Жансая Әбдімәлік - әлемдегі ең жас горссмейстер

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақ тілі, 5Б сынып Күні 11.02.2016 ж

Сабақтың тақырыбы: (Менің әуес ісім) Жансая Әбдімәлік - әлемдегі ең жас гроссмейстер. Көмектес септік.

Мақсаттары:

Specific - (натылық) конкретный - определиться в направлении первоначального движения.
Measurable -(өлшемділігі) измеримый - задать единицы его измерения.
Achievable - (қолжетімді) достижимый - сопоставить с реалиями дня и окружения.
Realistik - (өзектілігі) реалистичный/прагматичный - иметь последующее применение данного достижения.
Timed - (мерзімі шектеулі) определенный по времени - определить дату/период достижения.

Күтілетін нәтиже : - Әуес іспен айналысудың маңыздылығын түсінеді, спорттың өмірде қажеттілігін ұғады, спортпен жүйелі түрде шұғылдануға ұмтылады.

-Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;

-Мәртебесі төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді;

-Ойын нақты жеткізе алады;

-Өзін-өзі реттейді;

-Көшбасшы бола алады;

-Өзін-өзі бағалайды;

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс), ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Ойлан тап, Кім тез? Түртіп алу INSERT, топтастыру


Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті



Ұйымдастыру

Кезеңі

2 мин

Сұрақ жауап

  • Сабақ мақсатын нұсқайды. (SMART)

(тақтада ілулі тұрады)

  • Топпен жұмыс жасайтыны айтып, топ ережелерін естеріне саламын.

(тақтада ілулі тұрады)

Сабақ мақсаттарының өздеріне бағытталғанын түсінеді.

  • Талпынады

  • Жетеді.


Білу

Қызығушылық

тарын ояту

5мин

Сұрақ- жауап


Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіремін, өткен білімдерін еске түсіруге бағыттаймын, зерттеушілік әңгімеге тартамын.

  1. Лексикалық тақырып қандай?

Менің әуес ісім. Сендердің әрқайсыларыңның әуес істерің бар, жақсы.

  1. Милана сенің әуес ісің қандай?

  2. Ксюша сенің ше әуес ісің қандай?

  3. Әр оқушыдан ал сенің әуес ісің?

Тек бір сөзбен жауап беруді талап етемін. (Футбол, волейбол, баскетбол, шаңғы, күрес, би т.с.)

  1. Болашақта кім боласыңдар? Біреулеріңнің шешкендерің бар ма?

Берілген сұрақтарға жауап беріп, теориялық білімдерін естеріне түсіреді.

АКТ


2 минут

Тренинг- жұмбақ

Мен сендерге жұлдыз суретін сыйлаймын. Сабаққа сәттілік тілеймін.

Себебі НЕДЕ? сабақ бойына анықтайсыңдар

Себебі әр бала жұлдыз. Әр оқушының бойында туа біткен талант, дарын болады. Оны әуес іс арқылы анықтауға болатынын өздері түсінеді.

Түсіну

3 мин

Слайд презентация.

(Жансая Әбдімәлік)

Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау арқылы өткен сабаққа арналған тапсырмалар төгірегіндне жұмыс жүргізу. Ендеше, кітабымызды ашамыз,

  • 171 бет, 1- тапсырма сұрақтарына жауап береміз.

  1. Бұл спортшы қызды сен танисың ба? (Жансая Әбдімәлік)

  2. Ол туралы қандай ақпарат білесің?

(Қазақстандық шахматшы қыз)

  1. Гроссмейстер дегеніміз не? (Шахматтан атағы бар адамдар. Шахматқа үйрететін ұстаз, жаттықтырушы).

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу, постерді қорғау

ЖТ

ЖЕ

Қолдану

10 мин

«Түртіп алу», INSERT әдісі

172 бет, 4- тапсырма. Мәтінді іштей оқып шығыңдар. Кезек-кезек оқып аударамыз.

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру

СТО

Сергіту сәті. оқушылар өздері дайындып әкеледі.

2 мин

«Спорттық» биі

«Аспанға қараймын» әнімен билейді

Мектептің тақырыбы: «Мектеп білім кеңістігіндегі оқушылардың тәрбиелігі мен білімділігін арттыру факторы ретіндегі денсаулық сақтау технологиялары»

Мақсаты: Денсаулық сақтау педагогикалық технологиялар, әдістемелік тәсілдер арқылы оқушылардың денсаулығын қорғау және нығайту жүйесін құру. Осы мақсатты іске асыруда сергіту сәті жасаймыз

Анжела орындайды, қалғандары қайталайды.

АКТ

Талдау

2 мин

Отырамыз, бүгінгі күннің мерзімін жазамыз.

172- бет, 4-тапсырма. Дұрыс жауапты белгілейміз, қарындашпен. Ауызша

  1. Шахмат

  2. Жас шахматшы

  3. Оқиды.

  4. Сирек

  5. Интернет арқылы орындайды.

Сөйлемдерді оқиды. Дұрыс жауапты белгілейді.

АКТ



Ал мына спортшы кім?

Ирина Кузнецова. Ол туралы не білесіңдер?

АКТ


5 минут

«Кім жылдам?»

ойыны


  1. Грамматика бойынша қандай тақырыпты өтіп жатырмыз?

  2. Қанша септік жалғаулары бар?

  3. Чемпион және шахматшы сөздерін септеңдер

Жинақтау

5 мин

«Топтастыру»

Сабаққа арқау болған негізгі идеяларды топтастырамыз. Мәселен:

  1. Әуестену маңызды

  2. Әуес іс жүрегіңе жақын екенін түсіну.

  3. Шынайы әуестену

  4. Болашаққа әсер етеді

  5. Мамандыққа әсер етеді

  6. Жақсы адам болуға әсер етеді

  7. Жұлдыз болуға әсер етеді

  8. Дарындылыққа баулиды

Оқушылардың мақсаты берілген тапсырмаға қатысты өз ойларын қағазға жазады тақырыпты жинақтайды сұраққа өз ойларын пікір алмас арқылы жеткізу

Сабқтың негізгі идеясын анықтайды.

Бағалау

2 мин

Өзін-өзі бағалау

(2 мин)

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін өзі топпен бағалайды

Рефлексия, кері байланыс

2 мин

Стикерлерді толтыру

  1. Не қиын болды? Сабақтан не түйдіңдер?

Ұсынылған стикерді толтыру




© 2010-2022