- Преподавателю
- Другое
- Конспект заняття театрального гуртка Ігри з уявними предметами
Конспект заняття театрального гуртка Ігри з уявними предметами
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Кравцова М.В. |
Дата | 05.06.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Тема: Ігри з уявними предметами.
Мета: формувати акторські здібності; розвивати уяву, фантазію; виховувати ввічливість вихованців; почуття колективізму.
Методи: інформаційні, словесні, наочні.
Тип заняття: вивчення нового матеріалу
Форма роботи: колективна, групова.
Хід заняття.
І. Підготовча частина.
1.1. Організаційний момент.
Привітання, перевірка присутніх.
Стихотворение Т.Сикачевой «Здравствуй!»
Я здороваюсь везде- Дома и на улице,
Даже «здравствуй» говорю
Я соседской курице
Дети показывают крылья и поговаривают в высоком регистре
Здравствуй солнце золотое!
Показывают «солнце» и проговаривают в среднем регистре
Здравствуй небо голубое!
Показывают «небо» и проговаривают в низком регистре
Здравствуй, Вольный ветерок!
Показывают «ветерок» и проговаривают в среднем регистре
Здравствуй, маленький дубок!
Показывают «дубок» и проговаривают в высоком регистре
Здравствуй. Утро!
Жест вправо, проговаривают в среднем регистре
Здравствуй, День!
Жест влево, проговаривают в низком регистре
Нам здороваться не лень!
Разводят обе руки в стороны
1.2. Акторський тренінг.
- Діти, відгадайте загадку:
Рада видеть вас, ребятки!
Отгадайте-ка загадку:
Друг на друга мы похожи.
Если ты мне строишь рожи,
Я гримасничаю тоже (відображення в дзеркалі).
- Давайте пограємо в гру «Відображення в дзеркалі»
Хід гри. Вихованці ділять на пари, один зображає дзеркало, другий того, хто в нього дивиться, треба повторювати жести, міміку «Дзеркала».
1.3. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети заняття.
Гра «Передай по колу»
- Давайте зараз передамо по колу цей м'ячик, а уявіть, що це розпечена картопля (вихованці передають м'ячик по колу під ритмічну музику).
- А тепер давайте передамо по колу уявний м'ячик (передача по колу уявного м'ячика).
- Зараз ми з вами передавали уявний м'ячик по колу, та уявну розпечену картоплю. Сьогодні ми з вами будемо працювати над темою «Ігри з уявними предметами».
ІІ. Основна частина.
2.1. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
Попереднє слово керівника гуртка.
- Діти, актори на сцені часто діють з уявними предметами. Вони уявляють, як це відбувається в житті і виконують необхідні фізичні дії. Так, граючи з уявним м'ячем, потрібно уявити собі, який він: великий чи маленький, легкий чи важкий, чистий або брудний. Різні відчуття ми переживаємо, коли піднімаємо кришталеву вазу або відро з водою, зриваємо квіти ромашки або шипшини. Але на сцені в чашці не завжди кава чи гарячий чай, а звичайна вода, та ще може бути і зовсім порожня. А, наприклад, валіза, яка повинна бути важкою, також порожня, а акторові треба і був правдоподібний показати, що вона важка. Для того, щоб актор на сцені був правдоподібний із цією валізою, або іншим любим предметом, він повинен перш за все тренуватися. В тренуванні допомагають як найкраще вправи, або ігри з уявними предметами, які розвивають вашу уяву, фантазію та акторські здібності.
2.2. Ігри з уявними предметами.
- Спочатку ми будемо виконувати дії з предметами, а потім повторимо ці ж дії без предметів.
На столі стоїть пляшка, у ній вода. Треба взяти пляшку і налити воду в склянку. Дитина послідовно виконує дії. Педагог звертає увагу дітей на обсяг пляшки і склянки. Проробивши кілька разів дії з предметами, дитина виконує ці ж дії без предметів. Педагог запрошує декілька охочих виконати цю вправу.
Гра «Що ми робимо, не скажемо, але зате покажемо»
Вихованці діляться на дві команди, за допомогою лічилки обрані, - «дідусь і п'ятеро онуків». З іншого боку - інші діти і педагог; вони будуть загадувати загадки. Домовившись, про що будемо загадка, діти йдуть до «дідуся» та «внучатам».
Діти. Здравствуйте, дідусь сивий з довгою - довгою бородою!
Дідусь. Здравствуйте, внучата! Здравствуйте, хлопці! Де ви побували! Що ви побачили!
Діти. Побували ми в лісі, там побачили лисицю. Що ми робили, не скажемо, але зате ми вам покажемо!
Діти показують придуману загадку. Якщо «дідусь» і «внучата» дають правильну відповідь, діти повертаються на свою половину і придумують нову загадку. Якщо відгадана неправильно, діти називають вірну відповідь.
У загадках діти показують, як вони, наприклад, миють руки, перуть хусточки, гризуть горіхи, збирають ягоди і гриби, грають у м'яч, рубають сокирою дрова і т.п. Педагог хвалить дітей за правильні дії з уявними предметами, які вони показували в загадках.
Завдання:
З'їсти уявні: хліб з гірчицею, макарони, банан, кисле яблуко, кавун, виноград, тістечко, цукерку, лимон.
Акторські гамми:
-
Втягнути нитку в голку і шити.
-
Писати листа, заклеювати конверт.
-
Одягати і скидати пальто, светр.
-
Доставати гроші з гаманця і рахувати.
-
Причісуватися перед дзеркалом.
-
Місити тісто.
-
Чистити картоплю.
-
Мити посуд.
-
Застилати постіль.
-
Чистити черевики.
-
Підмітати або мити підлогу.
-
Мити руки.
2.3. Робота над репертуаром.
ІІІ. Заключна частина.
- Ось і підійшло наше заняття до кінця. Давайте підіб'ємо підсумки нашого заняття: над якою темою сьогодні працювали? Для чого потрібно працювати над вправами з уявними предметами?
- яку оцінку ви можете поставити собі за роботу на занятті?
- Що найбільше вдалося? Що не вдалося? Як ви гадаєте чому не вдалося?
- Для того, щоб ми з вами навчилися вправлятися з уявними предметами одного заняття не вистачить, тому наступних заняттях з акторської майстерності ми будемо працювати над цими вправами, які допоможуть нам вдосконалити акторські здібності та навички.