Урок на тему Відношення. Властивості відношення (6 клас)

В даному уроці розкривається поняття відношення та його основних властивостей.Урок розроблений з використанням 3D презентації, яка створена на сайті Prezi.com. Це динамічні слайди,які зацікавлюють дітей маштабуванням. В кожному слайді розкрито поетапне вивчення поняття відношення, показані приклади з поясненнями, за якими діти засвоюють матеріал.Зручно вставлені відео з You Tube, які не треба шукати окремо від презентації. Викоримтання ІКТ на уроках спрощує роботу учителя, збільшує увагу та заці...
Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема уроку: Відношення. Властивості відношення.(слайд1)

prezi.com/dcxatnx3s-db/presentation/

prezi.com/dcxatnx3s-db/presentation/

Мета: Навчальна: узагальнити знання учнів про дію ділення, розкрити поняття відношення двох чисел, його властивості.

Розвивальна: розвиток логічного і критичного мислення, правильного мовлення математичних записів.

Виховна: визначення ролі математики в житті, виховання наполегливості в роботі, уваги.

Обладнання: картки для усних вправ, ПК,таблиця з теми «Відношення».

Хід уроку

І . Актуалізація опорних знань

Усні вправи

1. За допомогою карток, які показує вчитель, обчислити:

63:9; 35:5; 24:12; 3/4:*4;2/5*5/2;2,5*10;3,6*100

2. Скоротити дріб: 2/4; 14 /24; 55/22; 2*5/7*2 .

3.Виразити : 1) 3т в кг; 2)32м в см; 3) 600 дм в м.Урок на тему Відношення. Властивості відношення(6 клас)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Демонстрація тварини - слона ( Слайд 2-3) Середня маса слона 5 т. Урок на тему Відношення. Властивості відношення(6 клас)

Демонстрація тварини - гепарда ( Слайд 4-5) Середня маса гепарда 50 кг.

Проблемне запитання: В скільки разів маса слона більша за масу гепарда? ( Слайд 6)

Відповідь: Щоб знайти, в скільки разів слон важчий, треба спочатку виразити його масу в кг, а потім поділити 5000кг на 50 кг.( Слайд 7)

Повідомлення теми і мети уроку

Сьгодні ми з вами розглянемо дію ділення з іншого боку. Навчимося робити записи, щоб дати відповідь на запитання : В скільки разів більше? Яку частину становить?

ІІІ. Засвоєння нових знань

Діти роблять короткі записи в зошитах:

1. Відношення - це частка двох чисел а:в ( Слайд 8)

2. Відношення а: в показує, в скільки разів число а більше за в (Слайд 9)

3.Відношення показує, яку частину становить перше число від другого ( Слайд 10)

Слово вчителя: Так як відношення - частка, її можна записати у вигляді дробу. Для дробів можна застосувати осовну властивість.

Бажано, щоб діти сформулювали основну властивість дробу.

ІV Формування вмінь

1.( Усно) Знайти відношення чисел 24:32 ( Слайд 11-15), 250:300 ( слайд 16-17),

2. Записати в зошиті 56 см: 8 =7 см, 30м:2м=15 разів, 25дм:25см= 250см:25см=10разів.( Слайд 18-23)

Зауваження : Звернути особливу увагу на знаходження відношення іменованих чисел.

Фізкультхвилинка( Слайд 24)

3. Використання властивостей відношення ( дробу)

а)Знайти відношення: 18/4; 27/54; 2,8: 0,21 ( Слайд 25-26)

б) Замінити відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел. Перший приклад виконуємо під керівництвом вчителя, а потім по зразку - діти:

3: 2/8; 0,2:3,6; 2/5:3/7 (Слайд 27-29)

в) Задача: В школу завезли 35 підручників з математики та 20 підручників з української мови. Яку частину становлять підручники математики від української мови? Яку частину становлять підручники української мови від математики? ( Слайд 30-32)

V. Підсумок уроку

Контрольне опитування:

Що називають відношенням? Що показує відношення? Які перетворення можна виконувати з елементами відношення?

Оцінювання роботи учнів (оголошення оцінок)

VI. Домашнє завдання

Вивчити пар. 20, правила, №515, 521,525 ( Слайд 33)

3


© 2010-2022