- Преподавателю
- Другое
- Қазақ тілі пәнінен Өзім туралы тақырыбына конспект
Қазақ тілі пәнінен Өзім туралы тақырыбына конспект
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Ахметова З.Б. |
Дата | 02.10.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақ: | қазақ тілі | Күні: 07,08,09. 10.2014ж | |||||||
Мұғалім: Ахметова З.Б. | Сынып: 2 «А,Б,В,Г,Д» | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: Өзім туралы | |||||||||
Сабақтың түрі: жаңа сабақ. | |||||||||
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту сабағы. | |||||||||
Сабақтың технологиясы: модульдік технология. | |||||||||
Әдіс - тәсілдері: сұрақ-жауап, әңгімелесу, суретпен жұмыс, түсіндіру. | |||||||||
Сабақтың мақсаты: | білімділік: жаңа сөздерді меңгеру,тақырып бойынша әңгіме жүргізе білу. | ||||||||
| дамытушылық: сөздік қорын молайту,тіл байлығын арттыру. | ||||||||
| тәрбиелік: оқушыларды ұқыптылыққа,тазалыққа шақыру. | ||||||||
Сабақтың құралдары: тақырыпқа байланысты суреттер, тапсырмалар. | |||||||||
| Сабақ барысы
| ||||||||
Сабақ кезеңі | Оқу материалының мазмұны
| Оқыту әдісі | ОБАҰ Оқушы-дың білім алуын ұйымдастыру түрі | Функц-дық сауаттылықты дамытуға берілген тапсырмалар | ОЖСБ-ға ҰБТ-ға дайындық | Жеке түзету жұмыс | |||
І. Ұйымдастыру. | -амандасу -түгендеу Сабақтың мақсатын, барысын айту | баяндау | ұжымдық |
|
|
| |||
Тіл дамыту кезеңі |
| ауызекі сөйлеу дағдысын жаттықттыру |
|
|
|
| |||
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. | Сұрақ жауап арқылы тексеру. |
|
|
|
|
| |||
ІІІ. Жаңа сабақ.
Жаңа сөздермен таныстыру Сөздік дәптерге жазу
Мәтінмен жұмыс
Жазбаша жұмыс істеу
| Психологиялық дайындық. Қуан, шаттан! 1) Хормен қайталау. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Айтылым. Жазылым. сатушы-продавец аспаз-продавец 2) Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру. (Ауызша) Мұғалімнің сөзі: Отбасы дегеніміз бірге тұратын, бір-біріне қамқорлық жасайтын бір үйдің адамдары. Ата, әже, әке, ана, қарындас, іні, әпке - отбасы болып есептеледі. Отбасын бір сөзбен жанұя деп атаймыз. Отбасының белгілі тұратын мекен-жайы және өзінің табысына лайықты шаруасы болады. Отбасы мүшелерінің бәрі-де өз мүмкіндігінше іс атқарады: оқиды, жұмыс істейді, үй шаруасымен айналысады. Өз туралы айт. Менің атым-Айжан Менің атым- Ораз. Менсегіз жастамын. Мен сегіз жастамын. Мен екінші сыныпта оқимын. Мен мектепке барамын. Менің әкем, шешем және інім бар. Мен № 19 мектепте оқимын. Інімнің аты -Мирас. Мен кітап оқығанды жақсы көремін. Ол төрт жаста Мен кітабым көп. Өзіңді тексер. Мой брат, во 2 классе, моя бабушка, мой дедушка, семь лет, моя сестренка. Өлеңді мәнерлеп оқы. Мен гүлдерді жұлмаймын. Торғайларды қумаймын. Айтқан сөзді тыңдамаймын. Анашымды сыйламаймын. Өзің туралы жаз. Менің атым-... . Мен ... жастамын. Менің ..., ..., ...,..., бар. атам мен әжем ... . Әкем... . Ол... . Шешем ... . Ол ... . Рефлексия: балаларды қызықтыра түрлітүсті жұлдызшалардың қызыл түстісін анасын жақсы көрсе, көк түсті - әкесін, сары түстісін алатындар әжесін, жасыл түсті - атасын жақсы көргендер алсын деп ұсынылады.бәрің де өздеріңнің отбасындағы адамдарды жақсы көреді екенсіңдер. | сұрақ-жауап
түсіндіру
мәтінмен жұмыс
әңгімелеу
Ойлау
| ұжым
жеке топтық
топпен жеке
|
+
+ |
| дауыссыз дыбыстардың айырмашылығына көңіл бөлу
дұрыс айтуға дағдыландыру қатесіз дұрыс оқу.
| |||
ІY. Сабақты бекіту. Сызба бойынша өз әкең-шешең туралы айт. |
| пысықтау |
|
|
|
| |||
Ү. Қорытындылау. | Не өттік? Не білдік? |
|
|
|
|
| |||
ҮІ. Үйге тапсырма беру. | Жаңа сөздерді жаттау. |
|
|
|
|
| |||
ҮІІ. Бағалау. | Сабаққа белсене қатысып өз ойын толық жүйелі түрде жеткізе білген оқушыларды әділ бағамен бағалаймын. |
|
|
|
|
|