетін нәтиже. Критерии успеха:
-
Я знаю определение вопросительного предложения
-
Я смогу с помощью вопросительных частиц составить вопросительные предложения.
-
Я смогу составить текст на тему «Менің отбасым», используя вопросительные предложения.
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
-
Бір-біріне тілек айту. Пожелание друг другу: Көңіл -күйлерін қалай? Мен сендерге жақсылық , сәтілік тілеймін. Ал сендер не тілейсіңдер?
Топқа бөлу: «Мектеп» туралы дана сөздерді құрастыру
Ұстаздық қылған жалықпас ,
Үйретуден балаға. Абай Құнанбайұлы
Мен үшін жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім-мектептің жүрегі
Ы.Алтынсарин
3. « Дұрыс- бұрыс» ойыны. Формативті бағалау ( дұрыс болса үлкен саусақты жоғары, бұрыс болса төмен көтеру)
а.Бір нәрсе жайында сұрап білу мақсатымен айтылған - сұраулы сөйлем
ә.Соңында нүкте қойылады
б. Бір нәрсе жайында хабарлау, баяндау мақсатымен айтылған- лепті сөйлем
в. Лепті сөйлемнің соңында леп белгісі қойылады
г. Бұйрықты сөйлем -ма, -ме шылаулар арқылы жасалады
ғ. Сұраулы сөйлем -ма, -ме шылаулар арқылы жасалады
-
Қайталау. Сызбаны толтыру. Топпен жұмыс істеу. Повторение: работа в группе на флипчарте заполнить таблицу
-
. Сөздік жұмыс. Постер жасау, сөздердің мағынасын түсіндіру.
-
Суреттер бойынша «Менің отбасым» туралы эссе жазу.
Топқа тапсырма: 2-3 сұрақтар арқылы суреттер бойынша диалог құрастыру.
-
Шығармашылық жұмыс: С помощью вопросов составить текст на тему «Моя семья».
-
Бір-бірін бағалау. Взаимооценивание. Топпен жұмыс: затем в группах
-
Кері байланыс. Обратная связь: Өзін -өзі бағалау.Самооценивание
«Таңдау» әдісі.
1. Мен сабақ қызықты ____ қызықсыз болды деп ойлаймын.
2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені _______ үйренгенім аз болды.
3. Мен басқаларды мұқият _________ зейінсіз тыңдадым.
4. Мен пікір сайыстарға жиі ______________ сирек қатыстым
5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын ____________ риза емеспін.
-
Бағалау. Үй жұмысы. Мазмұндау