• Преподавателю
  • Другое
  • Комбайнның қозғалтқышы. Дән сепкіштер Жер өңдейтін машиналар Картоп салатын, өңдейтін, қазатын машиналар сабақтың әдістемелік әзірлемесі

Комбайнның қозғалтқышы. Дән сепкіштер Жер өңдейтін машиналар Картоп салатын, өңдейтін, қазатын машиналар сабақтың әдістемелік әзірлемесі

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Комбайнның қозғалтқышы.

Дән сепкіштер

Жер өңдейтін машиналар

Картоп салатын, өңдейтін, қазатын машиналар

Мақсаты:

Білімділік:Студенттердің қызығушылығын арттыра отырып білім сапасын көтеру мақсатында, студенттердің өзіндік жұмыс жасауына жағдай туғызу.

Тәрбиелік: студенттерді еңбек сүйгіш, кәсіби білікті, тапқыр да, өнерлі өз маманының шебері болуға, бойына эстетикалық талғамдылықты тәрбиелеу. Шығармашылық мүмкіндігін арттыру, алға қарай ұмтылуды, өз күшіне, өзіне сенуін қалыптастыру.

Дамытушылық: Болашақ маманның шығармашылық біліктілігін, ойлау қабілетін, тағам дайындауда қызығушылығын арттыру, өздігінен шұғыл түрде шара қолдану біліктілігін дамыту. Білім, білік-дағдаларды дамыту

Пәнаралық байланыс:

1. Тракторлар және автокөліктер құрылысы

2.Еңбекті қорғау: тақырып: «Құрал-жабдықтармен жұмыс кезіндегі техника қауіпсіздігі», «Электржабдықтарымен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік нұсқаулығы»;

3. Механикаландырылған жұмыстардың технологиясы

4. Физика

5. Машиналарға техникалық қызмет көрсету және жөндеу

Сабақтың түрі: Тәжірибелік зертханалық сабақ

Сабақ уақыты: 6 сағат, звенолар саны- 4

Құрал-жабдықтар: плакаттар, макеттер

І. Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

1.Топ студенттермен сәлемдесу;

2. Студенттерді түгендеу; Бригадир рапорты;

3. жұмысты орындауға студенттердің дайындығын тексеру

(Топ 3 (5 студенттен) бөлініп, әр бригадада бригадир сайланады)

ІІ. Кіріспе нұсқама

1.Өткен тақырыпты қайталау. (*** бойынша бригадирлер арасында сұрақ-жауап алу)

2.Жаңа тақырыпты хабарлау. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

3.Жұмыс орнындағы техника қауіпсіздігі.

а) Киімнің жеңін шынтаққа дейін бүгіп қой немесе түймеле.

ә) Киімге өткір заттар қадама. Қалтаңда өткір заттар ұстама.

б)Жұмыс орныңды ретке келтір.

в) Құрал-жабдықтардың жұмысқа жарамды екендігін тексер.

4. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

--Комбайнның қозғалтқышын шешу жолдары

--Дән сепкіштер:

міндеті,

құрылымы,

ретке келтіру

--Жер өңдейтін машиналар:

Соқалар

Тырмалар

Сыдыра жыртқыштар

Қопсытқыштар

--Картоп салатын машиналар

өңдейтін машиналар

қазатын машиналар

III. Ағымдағы нұсқама

1.Жұмыс орнын ұйымдастыру және қауіпсіздік техникасын қадағалау.

2.Студенттердің тәжірибелік зертханалық жұмыстарын өз бетінше орындауы.

3.Студенттердің жұмысына қадағадлау жүргізу

4. Жұмыс орнының жиналғанын (тазалығын) тексеру.

1. Білім, білік-дағдаларды бақылау.

Бiлiмдi бекiту, iс-әрекет тәсiлдерi, шешiмдi пайдалана бiлу, қолдану.

-әр звеноға сұрақ-тапсырма беріледі.

IV. Қорытынды нұсқама

Сабақтағы қорытынды жұмыстарды өткізу.

  1. Студенттердің жұмысындағы кемшіліктерді анықтау.

  2. Жақсы жасалған жұмыстың қорытындысын атап көрсету.

  3. Студенттің жасаған жұмысын бағалау.

V. Үй тапсырмасы.



© 2010-2022