Разработка урока по казахскому языку на тему: Адамға пайдалы заттар

Данная разработка урока адресуется учителям казахского языка и литературы в национальной школе. В разработке охвачены этапы урока. Указанные минуты способствуют контролированию выполнения заданий.Во время разминки ученикам предоставляется возможность посмотреть видеоролик о пользе фруктов.В конце урока прилагается небольшой словарный диктант, способствующий запоминанию слов учениками.
Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: қазақ тілі. Күні: 03.04.2015ж.

Класы: 7 орыс.

Сабақтың тақырыбы:Адамға пайдалы заттар.

Сабақтың мақсаты:мәтінді түсініп оқуға, қатесіз көшіруге бейімдеу,қосымша тапсырмалар арқылы грам-қ сауаттылығын тексеру

Оқыту нәтижелері: кітаппен жұмыстанады, грам-қ тапсырмалар орындап, білім деңгейін көрсетеді.

Түйінді идея:"Жеміс-жидектер адам денсаулығына пайдалы".

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

2 минут.



10минут

2минут

20минут

6минут.



4минут

1 минут

"Сендер білмейсіңдер..."

Класты 2 топқа бөледі.

"Дәрумендер"

"Жас аудармашылар"

Сергіту сәті: "Артық бол-мас білгенің "

"Талқылаушылар"

"Екілік модель"



"Мұқият бол"

"Алма ағашы"

Әр қайсысы өз бойындағы қасиетін айтады.(... менің дәмді ас әзірлейтінімді)

Іт.калий, фосфор кальций, магний. ІІт.С,РР1В2,Е.

199-б.1-т.Тізбек бойынша оқып, аударады, көшіреді.

Алма.Алманың минералдық құрамы аса бай. Онда, әсіресе, калий көп. Сондай-ақ фосфор, кальций, магний, темір сияқты химиялық заттар да баршылық.

Дәрумендер негізінен алманың қабығы мен қабықтың астындағы жұмсақ етінде болады.Олар С,РР1,В2,Е дәрумендері. Алмада 14,7 пайыз көмірсутегі бар да, оның басым көпшілігі қант болып келеді. Содан кейінгі кезекті фруктоза, глюкоза және сахароза алады. Жемістің бұл түрі тамаша емдік қасиетімен де белгілі.

"Жеміс-жидек туралы не білесің?"бейнеролигін көреді.

Дәрумен, қабық, жеміс, қасиет, құрам, ағза, дене сөздерін септейді, тәуелдейді, фонетикалық талдау жасайды.

200-б.2-т.жұптасып оқиды, аударады.

-Адам ағзасына қандай пайдалы жемістерді білесің?

-Қара өрік...Оның жеті түрі бар.Ал біздің Республикамызда оның үш түрі өседі.

-Ол жеміс қай айларда піседі?

-Маусым, мамыр айларында.

-Ол жеміс қайда өседі?

-Орманның шеттерінде, бұталардың арасында өседі.

-Оның қандай емі бар?

-Денеге іріңді бөртпелер шыққанда пайдаланса, тигізер көмегі көп.

-Жемісі қандай?

-Жұмыртқа тәріздес, сары, қызыл, түсті.

Шағын сөздік диктант жазады. Пайдалы, піседі, өседі, маусым, бөртпелер, жұмыртқа, әсіресе, өрік, сияқты, пайыз, көпшілігі, кейінгі, жұмсақ, негізінен, кезекті, түрі, бұталардың, білесің, арасында, шеттерінде, көп.

(Сағат тілімен дәптерлерін ауыстырып, бір-бірін бағалайды)

Сары, қызыл, жасыл стикер таңдау арқылы сабақтың соңындағы көңіл-күйін көрсетеді.Қызыл - өте көңілдімін, жасыл - көңілдімін, сары - көңілсізбін.

Сөзбен мадақтау

3шапалақ

жетонмен бағалау





Бірін-бірі бағалау



Мұғалім-нің баға-лауы

Стикер,

дәптер,

оқулық,

жетон,

ноутбук





стикер

Қосымша материал:199-б.1-т.мазмұндау, сұрақтар құру.



© 2010-2022